Věřím, že když si koupíte navigaci, bude vám jedno, že je rozbalená, že software v ní s automatickou aktualizací na 2 roky byl aktivovaný už před půl rokem nějakým vám podobným vyčůránkem a vám tedy zbývá už jen rok a půl, no a že vlastně byste měl mít už záruku jen 18 měsíců, protože výrobce počítá záruku 2 roky od prvního uvedení do provozu prvním zákazníkem.
A rád si ji koupíte za plnou cenu nového kusu. Protože i toto je součást poklesu hodnoty původního produktu.
Kdo si udělá z eshopu neplacenou půjčovnu, je obyčejný zloděj. Lidé jako vy ale neokrádají eshop. - okrádají ty slušné zákazníky. Protože eshop není charita, nemůže být, jeho zaměstnanci chtějí výplaty. Takže náklady, co takovíto zloději generují, musí promítnout do ceny zboží. U nás to dělá necelé 3% o které musí být zboží - pro ty slušné zákazníky - dražší. Aby zaplatili náklady na zloděje a vychcánky vašeho formátu.
Problém budou mít hlavně ti poctiví zákazníci - žádný prodejce už jim zboží nevezme zpět aniž by tvrdil, že je opotřebované. A vždy odmítne vrátit plnou cenu. Zatím jsem zboží nikdy nevracel, ale teď už ho přes internet nakupovat nebudu - nemám zapotřebí se dohadovat s prodejcem v případě potíží.
Nejlepsi je, si neco za 15tis tupe objednat, rozbalit vsechno co se da, strhnout ochranne folie, potapat displej a pak zjistit, ze mi to nevyhovuje. Co komu prodejce udelal, ze musi financne podporovat takove typy zakazniku? A kdyby ti tu rozbalenou tragedii poslal shop jako nove zbozi, tak rves a vyhrozujes coi.. To je jak s deckama ve skolce.. Ja nevim a ty se o me postarej..
Ale simvás... Každému je jasné, že je rozdíl mezi tím, že se na zboží podívám, jestli je takové, jak jsem očekával a samozřejmě se ho snažím neopotřebovat, když předpokládám, že ho budu vracet. Normální selský rozum...
Pro popsané vyčůránkovství ve skutečnosti žádná omluva neexistuje, ať se sebevíc snažíte, vyzvětlit to vinou obchodníka.
Símvás, zkuste si přečíst, na co jsem reagoval, než se tady začněte ztrapňovat. Jestli jste to nepochopil, já neobhajuji vyčuránkovství zákazníků, kteří si dělají z e-shopu půjčovnu, já kritizuji vyčuránkovství e-shopů, kteří v popisu výrobku napíšou hromadu nesmyslů, a když to pak zákazník chce vrátit, protože prostě ten výrobek je něco jiného, než podle popisu plného superlativů očekával, tak se začnou točit na stržené ochrané fólii a otiscích prstů. To je snad jasné, že když se chci vyzkoušet, jestli to dělá, co podle popisu očekávám, tak na to musím máknout a obaly odstranit, ne? Kdyby to popsali, dobře, tak mě třeba ani nenapadne si to objednat.
Je to tak správně, ale musím říct, že je pro mě překvapením, že to tak nebylo. Vracela jsem víckrát a vždy se staženým zadkem, že mi řeknou, že je to použité. Vždy otáčeli ze všech stran a málem očichávali. A i se mi stalo, že mi chtěli snížit cenu, že jsem výrobek třeba vybalila z igelitového obalu. Asi to zkoušejí obě strany.
Mám eshop a chovám se k zákazníkovi tak, jak se chová on ke mně. Pokud si zákazník objedná boty a neví velikost, nabídnu mu poslání 3 párů různých velikostí, aby si je mohl vyzkoušet. Tzn. poskytnu mu službu běžného obchodu s obuví - všcihni jsou spokojení. Pokud si ale objedná boty, které mně za 14 dní vrátí od bahna, protože už to nikdy nikdo nevyčistí a tvrdí, že si je jen vyzkoušel doma v obýváku, vyměnit velikost nechce, tzn. kšeft = nula, resp. mínus 1/2 ceny obuvi, snažím se takovým "hňupům" to vrácení co nejvíce znepříjemnit.
