Tento systém bude muset někdo obsluhovat, bude něco stát, a jsou to jen další vyhozené peníze, které nakonec zaplatí zákazník.
Když se zavedla minimální daň tak ti "méně schopní" řemeslníci to vzdali a ostatní pak zvedli ceny.
Dle mého názoru toto bude další opatření, které zvýší ceny, následkem toho někteří lidé skončí a ve finále nic moc prospěšného z toho nebude.
Ja se neptám co určite ne, nýbrž co ano.
Co se nafty a alkoholu týče, dozor nad obojím se už dost drasticky zvýšil - opět spojeno s řevem jak to ty menší položí a ostatní zvýší ceny.
http://ekonomika.idnes.cz/zacinaji-platit-kauce-pro-distributory-pohonnych-hmot-pg5-/ekonomika.aspx?c=A131001_084858_eko-doprava_fih
http://www.finance.cz/zpravy/finance/399350-obchodnici-s-lihem-budou-skladat-kauce-prodej-bude-s-koncesi/
Tak třeba k tomu lihu. Stát vymyslel systém, který zajistí ochranu před nelegální výrobou ? Určitě ne pokud někdo bude mít zájem tak padělek určitě vyrobí.
U nafty určitě kauce pro nové firmy. Proč ale škodit těm stávajícím co spolehlivě fungují 10 let beze změny.
Takže více a efektivně hlídat a kontrolovat ( ne buzerovat).
Vymyceni nelegalni vyroby lihu az na zanedbatelne minimum je celkem proste - zrusit spotreni dan.
Vyrobit kvalitni lih je velice jednoduche a celkem levne. Stat brutalnim zdanenim udelal umele z levne suroviny drahou a otevrel tim prostor pro padelatele a samovyrobce. Ti navic logicky nemuzou sve zbozi nalezite kontrolovat, protoze tim by vyznamne zvysili riziko dopadeni. A presne tak dlouho jak bude platit brutalni zdaneni, tak dlouho budou lidi premyslet jak to obejit.
To same plati pro ruzne machinace s naftou, benzinem a topnymi oleji.
Především je třeba omezit výdaje státu, propustit zbytečné a nadbytečné policisty, hasiče, lékaře, soudce, učitele, úředníky. Ti všichni se flákají na státním, požadují vysoké platy a vykazují falešnou činnost, například vymýšlením takových nesmyslů. Dále je třeba zrušit podpory v nezaměstnanosti, protože jsou úplně zbytečné, každý kdo nějakou dobu pracuje, si má stranou ty dva platy odložit. Kdo nepracuje, stejně nárok na podporu nemá už dnes. A takových zbytečných výdajů se dá najít mraky.
ale tady přece vůbec nejde o "menší firmy".
tady jde o desetitisíce připodnikávatelů, kteří podnikají z kouta svého obyváku či příležitostně něco prodají - a pro něž je cena nějakého technicky relevantního řešení obratem za rok neboli ziskem za dvacet let.
taky až vaše děti budou chtít ve vaší garáži rozjet nový apple či microsoft - nestačí jim na to dolar a chuť pracovat, ale hned ze začátku vysolí dvacku babišovi na zbytečnou registrační pokladnu.
protože, jak již bylo řečeno - kdo bude chtít krátit daně, příjem NENAMARKUJE.
Ano ono to je jen pár tisíc. Lékařská prohlídka brigádníka také stála jen 500. Chyba, že tuto povinnost zrušili. Co když bude nemocen, nebude o tom vědět a práce mu ublíží.
Ale vážně, za poslední roky stouply u některých činností náklady, na jednotku výkonu ,spojené s plněním požadavků státu, až 7 krát. Tak to bude zase o něco víc.
Některé činnost proto nebude možné( ekonomické) dělat, popřípadě je bude dělat ten, kdo se na řádné plnění povinností vykašle.
V 90 letech se dalo začít s 1000 Kč. Pokud by to nevyšlo, bylo alespoń milé, že jste se nemusel koukat na registrační pokladnu.