Názory k článku Bez peněz do obchodu nelez. A někdy ani s penězi

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 12. 2013 19:56

    brk (neregistrovaný)

    Docela pravidelné problémy s hotovostí mám snad jen v restauracích. To se mi stane minimálně jednou za dva měsíce, že to proste neuhlídám a když chci platit polední menu za stovku, tak mám v peněžence zrovna jen tisícovku nebo raději dvoutisícovku. To je problém skoro vždy a dost mi to vadí.

    Naposledy se servírce nabídl pán on vedlejšího stolu, že to rozmění. Ona odmítla a ztratila se na deset minut. Pak přiběhla celá uřícená a mokrá. Raději běžela v dešti do banky rozměnit. Tohle by docela elegantně řešila karta, ale to samozřejmě retaurace nerady vidí, protože musí zaplatit nějaké to procento z transakce a hlavně s tím pak už nic nevykouzlí na DPH.

    A dost nepříjemné jsou taky stánky se zmrzlinou. Jednou jsem si peněženku nezkontroloval předem a ten výdavek z dvoustovky připomínal rozbité prasátko. Chápu, že se těch drobných chtěl prodavač zbavit, ale od té doby jsem si u něj zmrzlinu nekoupil vůbec.

  • 17. 12. 2013 1:15

    jezevec (neregistrovaný)

    věděl by někdo, jak je to s odmítáním bankovek v nominální hodnotě 200 a 500 euro? v podstatě všechny obchody přijímající alternativní platbu eurem, odmítají pětistovky, přestože vrací v kačenách tedy technický problém to není. dvoustovkou nezaplatíte v lidlu a u většiny benzínových pump, přestože 200 éééček je bratru český pětilitr. je to legální?

  • 17. 12. 2013 9:10

    Roman (neregistrovaný)

    Někde jsem slyšel o pravidlu, že třeba rohlík v hodnotě 2 korun nemůžeme platit bankovkou, která má neúměrně velkou hodnotu. V hlavě mi utkvělo, že cena produktu nesmí být menší než 2% hodnoty bankovky. Nevíte někdo jak to je?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).