No, je otázka, jestli nevyzvednuté zboží je opravdu nepoctivost zákazníka. Já si třeba v jednom e-shopu objednal cosi, co jsem potřeboval k danému datu, a oni slíbili, že to dodají. Nedodali včas, tak jsem objednal jinde. A jako poctivý zákazník jsem chtěl původní objednávku stornovat, ale jaksi nebylo jak (tedy bylo - notářsky ověřeným doporučeným dopisem. Tohle fakt dělat nebudu). A za dva měsíce mi přišla výzva k vyzvednutí zboží - samozřejmě jsem jim ho tam nechal. Jsem podle vás nepoctivý zákazník, co si zaslouží být pokutován?
Jsi nepoctivec, jelikož objednání zboží je uzavření smlouvy - a jediná možnost v takovém případě (pokud byla objednávka odeslána) je si zboží převzít a poté případěn odstoupit od smlouvy do 14 dnů od převzetí zboží.
Jinak to nefunguje a pokud si zboží nevyzvedenete, je to porušení smluvní povinnosti a budete platit uskladnění, potovný a balný :) Tak hovoří občanský zákoník...
Mělo by to být vyrovnané na obě strany, tohle by se mohlo stát komplikací nejenom pro poctivé zákazníky ale pro menší eshopy, velké budou pokračovat v nastaveném systému když to nebude televize za 100K a menší hráči se na to budou jen koukat, jelikož u nich si nikdo telefon nevrátí.
Osobně jsem párkrát něco vrátil z důvodu že to nevyhovovalo (naposled reprák od lamxu jelikož jsem zjistil že na BT píská a to mi trvalo 10 dnů než mě napadlo si na něm pustit zvuk z filmu kde je místy ticho), v mém okolí vím tak o jednou člověku co si z krámu dělá půjčovnu, což je oproti dalším 40 poctivcům ...
Je fakt, že vůči těm shopům je to nespravedlivé, zvláště těm menším. Tohle ustanovení jsme několikrát použili, když jsme ve firmě potřebovali otestovat nějakou technologii. Ale nikdy jsme to neudělali malému eshopu, který by to ekonomicky poškodilo, "půjčili" jsme si to od Alzy nebo CZC, pak jim to vrátili a případně - už na firmu - to koupili (většinou) jinde a jednou jsme dokonce na firmu odkoupili od nich jako rozbalený MacBook, který jsme předtím sami testovali a vrátili. Velcí na to mají zdroje dostatečné, nějak se s tím poperou, u malého eshopu to může být za určitých okolností smrtící, takže tahle změna zákona smysl má.
Proč bych si to vymýšlel, to snad je úplně normální... Aspoň tedy v mém okolí. Ekonomicky se tomu říká pozitivní externalita, je to určitá forma tržně konformní "pokuty", kterou velcí prostě platí za svoji velikost. Úplně stejné je jít se k nim podívat do showroomu a pak si vybrané zboží objednat levněji přes internet. Taky vám to přijde nemorální? Velikost má obrovskou spoustu výhod, např. podstatně nižší mezní náklady marketingu oproti menším hráčům a taky holt některé nevýhody.
Ekonomicky se tomu říká pozitivní externalita, ale je to docela normální vyjebanost a absence etiky u takto se chovajícího jedince. Bez ohledu na velikost v podstatě okrádané firmy.
Prohlédnout si zboží v showroomu a pak si zboží objednat přes intenet nelze s pletením si prodejny s bezplatnou půjčovnou srovnávat.
Ten nový výklad je nejasný, bude důvodem ke sporům a nic neřeší. Pokud zákazník zakoupenou věc rozbalí, vyndá věci ze sáčků, sáčky už nikdy nebudou vypadat jako nové, krabice není originálně zalepená,na zboží jsou otisky prstů. Tohle je snížení hodnoty! Z nového zboží je rázem použité. A je jedno zda ho zákazník používal nebo ne.
je vidět zkušenost pouze s garazovym prodejem . kdyby jste měl i prodejnu a přišel zákazník a chtel by zbozi předvést take musíte vybavit za sáčku, porušit originál krabici . takze v tom to neni. pokud se nejedná o vadu výrobku při vrácení zbozi, tak mě nejvíc trápí naklady na dopravu. na tom projedeme ročně několik desítek tisic. zákazník by měl vratit naklady na dopravě i za první dodání při zakonem vrácení zboží. i kdyz je objednávka nad limitem pro dopravu zdarma. my preci kalkulujeme ze vydělané penize prodejem , přeneseme náklady na dopravu na sebe. kdyz se nám to ale vrátí nic jsme nevydelali a jen ztratili.
