Názory k článku #EET farmářské trhy nezničí, tvrdí ministerstvo. Náklady si prý odečtou z daní

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 3. 2016 11:53

    Pavel (neregistrovaný)

    Pokud se jedná o nejmenší živnostníky v tomto případě drobné farmáře, tak ti často dosahují také malých příjmů, takže rozdíl mezi příjmy a výdaji je nízký, mají nízký daňový základ a neplatí žádnou daň z příjmů. A to je dobře, nemá cenu někoho, kdo, má malé příjmy, o ně ještě připravit.

    Ale k čemu jim pak tedy sleva na dani bude? Ta sleva na dani je pro ně bezvýznamná, v podstatě na zaplacenou daň nebude mít žádný vliv, naopak ten výdaj na pořízení EET a další výdaje na její provoz budou muset zaplatit.

    Z toho vyplývá, že naopak nejmenší živnostníci, kteří vyjdou tak tak, pocítí dopad EET nejcitelněji.

  • 24. 3. 2016 10:38

    nomatter (neregistrovaný)

    Skoro jo, ale nekde to na preziti staci. Uvedomte si, ze OSVC nerovna se podnikatel, tak jak si to vetsina lidi predstavuje! Tzn nepotrebuje mit obraty v radech desitek tisic mesicne, ale vystaci si a svete div se treba s par tisicovkama, ze kterych nezavisle na vyssi prijmu (at uz je to 6, 8 nebo 20k) musi mesicne zaplatit cca 4k na minimalni zalohy pojisteni. A ted si k tomu pridejte jeste nutnost platit mob. internet, prislusenstvi k tiskarne, atd a najednou uz se vyplati se na to akorat tak vys**t...

  • 24. 3. 2016 11:37

    Pavel (neregistrovaný)

    Při určité výši rozdílu mezi příjmy a výdaji díky daňovým zvýhodněním (na poplatníka, manželku, dítě..) a položkám, které si můžeme odečíst od daňového základu (úroky z úvěru se stavebního spoření a hypotéky, životní pojištění...) prostě neplatí živnostník, stejně jako kterýkoliv zaměstnanec daň z příjmů, i když ten čistý zisk nebo čistá mzda nemusí být vůbec nízká a dá se z ní žít.

    Pro představu, pokud živnostník uplatňuje pouze slevu na poplatníka 24 840 Kč, tak při rozdílu mezi příjmy a výdaji nižší než 165 600 Kč mu vychází nulová daň z příjmu. Z této částky ovšem ještě musí odvést 45 540 Kč na minimálních zálohách na ZP a SP. Zbude mu tedy čistého 120 060 Kč, měsíčně cca 10 000 Kč, což zhruba odpovídá minimální mzdě. Samozřejmě při uplatnění dalších daňových zvýhodnění se tato částky zvyšuje.

    Jen by mě zajímalo, ptáte se takto i zaměstnanců s minimální mzdou nebo mzdou okolo 15 000 Kč, z čeho žijí? Nebo vás to zaráží pouze u OSVČ?

    Takže abych odpověděl, žijí z toho, co si vydělají.

  • 23. 3. 2016 11:55

    P2010 (neregistrovaný)

    Pouze při počítání tržby vymění obyčejnou kalkulačku za mobil, tablet či pokladnu s internetovým připojením, jejichž pořízení je bude stát jednorázově maximálně několik tisíc korun

    Aplikace v mobilu a tabletu ma nulovou spolehlivost a bezpecnost a tim nulove zaruky dodavatele, coz je vzhledem k sankci 500 tisic Kc za kazdou neodeslanou transakci velke riziko. Spolehlivost se da garantovat pouze u pokladen, coz jsou jednoucelova kompletni zarizeni k tomu ucelu vyrobena, ovsem tam uz je cena daleko vyssi.

    Kde je cena za archivaci veskere komunikace 10 let zpetne (platci DPH), pro potreby dukazu v pripade narceni uradem ?

    a další náklady se omezí pouze na měsíční platbu za internet ve výši cca 200 – 300 korun.

    Je snad soucasti zakona EET i zavazne narizeni vsem poskytovatelum telekomunikacnich sluzeb, ze musi poskytovat pripojeni s pristupem na servery EET v teto cene ? Co kdyz vsichni "nahodou" zavedou "vyhodne" EET podnikatelske balicky za 5000 Kc mesicne, s beznym se na EET pak vubec nepripojite. Toto ze zakona mohou, sitova neutralita u nas neni vynucena zadnym zakonem.

  • 23. 3. 2016 15:42

    nomatter (neregistrovaný)

    Kolik z techo lidi ma obrat pres 300-500k rocne (diky sleve na poplatnika a velikosti pausalu), aby se jich odecet z dane z prijmu vubec tykal.. Coz me privadi k dalsi veci, i kdyby nekdo z tech, co nepriznavaji, zacal poctive priznavat prijmy, tak si na nem stat stejne nic nevezme.. Jooo jedine, ze by se Babis chystal slevu na poplatnika zrusit.

    Dalsi vec je, ze to nejsou jednorazove naklady navzdy, ale veci se take porouchavaji, rozbijeji, padaji na zem, atp a zaruka je jen 2 roky, takze naklady na pripadny servis nebo uplne nove zarizeni, pak tu mame naklady na papir a naplne do tiskaren, atd.

    Co pak zbytecna zatez pro zivotni prostredi, spousty odhozenych uctenek nekde po ulicich, vetsi spotreba papiru, vice odpadu z tuneru od tiskaren, atd.

    K tomu jeste, ze se pak nebudou tvorit fronty, tak fronty mozna ne, ale cela obsluha bude urcite pomalejsi. A ted si vemte, ze se nekomu za behu takhle jedno ze zarizeni poroucha nebo rozbije, tak co po tom? Muze to zabalit nebo sebou vozit pro jistotu nahradi zarizeni.

    Proste mlzej a plkaj, uplne odriznuty od sveta, ale podle me tohle je presne to, o co Babisovi jde, a to je znechutit lidem mini podnikani, aby agrofert nemel konkurenci a k tomu mel vice otroku za minimalni mzdu.

  • 24. 3. 2016 6:59

    paad

    Tak ať přijede pán z FÚ a nějakou fungující krabičku mi doveze. Bude si za ni ručit. Náklady si může hradit s mých daní.

  • 25. 3. 2016 18:48

    Petr (neregistrovaný)

    Jen dvě poznámky:
    1.) Výsledky 31. průzkumu Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (prosinec 2014), str. 18, titulek: Téměř 40% podnikatelů souhlasí se zavedením povinné elektronické evidence tržeb.
    2.) Já jsem svému senátoru napsal. A vy?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).