Názory k článku 138 tisíc podnikatelů a 663 milionů účtenek. To jsou nová data k #EET

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 4. 2017 23:03

    Skřetík (neregistrovaný)

    Promiňte, ale kdo je autor těchto blábolů? Opravdu vám není trapné tvrdit, že to bylo způsobeno "typickou povahou Čechů, kteří nechávali vše na poslední chvíli.", jestliže finanční správa si na závazné posouzení nechala 60 dní, ale ještě týden před spuštěním upřesňovala metodiky, a na spousty dotazů ohledně e-commerce není schopna odpovědět ničím víc, než "jste povinen evidovat", přestože je zřejmé že to z principu evidovat nelze, protože to technicky nelze vyřešit? Co třeba květinářky, které zmateně zjistily že vázání kytic je "maloobchodní prodej"? A co pokuty za to, že restaurace na svém webu nemá větu o povinnosti evidovat platby (přestože přes web žádný prodej nerealizuje), a tak dále?

    Ono je strašně snadné vše hodit na ty "zlodějské podnikatele", ale jestliže není jasná metodika, je zřejmé že splnit povinnost je dost problematické.

  • 4. 4. 2017 11:01

    cloreta (neregistrovaný)

    celé EET je výsměchem od počátku. Zmínka, že jsme národ co vše nechá na poslední chvíli je dost nesmyslná. Celý národ do poslední chvíle doufal, že to bude zrušeno. Od počátku nástupu pana Babiše je plnění rozpočtu postaveno na vybírání pokut. A bude lépe pane ministře. Je totiž hodně podnikatelů, těch drobných co jsou dobří ve svém oboru, ale používají obyčejné nikoliv chytré telefony a u PC ví, že se zapne knoflíkem. Projděte si pár provozoven. Chudery prodavačky jsou občas zmatené a na účtence jim vyběhnou nesmyslné částky. Storno se dá udělat sice, ale pro FS to jsou podněty ke kontrolám. Je to k smíchu. Tady píšete, že se již vybraly pokuty. Škoda, že ne u koho. U Vietnamců, kteří mají obraty desítky tisíc denně a nejsou plátci DPH to určitě nebylo.

  • 4. 4. 2017 15:58

    Nevrlý Tonda (neregistrovaný)

    Není snad nic překvapivého, že když má stát něco vytvořit anebo zajistit, je to velký problém. Zatímco po lopatářovi se chce, aby státu vše zařídil do několika hodin, maximálně dnů, po podnikateli, aby kontrolní hlášení podal maximálně do pěti pracovních dnů, tak byrokracie a státní aparát nemá vesměs na nic lhůty...a když tak dobrá vůle nebo nekonečno. Ale pokud ovčanovi - voličovi už léta stačí jako volební motto nové hřiště pro fotbalisty anebo třicet korun u lékaře, případně kobliha, tak se nelze divit, že stát je tu mocný - až nemocný - a v rozporu s preambulí ústavy občanovi neslouží, ale jen po něm - až na hrstku vyvolených - rajtuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).