No nevím , já naposled kupoval clonu chladiče , přesto že jsem napsal vše o vozidle došla mi úplně jiná clona ale bez vybalení to člověk nezjistí, ale hned jsem ji vrátil a peníze mi byli vráceny, ne za poštovné jen za clonu . Tak nyní budou takoví exoti zkoušet prostě ani peníze nevrátit , přesto že zboží ihned vrátíte. Češi jsou hrozný národ o tom svědčí i třeba ten dovoz Polského masa a nabízí ho za argentínské, češi nadávají na Poláky,přitom ti to tady ani nedovezli a ani neprodávali a to není jen toto. Toto už je národní sport jak někoho oj*bat.
A co by jste chytráci, řekli tomu, když si objednáte zboží, a to je tak nekvalitní, že po prvním použití k ůčelu, k jakému bylo předurčeno, poškodí se vinou nekvalitního materiálu tak, že se již použít nedá? Jednoznačnš se sníží jeho hodnota , za což by jsre měli odpovídat. Jak k tomu kupující příjde? Nemluvím o tom, že pokud vás prodávájící předem upozorní na náklady dopravy, platíte při vrácení poštu sem i zpět! V případě zboží , řekněme do 500 kč, je kupující vždy ztratný a´t vrací či nikoli. V případě reklamace si myslím,že jde dopravné vždy na vrub kupujícího
Asi by to chtělo zachovat ten ranní rituál. Studená voda, kartáček na zuby, hrnek kávy, snídaně bohatá na sacharidy. Pak si sednout pořádně si přečíst a případně komentovat. A ne hned po probuzení plácat.
Ten článek přeci vůbec není o reklamacích, ten je o zákonné lhůtě pro vrácení do 14 dnů od zakoupení, o " půjčování zboží " .
tak to pozor, u bot jsou zcela jiné záruky, resp. jsou to pěkní hajzlíci.... viz sportissimo a bata, kde si už nekoupím vůbec nic....
sportissimo - u obou bot se rozstepila spicka, boty byly o císlo vetší přesto se tak stalo
reakce sportisima : pane, a to se vám stalo najednou? ne , ale asi behěm 5 dnů odstupu...
aha, tak to vám neuznáme, měl jste boty přinést, když se rozštěpila hned první špička bot....
já: aha, tak jsem měl asi v tu chvíli sundat boty a dojít domů bos??
fakt inteligenti..
bata - to samý, boty od nich se rovnají kvalitou botům od vietnamců., prochodila se u obou docela drahých bot podrážka...
paní na reklamaci --- špatně chodíte, způsobil jste si to špatnou chůzí....
Zajímavé, že boty od nap.ř Rieker mě vydří 5 let a zcela v pohodě... :-)
Co se tyče bot neznám nikoho komu by byla uznána reklamace.
Já reklamoval obuv po roce,kdy se rozlepili,byla to obuv na denodenní nošení a ne ta vycházková, jak se tím ohání prodejci,bylo to napsané v letáku.Reklamoval jsem je když to zjistil.Prodavačka sama při převzetí do reklamace se udivovala, jak jsou ty boty v perfektním stavu po ročním nošení.Samozřejmě reklamace trvala 30dní a ještě mi došel výhružní email s tím,že na to mám 3 dny si boty vyzvednout a poté mi bude započteno skladné za každý den v hodnotě 25,- kč .Při vyzvednutí jsem se dozvěděl,že reklamace byla zamítnuta s důvodu špatné chůze a a zvolené velikosti,tak,že jsem si 20 let co mi neroste noha kupoval špatnou velikost :) :)
Dokonce mi bylo řečeno,že si mohu nechat udělat posudek a soudit se.Jasná drzost a je jim jasné,že běžny občan nebude dávat za posudek to co stojí ty boty.
