Názory k článku 8 příkladů, jak lze u kontrolních hlášení dostat vysoké pokuty za drobné chyby

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 10. 2019 17:26

    kotelgg

    Tak to je síla. No zaplatí to zase koncák samozřejmě. Firmy si ty peníze nevycucají z prstu. Stát má na všechno 30dní, ale podnikatel 5, jinak končí. Zajímalo by mě, kolik lidí muselo kvůli pokutám vyhlásit insolvenci, propustit lidi a jít na pracák/sociální dávky.

    12. 10. 2019, 17:28 editováno autorem komentáře

  • 17. 10. 2019 13:03

    bez přezdívky

    Jít na pracák mimochodem nepomůže, povinnost podávat v každém období (1x za měsíc až čtvrt roku) kontrolní hlášení či nulové podání k DPH má i OSVČ - plátce DPH s pozastavenou či zrušenou živností (toto bohužel nemá s registrací k DPH nic společného).

    Pokuty za nepodání jsou pak úplně stejné, i když je OSVČ na pracáku, a opět neomlouvá ani neschopenka, uznává se pouze hospitalizace.

  • 20. 11. 2019 16:16

    podnikatel

    To ale přece již několik není pravdou. Ukončením nebo pozastavením činnosti se již můžete odregistrovat od DPH. Ale jinak s ostatními souhlasím. Stát nevybíravě může vše, firmy a podnikatele nic. Podnikám cca 25 let, ale to co se děje teď jsem opravdu nikdy nezažila a to nemáme, ani náhodou kliety/podvodníky. Ti jsou, jak je čím dál jasnější, hlavně ve vládě. Hezký den

  • 16. 10. 2019 21:25

    bez přezdívky

    Čaulidi!

    Dovolil bych si upozornit, že v článku chybí docela podstatné informace - od výše uvedených pokut neomlouvá OSVČ ani pracovní neschopnost, pouze hospitalizace (na čem je tento postup založen, jsem niméně v zákoně o DPH ani v daňovém řádu nenašel, a správce daně mi to odmítá sdělit).

    Správce daně dále pro vymáhání často používá tzv. zrychlené neformální metody, kdy OSVČ kontaktuje telefonicky (obvykle ze skrytého čísla) a při těchto "neformálních" kontaktech nad rámec - dle správce daně z daňové správy vyřazených základních zásad správního práva - ignoruje i povinnost své požadavky zdůvodňovat, t.j. sdělit, na základě jakého paragrafu je požadavek či pokuta nebo jiná újma (nevrácení přeplatku, obstavení účtu), jíž je vyhrožováno, založena.

    Dále správce daně u svých zaměstnanců (referentek, u kterých je vyžadováno maturintní vzdělání a úřednická zkouška) bohužel nijak nekontroluje, zda netrpí sadistickou deviací, a když se to vše zmixuje, dopady na OSVČ můžou být nejen finanční, ale i zdravotní... V této souvislosti bych si dovolil varovat před Soudr. PPlk. Ing. Val*****ou z FÚ Uherské Hradiště, nemá problém telefonicky provádět výzvu k podání kontrolního hlášení poslední den lhůty k jeho podání a vyhrožováním pokutou 10.000 Kč nutit OSVČ na neschopence k podání kontrolního hlášení i poté, co je jí řádně vysvětleno, že cesta na poštu by byla vážným porušením léčebného režimu, ohrožením zdraví a navíc je mimo možnost plátce, který zvládá pouze ležet v horečkách a průjmech :( To vše s oddůvodněním "Nám bylo sděleno, abychom postupovali takto.". Na otázku, kým že to bylo sděleno, následně sveřepě odmítá zodpovědět...

    Neformálním kontaktům lze pak zamezit velmi těžko, formulář konrolního hlášení lze podat pouze elektronicky (za papírové podání hrozí další pokuta v tisících korun) a telefonní číslo a e-mail jsou povinné položky, bez kterých to odeslat nejde...

    Budelip!

    ExOSVC :(

    PS: Plně podporuji pana Novotného v názoru na trest smrti pro bolševické a jiné vlastizrádné svině a tento názor sdílím.

    16. 10. 2019, 21:29 editováno autorem komentáře

    17. 10. 2019 19:19 upraveno moderátorem, důvod: nepovolený odkaz
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).