S výpovědí se v některých případech pojí také odstupné a jeho výška záleží na délce pracovního poměru. Pokud chcete využít podpory v nezaměstnanosti, je nutné přihlásit se na úřad práce. Otázkou je, zda tak udělat okamžitě po obdržení výpovědi, nebo až po vyčerpání odstupného.
Jak píše Měšec.cz, ne každý si ihned po skončení pracovního poměru zvládne najít nový, aby mu plynule navazoval. Někdo dokonce zvažuje i to, že si dá pár měsíců odpočinku, než znovu nastoupí do práce. Zároveň možná chcete využít podporu v nezaměstnanosti, pokud na ni máte nárok. Ať už vám nárok na podporu v nezaměstnanosti vznikl, nebo ne, pozdějším přihlášením do evidence uchazečů o zaměstnání nic nezískáte.
Pokud vám pracovní poměr skončí například k 31. červenci a vy se přihlásíte do evidence uchazečů o zaměstnání do 3. srpna včetně, bude vás úřad práce evidovat ode dne následujícího po skončení zaměstnání. I když jste se fakticky přihlásili později. Pokud na tyto dny vychází státní svátek nebo sobota či neděle, lhůta se o tyto dny prodlužuje,
dodává Kateřina Beránková, tisková mluvčí Úřadu práce ČR. Pokud ale přijdete po uplynutí těchto lhůt, zaregistrují vás až ke dni, ve kterém jste se skutečně aktivně přihlásili.
I s odstupným se tedy můžete na Úřad práce přihlásit hned první den po skončení pracovního poměru. Úřad vás zaeviduje a probere s vámi možný nárok na podporu v nezaměstnanosti. (Měšec.cz)