Jedná se o prodejnu Canis pracovní oděvy, Křenová 52/409 ,Nedoporučuji zde nic nakupovat a když koupíte tak nemá cenu reklamovat .
Není to žádný malí živnostník ale velká firma s pobočkami,tudíž nelituji těchto nepodctivců a okradačů poctivích lidí . Na ně jedině přísnost a velké daně a EET s koždodenní kontrolou.
Při vrácení zboží ve 14ti denní lhůtě je prodejce povinen vrátit celou částku i s poštovným, směrem k zákazníkovi. Od zákazníka k prodejci ho již hradí zákazník.
Při reklamaci má zákazník právo na proplacení poštovného k prodejci a poštovné s vyřízenou reklamací také opět platí prodejce.
To co píšete není pravda.
Za tento "druh " zákazníků můžeme poděkovat těm největším na trhu, všichni víme o koho jde (zelený a červený), svým podlézavým způsobem tento druh v jejich dlouhém působení na trhu vychovali. V minulosti jsem měl co do činění s tímto vráceným zbožím a viděl kam až zákazníci dovedou zajít a tito prodejci v rámci uchvácení trhu to nechali bez povšimnutí.
Půjčení navigace jak zde píšete je jen slabý odvárek, třeba fotoaparát za 80.000,- k nafocení dovolené, takové vrácené horské kolo po týdenním řádění na dovolené mělo s bídou poloviční cenu.
V první řadě by si zákazník měl vybrat e-shop nejen podle ceny, ale taky podle toho jak dlouho existuje, jestli má kamennou prodejnu apod. Pak téměř s jistotou nenarazí na garážníka, který s reklamací či vrácením dělá problémy. E-shopům, které mají v kontaktu akorát odpovědní tabulku a skutečnou identitu skrývají až v obch. podmínkách bych se vyhnul obloukem.
A druhá strana mince. Zcela chybí zákonná formulace, že by měl zákazník hradit dopravu, když zboží vůbec nepřebere. Objednávka je závazná a pokud zjistíte, že zboží z nějakého důvodu nechcete, je třeba okamžitě komunikovat s e-shopem. V každém slušném e-shopu to akceptují i když už třeba zboží objednali a zůstane jim na skladě.
Zboží objednáme, v řádném termínu zkontrolujeme a pošleme. Současně jde zákazníkovi informační mail s odkazem na sledování zásilky. A pak nastává situace, že se balík vrátí a když se zeptáme proč, dostaneme odpověď, že si to zákazník rozmyslel, že už to nepotřebuje, že už si mezitím koupil něco jiného a vůbec se neobtěžuje to e-shopu oznámit. Tady by měla být tvrdá vymahatelnost zbytečného dopravného.
konečně názor, který vystihuje jednu z podstat! Ne, vlastně celý ten příspěvek je správný a plně s ním souhlasím.
Jen bych doplnil, že možnost vymahatelnosti je zákonem připuštěna a my to také provádíme.
Přiznávám v krajních možnostech, rozhodně závisí případ od případu, ale přeci. Zase tak vysilující to není jak se to zdá a má to 98% úspěšnost.
A že to zákazníka naštve a už se k nám nevrátí? Ač se to komukoliv líbí nebo ne, o takového zákazníka nikdo nestojí, což pak by mu něco bránilo aby Vám to neudělal znovu? A znovu nad tím mávnete rukou? Navíc tím pomáháme i ostatním eshopum. Tady bych viděl nějakou kolektivní dohodu, nepsané pravidlo jako nezbytné. Pokud na to nebude zákonná vůle.
To snad je sci-fi proboha! I když dovedu si to představit - jenže vždycky je možnost komunikace s e-shopem a vysvětlit, že došlo k omylu - a nemusí to být vždy jen schválnost - všichni jsme omylní.
Ostatně viník se většinou prozradí sám - už jen proto, že se bude chtít pokochat reakcí postiženého....no a pak....
já budu oponovat... pokud si uhradím dopředu tak je jisté, že si zboží vyzvednu přece.... řešení je tedy zcela easy...
naopak, praktiky dnes některých eshopů při dopravě jsou neetické ....viz výrobek propagují za ceny, za které nelze koupit? to vám přijde jako co?
viz zpoplatněné vyzvednutí na kamenné prodejně ( od 29 do i 49 ,- )..
si chci něco koupit a zjistím, že výsledná cena je VZDY zvýšena o nějaké manipulační poplatky za přípravu k převzetí na kamenné prodejně.... ..
