Citace :
"I kdyby se je povedlo zvysit treba 5x stale budou penize ve zdravotnictvi chybet. Protoze se opet rozkradou."
100% souhlas, stále se ty peníze neobjeví tam, kde mají !! Hlavně ale takoví řečníci, ministrem počínaje a tímto dalším "takyodborníkem" konče, opomíji např. fakt, že počet OSVČ na vedlejší pracovní poměr je daleko více než těch na hlavní činnost !!
(viz jiný článek, kde autor p.Morávek v komentáři dodává : "Podařilo se mi vyhrabat nějaké statistiky a u OSVČ v posledních letech roste počet OSVČ vedlejších, zatímco klesá počet OSVČ hlavních. .....lidé začínají podnikat spíše na přilepšenou.") Článek o tom by měl v budoucnu následovat.
Není to tedy spíše tak, že lidi mají živnosťák jaksi na přilepšenou, aby neměli tak vysoko do žlabu ?! Takže pak pánové argumentují špatnými fakty, průměry apod. Tzn. buď neznají realitu nebo lžou - oboje je špatné a měli by zmizet z vedení čehokoliv.
Tak tu nevzdělanost bys měl vztáhnout hlavně na sebe!
Nikdo neříká, že to tvrdí Středula. Tvrdí to zástupci OSVČ jako proti argument proti Středulovu nápadu se zvýšením plateb. Nelze přeci vytáhnout jednu jedinou věc a tvrdit, že tady jsou zaměstnanci poškozeni a OSVČ jsou darebáci, kteří málo platí. Je potřeba si na jednu stranu dát výhody a nevýhody zaměstnanců a to samé u OSVČ a ujišťuji tě, že těch 10 zmiňovaných bodů je pouze část a dalo by se z fleku napsat mnohem více.
Já tvrdím, že každej by si měl alespoň na půl roku vyzkoušet, jaké to je být OSVČ a starat se o svoji výplatu sám za sebe, než vypouštět do světa bláboly typu Středula. Možná by se každý na věc díval jinak.
Nauc se cist, vzdyt je to uz v samotnem nadpisu! Ja se ptam, kdy neco z toho co vyvraci jako Stredulovy myty, Stredula skutecne rekl. Nechci zase resit vyhody a nevyhody zamestnance/OSVC, jde mi jen o trapne dehonestovani nekoho tim, ze se vyvraci tvrzeni, ktera nikdy nepronesl. Ze to napise nejake jelito ze sdruzeni podnikatelu je jedna vec(koneckoncu je to jeho prace), od novinare bych ale cekal, ze to alespon zasadi do realneho kontextu.
Ano, nadpis je zavádějící a také zde všichni píšeme, že to neřekl, ale že HK ČR těch 10 bodů vydala jako proti argument proti tomu blábolu s třetinovou zdravotní péčí, kterej může říct jen skutečný retard, když už to slovo bereš v potaz. Jedna věc je ale to, jak dobře či špatně autor tohoto článku napsal co napsal a druhá to, že tady všichni chápeme, o co ve skutečnosti jde, proto se nepotřebujeme pozastavovat nad blbostma jako ty a řešíme podstatu...
Středula si to nemyslí, Středula moc dobře ví, že mezi zaměstnanci a OSVČ nelze dělat jednoduché rovnítko co se odvodů týče. Odbory se ale potápí, počet odborářů klesá každým rokem a tak se hledají témata, na kterém by se popularita odborů dala zvednout. Vypíchne se tedy jedna výhodná proměnná ze sta a přidá se k tomu to, na co lidi dobře slyší, což je zdraví, jinými slovy, proč by měl mít OSVČ stejnou lékařskou péči, jako zaměstnanec, který sice platí na ZP méně, ale s podporou zaměstnavatele více. Na misce vah zaměstnanec vs OSVČ je ale tento menší odvod na ZP vyvážen např. tím, co je napsáno v tom desateru, respektive, ono je toho mnohem více, akorát o tom málokterý zaměstnanec ví. Proto říkám, každý by si OSVČ měl alespoň na půl roku vyzkoušet a možná by si pak svého zaměstnání vážil úplně jinak než do teď. Mimochodem, já jsem byl 27 let zaměstnancem a jako OSVČ na plný úvazek jsem teprve 2 roky, vím tedy o čem píši.
Blabol. Mam to spocitane. Kdyby penize co na me zamestnavatel vydava jako zamestnanci mi daval jako OSVC, tak i se zapoctenym dovolene a stravenek bych mel pri 60% pausalu mesicne o 20 tisic cisteho vic. Jo a kdyz se do toho zapocitaji jeste skryte naklady na odstupne, tak by to bylo jeste vic ;)
Akorat lide, co v diskuzich obhajuji OSVC, obvykle neumi pocitat.
Ok. Takze vezmeme, ze mzdove naklady na zamestnance pro nas priklad budou milion za rok, at se nam to dobre pocita.
Zamestnanec: Z milionu odvede 336 tisic a na socialni a zdravotni dani* a 125 tisic dan z prijmu. Zamestnanci zbyde necelych 45 tisic mesicne.
OSVC(60% pausal): Z milionu zaplati 85.4 tisic na socialni a zdravotni dani a 35 tisic na dani z prijmu. Po splneni vsech povinnosti ke statu mu zbyde mesicne 73 tisic.
