Názory k článku Asociace podporovala #EET kvůli narovnání trhu, teď chce dotace 750 milionů Kč

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 3. 2017 13:23

    P2010 (neregistrovaný)

    Další zbytečná asociace co se chce zviditelnit. Nebuou časem náhodou chtít povinné členství ? Není to tentýž pan Juračka, co chtěl v roce 2012 zvyšovat o 100% odvody na "pojištění" OSVČ ? :-)

    Když už se tak ohání Německem nebo UK, tak by to také chtělo říct, že tam nemají tak komplikovanou byrokracii s likvidačními pokutami za každou blbost a tím samozřejmě i výrazně nižší výdajové paušály. Problém DPH není jeho výše, ale šílená byrokracie s tím spojená.

  • 8. 3. 2017 23:13

    Milan (neregistrovaný)

    Pan Juracka, ještě před nedávnem vykrikoval jak nutná je Eet a teď zada 750 Mega?Hoďte na něj síť, nebo ho uvolněte z funkce,evidentně na ni nestačí....

  • 11. 3. 2017 2:54

    All (neregistrovaný)

    EET vždy byl a je v podstatě samotný nesmysl, nevím zda měl někdo odvahu spočítat celkové náklady na pořízení a provoz EET k předpokládaným odhadům daňových úniků. Je to Babišúv sociální experiment a ČSSD se s tím ke své smůle svezla.

    Na druhou stranu, co tam sedí za exoty .v té asociaci, když mění názory jak ponožky a
    EET běží pár dní.

    Jednotné ceny už tu byli za socialismu a stejně se ten socialusmus zrušil. Prostě život na vesnici a ve městech bude vždy jiný. Někdy se divím že si nestěžují, že na vesnicích nejsou multikina a metro.

    Když budem pořád narovnávat křivdy a vztahy, obávám se aby jsme ve finále nedošli k závěru, že se špatný socialismus škodil v procentech míň. Už v dobách velké revoluce v 90 letech se tvrdilo, že sociální spravedlnost je špatná.

    Pokud tedy nechcem návrat starých pořádků, je to jen tedy jeden z dalších zoufalých pokusu zjískání dotací či jiných výhod, které velmi pokřivují současný svět a ve finále stupňují tlak na stále větší výběr daní.

  • 15. 3. 2017 16:10

    Antihypermarketer (neregistrovaný)

    Po revoluci, je to už dávno, došlo k oživení maloobchodního trhu. To vše trvalo do doby, kdy přišli na trh VELCÍ a velice žraví hráči, kteří v podstatě způsobyly totální devastaci maloobchodu. Samozřejmě tím přinesly spoustu "výhod" pro spotřebitele, zejména širokou nabídku prodávaného sortimentu, koncentrovanost služeb na jednom místě, akce, slevy atd.

    Dalším velice nezanedbatelným znakem velkých maloobchodních řetězců bylo samozřejmě snížení zaměstnanosti v maloobchodě a takřka totální devastace nově po revolučně vznikající konkurence schopné maloobchodní sítě. S jejich postupným a agresivním příchodem začaly postupně krachovat malý živnostníci, začali zavírat své obchody, původní velkoobchody byly takřka nahrazeny distribučními centry nadnárodních maloobchodních řetězců.

    Těď dnešní snahy o záchraně nějakých malých prodejen na vesnici vidím spíše jako plivnutí do louže plné špíny, která se sem naplavila. Samozřejmě tou špínou myslím velké maloobchodní řetězce, které, když si pozorně všimnete, si ani něka příliš mezi sebou nekonkurují, spíše si jen trh rozdělují na různé oblasti působnosti.

    Dalším velkým problémem těchto společností samozřejmě je velmi vysoký odliv finančních prostředků za hranice. Přiznejme si, že převážná většina těchto řetězců vlastní zahraniční společnosti, jejichž jediným motivem je spíše vydělat než zpátky vydělané peníze investovat. Pokud tou investicí nemyslýme další výstavbu už tak zbytečným supermarketů a hypermarketů, lokálních prodejen.

    Jedinnou možnost jak napravit tento stav vidím v tvrdé a represivní úpravě zákonů v neprospěch těchto společností. Znárodněním českých poboček těchto společností a zabavení jejich veškerého movitého, nemovitého a finančního majetku vlastněného na území české republiky, vyměření tvrdých a velmi vysokých "speciálních" daní pro vélké zahraniční maloobchodní řetězce, jako například daň na podporu konkurence schopnosti malého a středního podnikání, daň za metr čtvereční prodejní a skladovací plochy, minimální marži pro maloobchodní prodej a maxilní možnou cenu pro velkoobchodní prodej, daně pro zlepšení infrastruktury a životního prostředí aj. Samozřejmě se nesmí zapomenout ani na jejich vyšší sociální odpovědnost, která by měla být přímo úměrná jejich ročním obratům a velikosti čistých zisků za celou dobu jejich působnosti na českém trhu, dále bych po nich požadoval vyšší odvody do sociálního a důchodového fondu a jiné pro stát a hlavně pro lidi žijící v tomto státě výhodné finanční kompenzace vyplývající z jejich celkové škodlivosti.

    Dále bych velké maloobchodní řetězce reguloval dalšími způsoby, jako je například souhlas malých a středních živnostníků a obyvatel s výstavbou nebo otevřením prodejen těchto řetězců v jejich lokalitě nebo spádové oblasti., přičemž právě souhlas těchto živnostníků by byl rozhodující pro vpůštění tak silné konkurence na trh. Přitom jeden jedinný nesouhlas by stačil, k zamítnutí povolení pro provozování činnosti těchto velkých hráčů, kterým se, jak už jsme dávno poznali, nedá konkurovat.

  • 16. 3. 2017 14:00

    M.J. (neregistrovaný)

    Asociace si bohužel neustavila cíl dosáhnout podmínek soutěže na trhu, jaká platí v mateřských zemích obchodních řetězců a v zemích chránících před nekalou konkurencí jejich cen.

  • 5. 4. 2017 14:50

    antihypermarketer (neregistrovaný)

    Tak ať si ho stanoví, protože dotace nejsou řešení, to je pouze neúčinné a zbytečné oddalování něčeho co stejně nejde zvrátit. Protože veškeré dnešní problémy v maloobchodě pramení ze špantě nastavených podmínek, za které je odpovědný stát, a né z nedostatečných nebo zbytečných dotačních tytulů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).