Je to jednorázový příjem eshopu. nic víc, nic mín...
na takový podvůdky se nebude zákon upravovat?
Evidentně vůbec nechápete fungování eshopu.
Eshop může být levný proto, že dokáže snížit náklady. Největší náklady jsou vždy ZAMĚSTNANCI.
Dobře udělaný eshop funguje tak, že vy "si kliknete něco do košíku, objednáte." Pak nastupuje naprogramovaný automat, co produkty z vaší objednávky přesune ze skladů na expediční, zboží je z regálů naházeno na válečkovou dráhu, dojede do automatické baličky, kde je zabaleno a polepeno štítkem a rovná se na paletu pro kterou večer přijede přepravce.
Takto jste schopni expedovat z jedné linky stovky balíků denně. A preferovaný je minimální zásah lidské ruky.
Možná vás to překvapí, ale ruční vychystávání na osobní odběr živým člověkem, který chce výplatu - musí třeba navíc ručně zaúčtovat hotovost do kasy - je na zpracování jedné zakázky v nákladech kolem 40 Kč navíc proti tomu, když to jde normálně automatem. Takže eshop má 2 varianty. Buď si to zcela spravedlivě nechá zaplatit od vás, a nebo vám to dá zdarma a "rozpustí" to do ceny zbylým zákazníkům, kteří za to nemohou.
Stejný problém jsou zákazníci, co píšou zbytečné poznámky typu "spěchá, prosím rychle, dárek,.." - výsledkem, je, že objednávka se nezpracovává 24/7 automatem do minuty. Ale že musí někdo v pracovní době tu poznámku přečíst, jestli je důležitá a objednávku schválit.
Paradoxně se pak o vánocích stává, že klienti co píšou "prosím potřebujeme do vánoc" touto poznámkou zdrží svou zakázku o den nebo i o dva, než kdyby tam nepsali nic.
Jelikož běhání po obchodech považuju za ztrátu času, protože stejně málokdy najdu, co hledám, e-shopy jsou pro mně vítané řešení.
Souhlasím s tím, že nepřevzetí objednávky je věc, která by se měla řešit, protože tady se člověk při objednávce k něčemu vědomě zavazuje a je fakt, že zákazník má možnost do 14 dnů od převzetí objednávky ustoupit od smlouvy, a to snad stačí - stane se, že nesedí velikost (v případě oděvů, obuvi), že nesedí barva u bytových doplňků apod.
Pokud se týče elektroniky apod. - tak snad vím, co chci a nepotřebuju si to zkoušet.
Takhle to vidím já, jako laik.
Bohužel i u té elektroniky se bez vyzkoušení neobejdete. A nestačí 14 dní. Kde se třeba dočtete, že baterka v dálkovém ovládání televize vydrží měsíc (takovou televizi jsem bohužel koupil), že mobil má pro jméno v kontaktech vyhrazeno 6 znaků (to byl jeden z aligátorů, který jsem koupil matce, naštěstí jsem ho bez problémů vrátil) a další věci, které dokáží použití daného zařízení když už ne znemožnit, tak aspoň výrazně znepříjemnit.
Jako laik to vidíte dost e-shopácky. ;-)
Elektronika: stane se, že e-shop popis výrobku odněkud okopíroval, (a je jedno, jestli od konkurence nebo přímo od výrobce) ale uvedené již neodpovídá skutečnosti - inovace, popis byl od jiného vzhledově podobného typu... a věc nedělá přesně to, kvůli čemu jste si ji pořizoval. Stane se, že dálkové ovládání vyžaduje pro svou funkci přesnost zaměření obvyklou u ostřelovačů. Stane se, že pořízené nahrávky sice mají příponu .ts, ale stejně jsou kódované a nejdou mimo zařízení přehrát. Stane se, že automatika nastavení formátu obrazu blbne, vy nemáte rád na obrazovce rozměrově zdeformované lidi a pro manuální nastavení se musíte proklikávat přes tři úrovně menu. Stane se, že aktuální firmware něco neumí - třeba dokáže vyhledat a zobrazit nové stanice v muxu, ale už je nedokáže do seznamu přidat a aktualizace je v nedohlednu a ani se neví, jestli problém vyřeší. Vy si pak můžete vybrat - vrátit to, nebo při každé změně mazat všechny stanice z konkrétního muxu, ladit (a třídit seznam) hezky znovu od začátku. Nic z toho nezjistíte, dokud věc doma nevybalíte a nevyzkoušíte, pokud si na to už někdo někdy někde nestěžoval.
