Konečně došlo na má slova. Tohle se mělo udělat již na začátku října. Tedˇ to již ničemu nepomůže, protože starší i mladší lidí budou umírat na deprese. Vidím to denně kolem sebe jak hlavně starší jsou zcela již mimo realitu. Když se s nimi bavím mají hlavně starší strach z toho, že se vrací 50léta minulého století. Vše na příděl. Dokud politici na všech úrovních nebudou svoje rozhodování brát jako poslání pro lidi nic se nezmění, jen bude více chaosu a lidí v márnicích. Zatím platí, že je to pro všechny jen příležitost nic nedělat jen hrabat do vlastní kapsy. Vidíme to každý rok jak si poslanci zvyšují svoje finanční nároky za zmatky .které vytvoří svými žvásty.
Teď to již ničemu nepomůže? Tohle by nepomohlo ničemu nikdy. Nějaké omezování je úplný nesmysl. Snižování počtu nemocných se dle mého názoru děje jen díky tomu, že se postupně populace v určitých oblastech, tu více a tu méně, promořuje. Skokové nárůsty se dějí jen kvůli tomu, že se hygiena zaměří na nějaké konkrétní odvětví (např. na domovy důchodců). Už z podstaty té nemoci jakákoliv omezení postrádají smysl. Tahle nemoc je tu s námi napořád, nepůjde vymýtit. Vše souvisí s tím, jak se (ne)projevuje. Lidé jsou roznašeči aniž by o tom věděli. Lidé se mohu znovu nakazit i několikrát do roka. Útlum přes léto nepřišel protože jsme ze začátku drasticky zareagovali (to jen pomohlo). Útlum přišel, protože v létě se vir chová jinak. V teplém prostředí je kapénka mnohem větší, v létě nikoliv, tudíž ani rouška nepomáhá. Tyto vlny se budou opakovat od teď už na pořád. Jediné řešení, je buď nějak sledovat nakažené lidi a chytrou karanténou je izolovat (což neprojde kvůli totalitnímu nádechu této metody) nebo vakcinace obyvatelstva. Teď to budou zkoušet dobrovolně, ale časem se z toho stane povinnost. Možná ne zákonem, ale např. tím, že to bude vyžadovat cestovka nebo zaměstnavatel, pokud chcete nastoupit do letadla/kanceláře.
23. 12. 2020, 12:19 editováno autorem komentáře
Že to ničemu nepomůže bych asi úplně neřekl. Tohle brzdění chrání zdravotnictví před kolapsem. Za jakou cenu je věc druhá.
Tady je problém, že přibývá lidí, kteří to mají u řiti. Jestli pomáhají roušky, aby člověk neprskal kolem sebe, tak fajn, nosme je. O to víc mě mrzí jak třeba v Tescu potkám milku s rouškou hluboko pod nosem jen tak na oko. Možná by bylo účinnější místo obchodů "zavírat" takové sabotéry.
No pak tu je problém s tím sortimentem jako takovým. Mi se třeba vybije baterka v myši a místo toho, abych si v neděli zašel koupit do obchoďáku baterku, tak pojedu v pondělí do práce, protože bez myši home office problém.
Ten sortiment je jedině dobře, buď to mají nechat otevřené a nebo takhle. Já bych to nechal otevřené ale když to nejde, jsem rád, že to omezili. (mě to neomezuje, ani podnikatelsky, ani osobně) ale vidím to jako podnikatel tak, že to snad pomůže udržet kapitál lidí blíž k menším obchodům, protože buď své obchody odloží do doby až se to otevře, nebo je utratí na internetu v eshopech. Takhle by vše teklo jen těm nadnárodním a ty drobnější ekonomiku to totálně položí, protože pak po rozvolnění by tam ti lidi nepřišli. Nemluvě o tom, že takhle hodně lidí naštvou, tak je to snad dobře i v tom, že lidi další volby nebudou tuhle bandu volit :)
Na roušky bych se vyprdl, popravdě moc nevěřím tomu, že bych se od někoho okolo koho v krámu projdu a on jí má pod nosem mohl nakazit, tak leda ve frontě bych to pochopil ale většinou jsem v obchodě vedle někoho jen v řádech desítek sekund, podle podle mého studia šíření virů nestačí na tak vysokou dávku, která by měla velkou šanci na rozvoj nemoci.
