Vyborne, likvidacni pokuta 500 tisic Kc za to, ze se nekde popletl jeden byte v komunikaci nebo diky chybe v sotfware (za kterou dodavavel sw neruci, alespon ne v cenach ktere muze bezny podnikatel zaplatit) kterou nemate sanci ovlivnit a pokud nejste zrovna z IT oboru, tak ani netusite k cemu vlastne mohlo dojit a doslo.
Nikde jinde neexistuje neco podobneho. Napriklad platebni terminal dokaze platbu pri chybe v nejhorsim zopakovat, ale nehrozi zadna pokuta 500 tisic Kc za jedinou nepovedenou transakci. A ze se nepovest muze, aniz je to chyba obsluhy, to vim jiste.
To je opravdu zakon hodny StBaka, aneb co se v mladi naucis ...
Mimochodem je z toho zakona nekde zrejme zda se to tyka jen B2C nebo i B2B bezhotovostnich transakci ?
"Podnikatelé musí vyvěsit cedule" - nejen vyvesit, je treba s nimi i vyjit do ulic.
není to věcí jednoho stbáka, ale výronu stbácké mentality, která do dnešních dnů přežila ve vrstvě státních parazitů.
Když neděláte nic užitečného, musíte si svou zbytečnou existenci nějak vysvětlit, většinou pak dojdete k názoru, že svět takový jaký je, je špatný a že je ho třeba změnit násilím (EET). A toto je hlavní zdroj stbácké mentality.
Ovšem do reality, nezávislé na chtění lidí, patří i neplacení daní, je to potřebná zpětná vazba, která brání tomu, aby daně rostly nade všechny meze a systém se tím dostal do neoptimálního stavu.
Ve své podstatě není potřeba vycházet do ulic, stačí DDOS útok na validační servery EET ideálně z více stran (podnikatelů je dost kterým se to nelíbí) a nechat to běžet více jak 4 dny v tu chvíli nemohou pokutovat nikoho protože chyba je na technologii kde běží EET a když nebude ani stát schopen plnit svůj vlastní zákon ..... a nebál bych se, že ty servery budou tak výkoné když DDOS neodolá ani např. amazon.
Dobrý den,
v původní verzi zákona skutečně bylo uvedeno, že "Do okamžiku, kdy tržby poplatníka, které mají být evidovány, nepřekročí v bezprostředně předcházejícím zdaňovacím období daně z příjmů 2 000 000 Kč a zároveň 20 % součtu jeho tržeb, které mají být evidovány, a tržeb, které nejsou dočasně evidovanými tržbami, není evidovanou tržbou žádná z tržeb poplatníka."
Tento paragraf byl nicméně vyškrtnut v rámci pozměňovacích návrhů a zákon byl schválen bez něj. Nic takového tedy neplatí.
S pozdravem
Daniel Morávek
Jako vzdy v CR, do posledni chvile nikdo nic presneho nevi. Krom toho ze za sebemensi chybu software na ktery neni zadna zaruka (a na z principu nespolehlivych zarizenich jako levny cinsky noname tablet s Androidem zavirovanym uz od vyroby ani byt nemuze) dostanete pokutu 500 tisic Kc.
Resi uz nekdo jak to bude s odpovednosti za skodu u software, zvlaste tam kde neni soucasti dodavky i jednoucelove zarizeni (pokladna) ?
Jde o pripady kdy to ma byt reseno pomoci aplikaci do mobilu a tabletu. Tam samozrejme nelze z principu zajistit zadnou bezpecnost ani spolehlivost, tedy ani zadnou odpovednost.
Lze to sice srovnavat se software pro ucetnictvi, nicmene pro tyto pripady maji ucetni moznost se pojistit.
Dokud nebude existovat jednoucelove certifikovane zarizeni za prijatelnou (kompenzovanou) cenu, kde dodavatel zcela odpovida za skody, je podle mne takovy zakon opravdu protiustavni, protoze podnikatel to prakticky nema sanci ovlivnit a je trvale vystaven likvidacnimu postihu. Tim ze zarizeni ani neposkytne potrebne logy (protoze se cele pokazi) komunikace nema v ruce zadny dukaz na svoji obranu.
To vás nemusí zajímat, prvotní je účetnictví vaší firmy, ne a ne nějaká vlastní a neúplná evidence FÚ. U soudu by FÚ stejně prohrál. Navíc storno může jít na účet, nikoliv vyplacením hotově klientovi.
EET se bude obcházet, fakticky k ničemu není, je to jen umělá buzerace lidí ze strany státních parazitů.