Problémem bývá i šetřilství e-schopu a nesmyslné podmínky dopravce. Když si objednám zboží a oni ho pošlou Geisem, kdy nezadají požadavek, abych byl informován o tom, že mi bude zboží doručováno a zakážou i uložení zboží na Pointu...
Chodím do práce a nepojedu v pracovní době 15 km, abych se setkal s dopravcem doma. Dopravce (i když projíždí kolem) mi zboží do práce nedoručí (údajně to není jeho rajón). A na point mi to dát nesmí, protože to prodejce nedovolil....
Ano - bohužel hodně e-shopů zatím využívá pouze služeb pošty, což je jednak dražší a pak taky dost k vzteku - vystát si odpoledne tu nekonečnou frontu. U nás na vesnici je takřka pravidlem, že zatímco dopoledne, kdy je pošta skoro prázdná, jedou obě "balíkové" přepážky, tak odpoledne pouze jedna, a to je tam 3x tolik lidí.
Nejsem ani zbytečně reklamující, ani zbytečně zboží vracející typ - než se rozhodnu něco koupit, hledám recenze, videa, testy. Takže z e-shopů jsem nevracel nikdy nic (spletl jsem se pouze u jedné autokamery, která ani zdaleka nefungovala tak, jak měla, ale těch 500,-Kč, co mne stála, nestálo za námahu a další náklady spojené s vrácením či reklamací).
Nyní mám však v plánu zakoupit jistý přístroj, jehož cena není vůbec malá (okolo 20.000,-Kč). Podle popisu výrobce by parametrově vyhovoval, ale jaká je realita nelze ani odhadnout. Recenze nejsou, videa pouze od výrobce, žádná půjčovna v okruhu 50km od místa mého bydliště, kde se běžně pohybuju, ho nevede, kamenné prodejny pouze na objednávku. Po zkušenostech s levnějšími podobnými přístroji, kde splnění papírových parametrů bylo metoda pokus - omyl, už nehodlám vyhodit zbytečně další peníze a proto jsem koupit to asi nejdražší z dané kategorie od značkového výrobce. Riskovat ale už nechci, takže si postupně připravuju testy a pokud přístroj ukáže hodnoty, které mám v reálu ověřené, samozřejmě si ho nechám. Pokud ale zjistím, že papírový popis neodpovídá reálu, půjde nemilosrdně zpět. Morálně sem se s tím pral poměrně dlouho, protože nechci dělat problémy prodejci, ale pokud nechci těch 20.000,-Kč taky třeba vyhodit, jinou možnost prostě nemám.
Zase to dopadne jen na ty poctivé zákazníky, Vracel jsem zboží ve 14 denní lhůtě, jen když bylo poškozené nebo mělo skrytou vadu. To,že jsem tak to vracel konzoli PS4 po sobě s totožnou vadou 3x ,nikoho nezajímalo. Výrobek měl seriovou vadu a já kvůli tomu projel benzín v hodnotě 1100,- kč nikoho to nezajímalo.
Není to úplně pravda,že e- shopy nevybírali kompenzaci za vrácení zboží ve 14 denní lhůtě,byl jsem z kamarádem nakupovat a tentýž den vracet zboží, kdy si zakoupil sluchátka na mé doporučení.Co nás překvapilo po rozbalení,sluchátka byla evidentně již používaná podle toho jak byla zabalená,to by nevadilo ale sluchátka divně chrastila v jednom sluchadle. Tak jsme šli je vrátit ve 14 denní lhůtě s tím,že blbnou.Obchodník je rozbalil a uznal vadu, tak
jsme si mysli ,že nám dá druhé jenže on vyrukoval s tím,že chce poplatek za druhé sluchátka prý se zdražili o 200,- kč .Došlo k výměně názoru ohledně toho,že chceme kus za kus.(Bylo dosti divné,že ráno stáli o 200,- méně než v podvečer,prý došlo ke změně ceníku)nakonec jsme vzali peníze a odešli bez sluchátek.
