Dobrý den,
poslední dva odstavce jsou podle mého názoru velmi důležité. Příjmy manželky/manžela nesmí pro uplatnění slevy překročit částku 68 000 Kč ve zdaňovacím období. Je nezbytné vědět které příjmy, ale také z jakého období se počítají. Problematické jsou právě příjmy z měsíce prosince, vyplacené v měsíci lednu následujícího roku. Nově ošetřeno pokynem D-22.
Hezký den Dagmar Kučerová
chápu, že se poslední 2 odstavce snažily dát informaci,ale musí být logicky správně..zvolené použití výrazů "znamená to" a "naopak" vždy nesedí - konkrétně použití "naopak" v poslední větě přeci nemůžete dát když předcházející věta říká to samé. Jen to mate. Jedině, kdyby se obrátilo pořadí vět.
Jsme 122. na světě v žebříčku nejvíce času stráveného administrativou kvůli daním. Jen víc takových pokynů, nařízení a zákonů abychom se propadli ještě hlouběji.
Za sociku jsem vedl naše účetnictví ve školním sešitě a účetnictví jsem sestavoval zpětně, když jsem dojel na prázdniny. Před vánocama cestou do kostela se to odevzdalo na Národním výboře a cestou zpět jsme se pro to stavili, vytáhli šrajtoflu a na místě zaplatili. Paní věděla, že tam není každá koruna, my jsme neměli důvod na druhé straně "optimalizovat" a obě strany věděly, že to účetnictví +/- autobus sedí a všichni byli spokojení. Jo, ještě jednou za rok stát došel na kontrolu počtu slepic, králiků a husí a kolik máme čeho kde zasázeného a na jakých plochách, jestli nešvindlujeme se "zemědělskou" daní. Samozřejmě jsme státní moc na místě okamžitě zkorumpovali naturáliemi, pokud se to nedalo okecat jako přebytek samozásobitele. Stát se nažral, nás neubylo a všeci měli dost.
Toť veškerá zátěž ze strany státu.