Názor k článku Díky, pane ministře, implementace #EET nás v e-shopu vyjde na 60 tisíc korun od Moly - Vaše absolutní neznalost problematiky je věc omluvitelná -...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 31. 1. 2017 12:27

    Moly (neregistrovaný)

    Vaše absolutní neznalost problematiky je věc omluvitelná - nemůžeme z principu být experty na vše. Ale proč prosímvás ta nenávistná žluč, co z Vás tryská ? To je závist, nebo nějaký osobní problém s nějakým e-shopem ? Nechápu...
    Za prvé, ano je zde obrovské množství e-shopů a spousta z nich zaměstnává lidi. Pokud si myslíte, že zaměstnávají samé Ukrajince apod., tak jste mne opravdu těžce rozesmál. To by musela být totální výjimka, pokud by se někde něco takového u nějakého e-shopu stalo. Ukažte mi prokazatelně jeden jediný. K těmto kmenovým zaměstnancům umožňují e-shopy mnoho brigád - přivydělávají si u nich studenti i maminky na mateřské, přilepšují si i někteří důchodci.
    Za druhé Váš argument vůči kamenným prodejnám - to je něco jako "a stroje berou lidem práci". Pokrok nezastavíte, e-shopy nemůžete zakázat. I e-shopy mají své náklady na sklady, zaměstnance apod. a pokud některý začne tím, že podráží příliš ceny, tak mu tato politika dlouhodobě nevydrží. Je tu velmi mnoho drobných specializovaných e-shopů na věci, které by se nikdy v kamenných prodejnách neobjevily, nemluvě o tom, že by se vůbec nedostaly třeba k lidem mimo velká města. Vaše pokřivené vidění nemá ani moje 80+ babička, která si pocházejíc z dědiny dnešní možnosti e-shopů velmi pochvaluje. Dále to snad nebudu ani komentovat.
    Za třetí 60 tisíc kapka v moři pro takový e-shop. Tak to snad nemyslíte vážně. Pominu-li, že co tedy mají pak říkat malé e-shopy, který si třeba provozuje sama maminka po mateřské, nebo nějaký nadšenec po práci, tak především to jsou peníze, které musí e-shop vydělat a které by jinak šly do zboží, do odměn zaměstnanců, do vybavení, do lepší reklamy apod. A hlavně - oni je nyní musí dát zcela zbytečně, jen tak Z PLEZÍRU (jak přiznal pan Babiš si neuvědomil, kolik druhů podnikání tu máme a že to tam být nemělo), jelikož to nemá vůbec žádné opodstatnění. Všechny tyto platby kartou přijdou jako u bankovního převodu klasicky na účet a jsou zcela dohledatelné. Na výběru daně se zde absolutně nic nezmění, e-commerce je vůbec jedním z nejčistčích typů podnikání jak vyplývá ze samotných statistik. EET se v tomto vymklo kontrole a dostalo se naprosto jinam od původní myšlenky co nejvíce zamezit podvodům a krácení daní, ke kterým právě dochází při platbách v HOTOVOSTI.Takže místo biče na nepoctivé (což bychom uvítali) tu máme najednou klacky pod nohy všem poctivým podnikatelům.
    A to tu vůbec nerozebírám jak to postihne všechny, kteří prodávají do zahraničí koncovým zákazníkům, kteří v podstatě jinak než kartou nebo PayPalem neplatí. A samozřejmě vývojáře softwaru, různých programů, grafiků, prodejce svých výrobjků na Amazonu apod., kteří svůj produkt prodávají globálně po celém světě. Tito podnikatelé pokud jim zahraniční obchod dělá většinu obratu se nyní ve větším měřítku začínají přesouvat do zahraničí. Proč ? Protože nemohou momentálně technicky splnit požadavek tohoto paskvilu (ano je to tak, zjistěte si o tom více, pokud máte zájem), ne protože chtějí něco krátit. Doteď zde platili daně. O takové, kteří se umí postarat sami o sebe, zaměstnat další lidi, něco nového vymyslet/ vyprodukovat a hlavně budou odvádět daně se ve světě perou, jen my je vyháníme hloupým paskvilem, který nemá opodstatnění (opět pro méně chápavé - chodí to na účet, který musí být u daného podnikatelského subjektu nahlášený na FÚ proBoha, tak kde se co dá krátit ?). Zato nadnárodní korporace a montovny, které vyvádějí zisk do zahraničí, si zde hřejeme. Gratuluji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).