Mne to přijde furt nějaké zmatené.
Takže pokud zaměstnanec který si občas na ŽL přividělá třeba jako uklízečka 12000,-/ročně tak ikdyž bude platit 50000 limit bude odevzdávat daňové přiznání protože z podnikání má víc jak 6000?
A jak je to danění z ostatních příjmů?
Zaměstnanec má krom příjmu ze zaměstnání příjem z pronájmu sklepa jen 5000,- ročně žádnou daň z toho neplatí ikdyby to bylo nově 49500,-... Ale jak je to když ten samý zaměstnanec má ŽL a vydal v rámci podnikání faktury za rok celkem 5000,- už musí danit příjem z pronájmu ikdyž ani součtem všech vedlejších příjmů krom zaměstnání nedosáhne limitu 50000 jen proto že má ŽL a je OSVČ???
Dobrý den,
ZAMĚSTNANEC s příjmy ze zaměstnání si VEDLE toho může vydělat v hrubých tržbách do 6000 Kč pronájmem či podnikáním. Daňové přiznání podávat nemusí, roční zúčtování mu na žádost udělá zaměstnavatel. Pokud ale bude současně pracovat pro jiného zaměstnavatele (s výjimkou příjmů, které jsou zdaněny srážkovou daní), musí si podat daňové přiznání sám. Má souběžné zaměstnavatele. Od příštího roku má tato částka také vzrůst, a to na 20 000 Kč.
Zvyšuje se limit CELKOVÝCH ročních příjmů, kdy není třeba vůbec podávat daňové přiznání. Může jít o nižší příjmy ze zaměstnání, tržby z podnikání, z pronájmu majetku atd. Například důchodce, osoba na rodičovské dovolené, zaměstnanec s malými příjmy či jakákoli jiná osoba, zkrátka KAŽDÝ, kdo má celkové roční příjmy do limitu 50 000 Kč.
Hezký den přeje Dagmar Kučerová