Tak jinak... vysoce vzdělaný konstruktér také dnes musí fungovat v poslední verzi programu Catia a kdysi potřebné rýsovací prkno nepoužije jak je rok dlouhý. Musí řešit projekt nového výrobku na moderní online platformě místo v zakouřené zasedačce. A takového specialistu s 30 lety praxe také nenahradíte. Nešlo o konkrétní srovnání - prostě každá profese prochází určitou modernizací a elektronizací. Vysokoškolský profesor také musí dnes studenty řídit přes informační systém a prezentovat elektronicky. Papírový index studenti nemají a ve spoustě poslucháren byste křídu a tabuli hledal marně.
Prostě doba se posunula. Nechytejte mne za slovo - ale mou pointou mělo být že "i ten dělník" se musí vzdělávat a jít s dobou - natož lékař. Ale jen pro vás - výše uvedené příklady.
Z mého pohledu, lékař neschopný naučit se alespoň základní funkci s PC a internetem není zjevně už v kondici kdy by měl léčit - a důchod je na místě. Pokud jde jen o neochotu - to se dá překonat. V případě, že neexistuje mladší nástupce praktikujícího lékaře - problém je nutno hledat jinde. Vysoké školy jsou plné budoucích lékařů - ti ale mizí do zahraničí popřípadě nastoupí do velké nemocnice. A EET toho není příčinou.