Mno nevím, studoval jsem před několika lety na státní VŠ (poměrně nové) a byly tam jak lidi z praxe, chodili jsme do firem a dost často jsme pořád dělali něco, kdy se to neobešlo bez reálných věcí... naopak soukromé školy byly rády, když ulovili na vedlejšák někoho ze "státní" aby mohly vůbec fungovat. A to nebavíme o MBA, kdy si člověk v podstatě předplatí titul a za to dostane pár přednášek a seminářů z lidmi z praxe.
...živnostníky (něco praktického umějí a uživí se tím, odtud slovo živnost) a podnikatele (získávají peníze tím, že kreativně posouvají cizí peníze z místa). U živnostníka skutečně není reálné, že by vstával ve dvanáct, protože takový živnostník by narozdíl od podnikatele umřel hlady.
Proto je u nás tolik podnikatelů a tak málo živnostníků. A proto naše ekonomika vypadá tak, jak vypadá: nikdo nevytváří hodnoty a všichni žijí v představě, že jim k úspěchu stačí nakoupit párky po pětikoruně, ohřát je a prodávat za pětadvacet. A vůbec jim není podezřelé, že si tu už dvacet let podáváme z ruky do ruky tentýž tisíckrát ohřátý párek. :-)
zrovna jsem to četl též :) http://www.entrepreneur.com/article/223553
Dobrý den,
pokud se to dá nazvat překladem, tak hodně volným. Inspiroval jsem se tím článkem (máte to na na začátku mého textu i zmíněno, viz první odstavec) a převzal body, které mají smysl pro české prostředí, a upravil.
S pozdravem
Daniel Morávek
P.S. servery Entrepreneur.com, či Inc.com rozhodně doporučujeme i českým podnikatelům.
nic konkrétního , nic využitelného , zkuste se radit a diskutovat jen s lidmi evidentně úspěšnými - /pokud na vás budou mít čas a náladu /. ne s "úspěšnými" na základě tatínků v politice ať již vyšší či komunální či kriminální. Pouze s lidmi kteří poctivě vydělali a mají majetek minimálně 20 mil. Ne restituovaný či nakradený. Dle zlatého pravidla " kdo umí ,umí - kdo neumí učí .