Z detailního výpisu je možné zjistit, jaké konkrétní tržby byly evidovány, co je jejich obsahem a který pokladní certifikát k tomu byl použit.
V souvislosti s certifikátem je také nutné myslet na to, že zanedlouho platnost některých končí. Je tedy nutné si vygenerovat nový certifikát EET. Jenom během listopadu expiruje 38 tisíc pokladních certifikátů. Čtěte více: Během listopadu expiruje 38 tisíc certifikátů k EET
Jak požádat o detailní výpis tržeb?
Po přihlášení do webové aplikace Elektronická evidence tržeb zvolte v menu odkaz "TRŽBY“. Klikněte na tlačítko "+Nová žádost“.
Na nově zobrazené stránce je možné zadat výběrové podmínky pro vytvoření detailního výpisu:
- Za období (od – do) – rozsah období pro tržby obsažené v detailním výpisu tržeb
- Typ evidování tržeb – možnost výběru vlastních tržeb nebo tržeb za pověřující poplatníky
- Email pro upozornění – pokud je email vyplněn, je poplatník v momentě zhotovení detailního výpisu tržeb na tuto skutečnost upozorněn
- Záhlaví tabulky – záhlaví tabulky bude obsahovat popis jednotlivých položek
Čtěte také: Co udělat s původním certifikátem EET poté, co si vygenerujete certifikát nový?
Po vyplnění výběrových podmínek klikněte na tlačítko Vytvořit žádost
.
Po vytvoření bude detailní výpis tržeb dostupný na stránce TRŽBY. Pro uložení detailního výpisu tržeb, ve formátu ZIP, klikněte na příslušný řádek v tabulce.
Následně je zobrazen detail žádosti, ve spodní části stránky je pak třeba kliknout na tlačítko Stáhnout a uložit.
Obsahem detailního výpisu tržeb jsou veškeré datové zprávy s evidovanou tržbou daného poplatníka, které byly přijaty Finanční správou. Z detailního výpisu je tak možné zjistit, jaké konkrétní tržby byly evidovány, co je jejich obsahem a který pokladní certifikát k tomu byl použit.
Příprava souboru s detailními údaji se provádí obvykle jednou za den, v některých případech (např. velký počet obsažených tržeb) však může příprava souboru trvat i několik dnů., upozorňuje Finanční správa ČR.