idiotovi který napíše omÝlat, by nepomohlo ani deset tisíc měsíčně.
uvědomte si prosím že se jedná o peníze, které někdo dostává za nic, z peněz tech co pracují - za takových podmínek mi připadá každá jedntlivá koruna štědrá.
Jak souvisí gramatická chyba s výší sociální dávky, která by měla umožnit důstojné přežívání, a přitom tuto funkci evidentně neplní? Člověk platí státu, aby neumřel hlady, až se dostane do potíží, ale ten ho stejně nechá zdechnout. Jestli někomu dá 2 tisíce, nebo nic, to už vyjde nastejno. Tento stát prostě není tak sociální, jak se všude hlásá. Zřejmě se vám to tak libí, to ale nic nemění na tom, že sociální dávky v současné době nejsou ani trochu štědré.
Kdyby člověk nemusel platit státu tolik, možná by se nedostal do potíží.. A navic, pokud ma clovek existenci minimum, neznamena to, ze musi vyjit s dvema tisici.. System dalsich socialnich davek ho dostane vyse.. Skutecne tento stat je socialni, at se certite, nebo ne
Žádný systém dalších sociálních dávek neexistuje. Jedině příspěvek na bydlení, ale to by příjemce musel bydlet někde na ubytovně, protože jinak by nestačil.
Sociální dávky rozhodně NEMAJÍ nikomu zajišťzovat důstojné přežívání. Sociální dávky mají zajistit aby nezemřel hlady, ale jinak aby mu bylo pěkně nepříjemně, a měl velkou motivaci začít používat své ručičky, a sociální dávky nepotřebovat. Považoval bych za fér, kdyby recipienti dávek museli někde každý den pár hodin odpracovat - třeba můžou třídit odpad, čistit pankejty, nebo v zimě uklízet sníh. Dávat někomu peníze za nic je opravdu nehorázný luxus a přílišná štědrost.
Třetinu nezaměstnaných tvoří lidé nad 50 let, které už nikdo nezaměstná. Celý život státu platili, nebo lépe řečeno byli státem odíráni, a když je už nikdo nechce, jsou odsouzeni k nedůstojnému umírání. Je to stejné jak za nacistů, akorát místo plynových komor jsou zavedeny modernější postupy likvidace nepotřebných. Totéž platí o zdravotně postižených, kteří tvoří další významnou skupinu nezaměstnaných, ale kteří s tím také nic moc dělat nemohou. Sociální stát prostě vypadá úplně jinak! Natož štědrý.
leda blbý kecy!!! vemte čtvrteční MfD a najdete stovky inzerátů. projeďte se pražskou tramvají a můžete jí řídit hned od zítra, i s ubytováním na ubytovně, za dvacku měsíčně.
a není-li práce - gut. každý kdo chce dávky, může jít vypucovat sto metrů příkopu, to se dá i v šedesáti. co je na tom nepochopitelného?
Kamaráde, ono to celý z vysokého okna v parlamentu s měsíčním kapesným kolem 100 kilo měsíčně vypadá úplně jinak, než z pozice člověka, který přišel o kvalifikovanou práci a novou nemůže najít, protože mu v podstatě na rovinu potenciální zaměstnavatelé řeknou, že ho nezaměstnají, protože je buď moc starý (starší jak 25), nebo moc mladý (mladší jak 50) a oni by pak nedostali od úřadu práce dotaci na mzdu pro svého zaměstnce....
Schválně si dej tu práci a podívej se kolikrát se objevuje v inzerci (jedno jestli na www.mpsv.cz nebo třeba v annonci) jedno a to samé místo od určitého zaměstnavatele v průběhu tak dvou až tří let. Prostě zaněstnám ale pak vyhodím a přijmu zase někoho jiného, jen ať mi stát zaplatí jeho mzdu, pro mně pak bude dělat v podstatě zadarmo.
A pětačtyřicátník hledající práci dostan nálepku nemakačenka od vola jako seš Ty!!!!
Bohužel, taková je realita. Tzv. pojištění proti nezaměstnanosti bohužel žádným pojištěním není, je to dotace nezaměstnaných.
Ale dobrovolně nezaměstnaný (tzn. ten, který nevezme jakoukoliv práci ale hledá nějakou lepší - kvalifikovanou) vyměňuje své potřeby za potřeby poplatníků. Nevidím důvod mu zajišťovat nějakou lepší životní úroveň.
Proto myšlenka, že by minimálně lidé dostávající dávky v nezaměstnanosti měli odpracovat určitý počet hodin pro stát, se mi velmi líbí. Protože by potírala právě onu dobrovolnou nezaměstnanost. Naopak, nedobrovolně nezaměstnaní (=nemohou sehnat žádnou práci) by díky tomu neztratily sebeúctu. Protože by nebyly de facto nezaměstnaní, ale zaměstnaní úřadem práce za nějaké minimum. A existovala by motivace vzít cokoliv. Dnes, kdo chce dělat kvalifikovanou práci, sedí raději doma a bere podporu, dokud přichází. Teprve když dojde, začne být ochoten jít dělat něco jiného.
Náhodou to vím velice dobře, protože jsem to mněl možnost sledovat na příkladu mé nezaměstnané manželky. Je přesně v tom věku o kterém je řeč. 2 maturity, několik doškolovacích a rekvalifikačních kurzů a výsledkem je právě to co jsem annoncoval ve svém příspěvku nahoře: "Vážená paní, bohužel Vás nevezmeme i když přesně splňujete naše požadavky. Bohužel bychom na Vás vzhledem k Vašemu věku, nedostali dotaci z ÚP na Váš plat. Písemně Vám to samozřejmně nedáme. Nashledanou!" !!!!!!!!!!
Existenční minimum nemá zajistit DŮSTOJNÉ přežívání, nýbrž přežití. Pod tím si představuji tekutinu (voda), jídlo (třeba suchý chléb) a teplo.
PŘEŽÍT se s tím IMHO dá, ale nikdy bych se do takové situace nechtěl dostat. Otázka je, kdo v reálu může padnout až takhle nízko. Mám malou fantazii, ale nikdo mne nenapadá. Invalidé dostávají důchod od státu, důchodci také, zdraví lidé mohou VŽDY pracovat. Jediné, co může lidi srazit až sem je existence minimální mzdy. Protože ta znemožňuje zaměstnat ty nejméně schopné.
Životní minimum beru jako takový mezistupeň. Určený pro sociální případy, kdy se člověk stane závislým na svém okolí (ztráta zaměstnání, ale i například invalidita a pod.) Nemělo by zajišťovat žádný luxus, ale nějaký holobyt, teplou stravu a pod. Že si člověk (rodina) nemůže dovolit TV nebo jiné výdobytky, rodina o čtyřech lidech žije v garsonce a pod. nepovažuji za nedůstojné.
Sociální dávky nejsou pro to, aby něco zajišťovaly. Jsou pro to, aby člověka dočasně ochránily. A současně byl motivován, řešit svou situaci sám.
Taky jsem narazil.... z čistého přijmu 27000 se dostanu na podporu? Kdo s tim má vyjít?5let odvádím daně jako prase a pak se mnou takhle zametou... to je panečku dobrý stát...