23. 12. 2020, 14:51 editováno autorem komentáře
To jsem nikdy nenapsal. Stejně tak jsem nenapsal, že covid není smrtelná nemoc. Ano je a statistika jasně ukazuje, že úmrtnost v ČR roste. Ale ukazuje to dlouhodobá statistika. Já jen tvrdím, že když jedno pondělí máme nakažených 500 a následující 1000 tak to není tím, že se mezi tím zavřely hospody, ale tím že se právě ono testování zaměřilo na nějaký segment. To máte, jak když se objevila nákaza na dole Darkov. Ihned se začal testovat celý závod, což logicky vyústilo v to, že statistika v následujícím týdnu byla zkreslená, protože cca 50% všech nových případů bylo právě z tohoto závodu a posléze z dalších dolů v oblasti, protože se postupně testovaly všechny. Stejně to máte teď. Objeví se nákaza v nějakém podniku a preventivně se celý otestuje, takže najednou máte viditelné zkreslení ve statistice. Statistické výpočty fungují správně jen pokud používáte stejnou metodiku po celou dobu testování, pokud jí budete měnit ze dne na den, tak nemá žádnou vypovídací hodnotu. Neříkám, že by se nemělo otestovat celý podnik, říkám jen, že by se z něj pak mělo vyextrahovat procento, které se zanese do celorepublikových výsledků, to se u nás neděje.
OK, pak mi není moc jasné, jaká měla být pointa (resp. čím argumentujete pro „Tohle by nepomohlo ničemu nikdy. Nějaké omezování je úplný nesmysl.“).
Děkuji za vysvětlení toho zkreslení. Je pravda, že dvojnásobný nárůst je opravdu moc, nicméně tak 1.6x týdně mi už reálné přijde: vizte ty počty mrtvých (po týdnech): 550, 900 (1.6x), 1600 (1.8x), 2200 (1.4x).
Ona všechna ta nařízení, pokud jsou vydána, by měla dávat alespoň nějaký smysl a logiku. V obchoďáku neustále z repra slyším jak mám dodržovat odstup 2 m, ale ať mi někdo vysvětlí jak. Jedině vždy počkat, až je ulička prázdná, rychle ji prolétnout a čekat na uvolnění další uličky.
A takovými a dalšími nesmyslnými nařízeními nás "krmí" naši "vůdci"
To je zvrácená logika té naší příšerné vlády. Jesliže majitelé malých a středních obchodů kritizovali, že oni krachují (protože se stávající tzv. "pomocí" od státu je to logický důsledek uzavření jejich obchodů), zatímco velké řetězce v pohodě prodávají stejné zboží, tak "strana a vláda" místo předložení argumentů proč ti malí musí zavřít (a pokud skutečně musí, tak účinné a nikoli jen symbolické pomoci těm, kterým vzala obživu), zakáže prodej stejného sortimentu i těm velkým. Jak bolševické, jak "socialistické", jak fašistické. Místo řešení to formálně uděláme tak, aby se ti velcí "měli stejně" jako ti malí. Tedy stejně špatně. Je to krásné "reálněsocialistické" sdílení bídy.
Co má co kur.... nějaký hematolog, rozhodovat o mých potřebách? Hematolog který podle sdělovacích prostředků "proslul" v nedávné době tím, že s jeho souhlasem (a možná na jeho pokyn) zakazoval personál mámám v nemocnici navštívit a zkontrolovat hospitalizovaná batolata a kojence, ač to je zákonem zaručené právo rodičů a ZEJMÉNA těch dětí. A ta parta tydýtů z akvária, co se nazývá vláda, jakbysmet.
