Možná by chtělo zavést počet hlasů u voleb podle odvedených daní. Takový člověk co odvede víc, se logicky podílí na stavbě a chodu státu více. Aneb podle hesla: koho chleba jíš...
Jasně že např. Bureš by měl hlasů hodně, ale myslím si, že je stále páteří státu síť drobných podnikatelů. Tito podnikatele jsou podle mého názoru za svou činnost trestáni, veřejně haněni. Věřím v to, že pokud by nebyl takový úřednický šiml, žilo by se lépe. Kdybychom snížili daně, tak aby se nevyplatilo část zisku nezdanit a naopak za zdaňování mít jistou výhodu, pak by to tu vypadalo jinak.
Dnes při "rovném" hlasování, kdy má úředník, jenž je živen podnikateli, zaměstnanci soukromého sektoru a firmami, více peněz než ten co jej živí a riskuje vice. Kdy má svoje teplé místečko jisté a nemusí se vůbec snažit. Kdy si může nadávat a buzerovat své chlebodárce. Nemůžeme se mít dobře. Náš stát nemůže obstát v zahraniční konkurenci. Nemůžeme se dostat na vrchol, kde jsme dříve byli.
Když změníte hlasovací práva, bude se tu tančit zase podle těch, kteří poctivě platí daně, kteří budují tento stát a kterým není osud budoucích generací jedno. Bude tu vláda těch, kteří nebudou projídat budoucnost svých dětí, či dnes už spíš svých vnuků.
Nebudeme tančit podle zahraničních velmocí, jak si nás která vezme pod svá křídla jako svého mazlíčka.
Nebudeme se muset snažit rektoskopovat světové velmoci ale budeme hrdým národem. Dnes jim nejsme rovnocenným partnerem, ale mohli bychom být.
Každý má právo volit a já mu toto právo nikterak nechci ubírat, ale podívejme se na Velkou Británii, má sněmovnu Lordů (velcí podnikatelé, přes které neprojde například nesmyslné zvyšování minimální mzdy) a má královnu (která představuje tradice a je stabilitou i vzorem mravnosti). Kdyby tady byl podobný kontrolní mechanismus, který by pomáhal podnikání a rozvíjení země, byli bychom na tom všichni lépe a všem by se vedlo líp. (Složité téma u kterého předpokládám doladění kontrolních mechanismů).
Není totiž spravedlivé, že ty, kteří se o náš stát zasluhují nejvíce, trestáme.
Chováme se nepěkně k naší otčině. Vytváříme z ní postupně vazalskou zemi, závislou na dobrovůli ostatních (tak jako dnes USA nemůže jít proti Číně i kdyby nevím co, protože jim USA dluží nepřiměřeně mnoho peněz)
Nemyslím si bohužel, že Piráti jsou nejšťastnější volba. Vadí mi nekoherentní názory této strany a mám pocit, že jsou podobní jako KDU-ČSL. Domnívám se, že heslo: "Pusťte nás na ně!" jim ještě nějakou dobu vydrží, ale potom co?
Pravdou je, že každé hrábě hrabou k sobě. Dokonce by mi nevadilo, že si dávají zlaté padáky a podobné mravně rozporuplné věci, měli by si ovšem na ně nejdříve vydělat. Udělat něco pro lidi a stát. A né být roky u koryta a mít to jako svůj životní cíl. Já bych hlasoval pro to, aby se jim i přidalo, klidně i pětinásobně toho co mají dnes, ale jen, budou-li mít výsledky. Né za to, že dojdou do práce, ne za to, že se zúčastní jednání. Ale to, že např. metro D bude mít reálně připraveny podklady k výstavbě. Dal bych jim i 30% z toho, co se jim podaří ušetřit na tunelu Blanka (nepochybně uměle prodražován). Zaplatil bych je královsky, ale ne za nic nedělání a pouhé pletichaření jak uspět v dalších volbách. Chtěl bych od nějaké rozumné vlády perspektivu na 50 let do předu a ne stavbu dálnice, která kapacitně nestačí již dobrých 10 let, naprosto se stejnými parametry.
Kam se podělo naše vyzionářství? Kam se poděla naše dravost a hrdost?
Nejvíce škod na naší společnosti napáchali komunisté. Ani druhá světová válka nás tak nezlomila jako léta útlaku a mravní destrukce naší mravnosti. Místo toho aby lidé dělali a budovali své okolí (rodinu, podniky, ulice, obce, města,.), čekají že padne mana nebeská sama z nebe a v mezičase úspěšným nepřejí a závidí. Pokud se nezměníme my sami, nezačneme budovat opět své okolí, přesvědčovat naše sousedy (všichni kdo to zkoušeli, ví, že se to zdá nemožné), nezavedeme ve školách výchovu fylozofie a ekonomiky už od základní školy, nenaučíme lidi hospodařit s penězi, a rozlišovat mezi pravdou a lží, je naše budoucnost ztracená.