Tak,že e -obchody také jsou vyčurané, jako ti lidé co zneužívají mezery v zákoně.
Pro to je nelituji páč oškubou ty poctivé co vše řeší poctivě a morálně.
S prominutím: když mi harddisk s předpokládanou a deklarovanou životností cca 5 let vypoví těsně před koncem dvouleté standardní záruky službu, považuji to s píš za nepřesně nastavené "kurvítko" a žádám výměnu či peníze zpět. Zboží by mělo vydržet podstatně déle, než jaká je záruka.
Ale to s vracením ve čtrnáctidenní lhůtě nesouvisí...
Mne poslal mall.cz nieco ine. Hodinu mhd v dazdi vecer po tme v prahe som sla k boxu a tam hnus v krabici miesto lega. Potom som musela na pobocku, dalsie 2h stratene. Kto mne zaplati moj cas? Odskodne. Samozrejme som po tomto zakupila lego inde, z normalneho eshopu kde mi zbozi dorucili pplkom hned druhy den a pre istotu som platila az po dodani. Bol to darek na Vianoce. Stal 5000 v kamennom 7500, takze pecka.
Tak důvod musíte při vrácení uvést vždycky, nebo ne?
Fakt je, že někdy barva neodpovídá - ale jak píšete - to je vidět hned po rozbalení - stejně jako velikost apod.
Konec konců u oblečení je podmínka, aby vrácené zboží nebylo nošené - a to se poznat dá, i kdyby to měl člověk na sobě jen jeden den. Neměl by být problém toto postihovat.
Připomínáte mi jednoho kolegu, který podával výpověď. Na naši radu, že má napsat "Podávám výpověď podle §..." on odpověděl, že on to takhle nedělá, že se chová slušně a napsal zaměstnavateli "Žádám o výpověď...". No a 1. následujícího měsíce mu přišla odpověď "Žádost se zamítá." Pak už nás poslechl. Ale byl kvůli tomu zaměstnán a měsíc déle a to mu způsobilo velké problémy.
Podobně, když uvedete důvod, může se e-shop začít točit kolem toho že když uvedete důvod, ta už to není vrácení bez uvedení důvodu a tedy na to vrácení nemáte nárok. Třeba tam ta kolonka je jen proto, aby ty slušné takhle nachytali.
Já se řidím zásadou, že při takovéto formální komunikaci je každé slovo navíc nebezbečné a vždy může být zneužito proti mně. Zatím to funguje.
Tak s tou výpovědí to je asi trochu jinak - nemám zkušenosti, protože už přes 20 let nemám šéfa, ale to, co píšete, zní velmi rozumně.
Zatím mám asi štěstí na slušné e-shopy, protože mi vždycky vrátili peníze do poslední koruny a důvod uvádím vždy, když je přiložen patřičný formulář. Taky je fakt, že než něco objednám, tak prověřuju, co jen jde a pokud mám pochybnosti, tak také telefonicky - tam už se dá hodně poznat, takže se dá říct, že takto eliminuju případné vykutálené existence.
Asi správná změna. Osobně si nedokážu představit, že bych si nějaký výrobek objednal, vyzvedával ho na poště (případně se naháněl s kurýrem), dva týdny ho používal, pak balil, pak zase čekal na poště a platil poštovné, komunikoval s prodejcem... Nechápu, že to někomu stojí za to.
Já když musím něco vracet, tak jsem naštvaný - naposledy například dvoje páry stěračů, ani jedny nepasovaly, přesto, že podle prodejce a popisu měly.
Hold lidi jsou různí a někteří jsou zkrátka dost nepoctivý a vychcaní. Ale to se týká jak zákazníků tak prodejců. Jinak mé zkušenosti jako zákazníka jsou většinou pozitivní, za což jsem rád.