Názory k článku Martin Špryňar: Alergenů na silniční dopravu je stále ještě dost

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 6. 2008 10:16

    jasin (neregistrovaný)
    Největší blábol je tvrzení, že většina tratí je zatížena na plnou kapacitu. Železnice je schopna pojmout veškerou dopravu co se vozí po silnici a ještě nebude plně vytížena!
    Doprava se tam dá přesunout velmi jednoduše. Stačí aby kamiony platily skutečné náklady na stavbu a udržování cest, po kterých jezdí. V současné době hradí podle ůdajů statistického ůřadu pouze 16% těchto nákladů. Ostatní platíme my všichni. Kamiony a hlavně jejich majitelé jsou příživníci, kteří se přiživují na veřejných rozpočtech a pěkně si na náš úkor mastí kapsy. Není divu, že když někdo ohrožuje sebeméně jejich zlatý důl, tak vyskakují a blábolí ůplné nesmysly.
  • 5. 6. 2008 14:23

    Piškot Tom
    kamiony opravdu platí těžko uvěřitelnou almužnu za užívání infrastruktury a ještě si chudáčci stěžují, vydírají zákazníky vyššími cenami, přitom každej ví, že zákon konkurence tlačí ceny naopak dolů, železnice by byla schopná převzít většinu přeprav kdyby se lobby česmadu, ke kterému se přinávají, nepostaralo o zchátrání železnice aneb jak vyřadit železniční konkurenci, a jako perlička působí jeho věta o nesnášení nespravedlnosti, přitom jí evidentně sám produkuje!
  • 11. 6. 2008 12:45

    David S. (neregistrovaný)
    Autodopravce stěžující si na "nepřejícnost politiků", "ideologické bojovníky proti kamionům" a "populistické ekology" je obyčejný lhář a pokrytec. Žádné jiné podnikání není tak státem podporované, jako autodoprava.
    Dálnice jsou oblast, kde se politici mohou přetrhnout ochotou, aby ji podpořili a získali hlasy. Více než dvě třetiny rozvojových dotací EU jde na stavbu silnic (hlavně že EU velkohubě mluví o trvalé udržitelnosti a snižování emisí). V zájmu aut jsou stranou i zákon o ochraně přírody a krajiny a hygienické limity - výjimky ve "veřejném zájmu" jsou v případě stavby silnic de facto pravidlem. Stejně tak jako násilné vyvlastňování pozemků. A když někdo podá stížnost či žalobu na nezákonný postup, v médiích ho vybarví jako křiklouna a ekoteroristu.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).