Jen na okraj dnešní perlička. Paní kupuje navečer v 17:25 jakési textilní zboží, zjevně vánoční dárek pro dceru, v obchodě, který vede také domácí potřeby a drogistický sortiment. A ptá se majitelky obchodu: "Kdyby jí to nebylo, můžeme si to mezi svátky přijít vyměnit?" A odpověď majitelky zní: "Já tu sice budu, ale vůbec nevím, hrnec nebo šampon klidně, ale tyto věci od pondělí nebudu smět prodávat, a ty pokuty, kterými nedotknutelní hrozí, jsou likvidační! Tak snad raději až po desátém lednu. A nebo zkusím přemluvit syna, aby mi udělal na rychlo nějaký jednoduchý e-shop, abych tyto věci mohla řešit přes výdejní okénko (!!!)."
Takže takhle my si tady žijeme :-)
Rozdíl je v tom, že když do obchodu budou chodit lidi pro rohlíky i lidi pro hřebíky, tak jich tam bude víc, a tedy se bude lépe šířit nákaza. A protože rohlíky jsou k životu důležitější než hřebíky (a hřebíky jsou trvanlivější a obecně se líp nakupují v eshopu a vydávají na ulici přes okýnko), tak se z těchto dvou věcí rozhodli omezit prodej hřebíků. (bylo tak těžké na to přijít?)
25. 12. 2020, 05:25 editováno autorem komentáře
Až budu potřebovat něco doma opravit, nepomůže mi Babiš, Havlíček ani Blatný. A pravděpodobně ani řemeslník, protože ti mají čekací dobu jak hrom a v době lockdownu tím spíše.
Dále počet lidí v obchodech je striktně omezen a doposud to nevadilo, že si tam nakoupí i ty hřebíky. A ten argument pro opáskování regálů není epidemiologický, je to import z blízkého Východu, kde to nějakého ynteligenta napadlo před námi.
jj, na tvoji logiku není těžké přijít, je to dokonce ofiko argumentace naší vlády. Horší je s ní ale souhlasit...
Manželka pracuje v obchodu, od jara ji utěšuji, že mezi prodavačkami se covid nešíří více než v jiných oborech (kdysi jsem k tomu našel i nějakou statistiku jednoho obchodního řetězce). Na podzim mi dala i zapravdu a uznala, že takto krátký kontakt s pozitivně nakažlivými není tak nebezpečný (pozitivní tam chodí nakupovat a manželka jim osobně pomáhá k rychlejším nákupům, takže je s nimi ještě déle a v bližším kontaktu než ostatní prodavači).
Co z toho pro mě vyplývá? Hon na volný pohyb lidí za každou cenu je nepřiměřený, otevřené obchody všech sortimentů (za daných hygienických opatření) by naši situaci tak moc nezhoršilo a jen zbytečně škrtíme ekonomiku, frustrujeme lidi a zadlužujeme stát pro další generace.
Pokud člověk sledoval "čísla", tak největší problémy vždy způsobil pobyt velkých skupin lidí po delší dobu ve společném prostředí, a to obchody opravdu nesplňují.
Za mě je to pořád improvizace ze strany vlády. Argument o zamezení volného pohybu za každou cenu je nepodložený a jen zbytečně velká brzda.
Já furt čtu „v obchodech se nešíří“ „ve školách se nešíří“ „na pracovištích se nešíří“… a pak tu máme najednou 16000 mrtvých a přes milion nakažených (zkušenosti z okolních zemí, kde udělali plošné testování, jsou, že reálně je nakažených zhruba 2x tolik než kolik se objeví cílenými testy, tj. u nás 685 tisíc * 2 = cca. 1.3 milionu) a je záhada jak se teda nakazili.
Mimochodem neuvažovali, že ty základní potraviny/léky vydají infikovaným jako balíček na ulici? Já kdybych byl nemocný, tak by mi přišlo nezodpovědné kamkoli dovnitř chodit…
30. 12. 2020, 00:16 editováno autorem komentáře
Tak jestli vám chodí COVID pozitivní člověk do krámu nakupovat a ještě mu pomáháte s nákupem, tak jste prostě úplně blbí. Ten nakažený nemá vůbec co vylézat z domu a měli jste ho nahlásit na policii pro porušení karantény. Bohužel právě tito blbci můžou za to, že se tady s tím budeme potýkat ještě hodně dlouho...
4. 1. 2021, 15:54 editováno autorem komentáře