Díky globalizaci se stírají hranice mezi jednotlivými zeměmi. V nadnárodních společnostech vznikají multikulturní týmy se zaměstnanci, kteří mají odlišné tradice i styl přemýšlení. Tyto kultury se v rámci týmu musí propojit, což často není jednoduché.
Česká společnost pro rozvoj lidských zdrojů se snaží zaměřit na aspekty práce v mezinárodních kolektivech v rámci snažšího řešení problematiky multikulturního prostředí ve společnostech. Uvádí, že hned na počátku má před sebou firma nelehký úkol, a to propojit odlišné kultury společným jazykem. To s sebou mnohdy přináší jisté finanční nároky. V rámci multikulturního týmu si však zaměstnanci pak mohou předávat zkušenosti, rozšiřovat obzory a vzájemně se učit. Pro všeobecnou spokojenost je neméně důležité respektovat rozdíly jednotlivých kultur a nastolovat pocit rovnoprávnosti a pochopení. Osoba, která buduje či řídí tento tým, musí znát kulturní charakteristiky a z nich i vycházet.
Řídit různorodý tým je bezpochyby náročnější, současně však má i vyšší potenciál díky různorodým pohledům jednotlivých členů. Řešení situací se pak vyznačuje vyšší kreativitou. Homogenní tým může přinést očekávané standardní výsledky, ten diversifikovaný však přes svou komplikovanost přináší inovace a originalitu. Vedoucí pracovník musí ale disponovat vlastnostmi (jako empatie, citlivost, či tolerance), které jeho zaměstnance namotivují.