V ČR se dlouhodobě předpokládá, že pokud si někdo založí firmu "XYZ abc CZ, s.r.o.", je to skutečně její název a vzhledem k tomu, že uvádět název firmy na obchodních listinách je povinné, bude jej uvádět správně, tak, jak je zapsán v rejstříku. Ta povinnost je dána občanským zákoníkem a smysl hledejte, mimo jiné, v tom, že zákazník (v tomto smyslu například babka, co nakupuje uhlí) obvykle neřeší nějaká IČ, DIČ a pod., ale orientuje se podle jména firmy. Odchylka by tudíž mohla působit zmatečně, popřípadě přímo ke klamání spotřebitele.
A teď si položte otázku - kdyby zde zákon připouštěl toleranci, jak by to asi jednoznačně popsal? Odpustil by interpunkci? Diakritiku? Velká a malá písmena? Bylo by možné napsat špatně tři znaky? Pět znaků? Napsat to pozpátku? Napsat tam něco úplně jiného?
Shrnuto a podtrženo - máme povinnost psát plný název firmy na obchodních listinách. Tento název si volí sám podnikatel a zapisuje jej (zpravidla) do daného rejstříku. Myslím, že je logické, že se předpokládá, že bude schopen jej později v nezměněné podobě užívat ve smyslu daného zákona.