* Realne to jsou dane, "pojisteni" je jen nepresny eufemismus
"čili vám jaksi legálně nejde dávat peníze jako OSVČ" - Ovsem. Z toho je zrejme, ze je zdaneni OSVC vyhodnejsi. Kdyby to vyslo nastejno se zamestnancem, tak by to nemuselo byt nelegalni;)
P.S. Jestli uslysim slovo o dovolene, tak uz nebudu reagovat, protoze to nema smysl.
Aha, tady je zakopaný pes. OSVČ má podle vás reálně nulové náklady, takže mu zbyde 73 tisíc měsíčně.. Pokud by OSVČ neměl žádné náklady, tak by ten váš výpočet seděl (pominu-li specifičnost příkladu - stačí do příkladu zakomponovat třeba děti nebo manželku (což není nic výjimečného) a už OSVČ s paušály nemohou využít zvýhodnění na dítě nebo slevu na manželku, takže v tom mají zaměstnanci výhodu a výsledek by vycházel jinak). Jenže OSVČ překvapivě náklady mají, takže reálně jim zbývá méně.
A ano, zdanění OSVČ je koncipováno jinak než zaměstnanců, protože jde o jinou povahu ekonomické činnosti. A proto nemůžete legálně dostávat peníze jako OSVČ, a proto ten váš výpočet nedává smysl (chybí náklady).
P.S. jestli uslyším slovo o švarcsystému, tak nebudu reagovat, protože to nemá smysl.
Pokud nebudeme porovnavat zamestnance ucetniho s OSVC zemedelcem, tak ty naklady budou +/- stejne jak pro zamestnavatele, tak pro OSVC. Ale dobra, tak si to spocitame. Dalsi naklady na kancelarskou krysu budou se vsim vsudy rekneme 15 tisic/mesic. Tzn, ze zamestnavatelovy naklady budou misto milionu 1.18 milionu. Zamestnanec bude porad mit 45 tisic. OSVC bude mit(po odecteni 15 tisic mesicne!) 71 tisic.
Jinak jeste priklad z praxe... pred par lety jsem dostal nabidku z jedne firmy a tam mi na zaklade podobneho vypoctu nabidli bud zamestnanecky pomer, nebo OSVC(se zapoctenym stejnych benefitu jako u zamestnance). Vzhledem k tomu, ze bych vetsinou byl v kancelari u zakaznika, tak by to bylo i nepostizitelne. Jeste mam v mailu tu nabidku, tak to muzu pripadne dokazat... Tolik k tomu, nakolik je ma uvaha realna.
??? Buď nerozumíte, nebo nechcete rozumět tomu, co jsem napsal. Zkusím to napsat ještě jednou, abyste to pochopil. OSVČ mají náklady, které jim snižují čistý příjem. Například vlastník e-shopu s oblečením prodává oblečení, dejme tomu za onen milion ročně. To je vašem příkladu srovnávací základna, kdy srovnáváte mzdu zaměstnanců a příjem OSVČ. Jenže pro OSVČ to není mzda, mají totiž náklady. V rámci naprostého zjednodušení počítejme jen náklady na zbožíl (tedy oblečení), které činí například 400 tisíc ročně. On uplatní ve vašem příkladě paušál 600 tisíc, takže je pro něj výše paušálu výhodnější než reálné náklady. Ty však stále má a nijak nezmizí a snižují mu čistý příjem. Měsíčně utratí za zboží cca 33 tisíc Kč, reálně mu tedy zbude po odečtení reálných a nákladů a daní zbyde 40 tisíc.
No ja jsem sice mluvil o kancelarske praci(pripadne podobne), kde jsou naklady minimalni, ale da se uplatnit pausal 60%, ale i ve vami uvedenem pripade to je vyhodne oproti zamestnanci.
Kdyby ten vas OSVC zalozil firmu a zamestnal sam sebe, tak mu na mzdu zbyde 50 tisic mesicne a po zdaneni dostane 28 tisic cisteho.
Ne, vy mluvíte o švarcsystému, což je ale naprosto irelevantní argument v této debatě. OSVČ švarcsystémáku je výrazná menšina a systém je nelegální - čili srovnáváte nesmysly. Vaše srovnání má stejný smysl, jako bych srovnával někoho, kdo nakoupí v obchodě a někoho, kdo zboží ukradne. Kdo zboží ukradne, je na to finančně lépe, jenže tím porušuje zákon. Normální OSVČ, který pracuje v kanceláři, si tu kancelář musí najmout, musí platit elektřinu apod. V mém uvedeném příkladě je OSVČ výhodnější než zaměstnanec? V čem je výhodnější, když vám zbyde 40 tisíc než 45 tisíc (vaše číslo)? Jediné, co je výhodnější, je uplatnění paušálu než skutečných nákladů. Každopádně končím debatu, dokud nepochopíte, že OSVČ = lidé na švarcsystém a že podnikatelé mají náklady a přestane míchat páté přes deváté
to ze umite secist 2+2 jeste neznamena, ze vite jak ty 4 vydelat, o cemz svedci vase predstava o osvc "v kancelari" s 1M fakturaci, kterou jste si vzal jako priklad.
ono nejenze kancelarskych osvc je minimum, ale ono je i stejne zamestnancu s platem 1M hrubyho :)))
zkuste to s pulmilionem rocne a beznou profesi, jenze to vam ty fantasmagoricky cisla uz nevyjdou co? :)))
Dobrý den,
původně jsem neměl v plánu reagovat, když se ale začínáte ohánět "statistikami" ohledně pěti programátorů (kteří zřejmě dělají na švarcsystém) a pouze jedné OSVČ s náklady, tak mi nedá. Statistiku, kolik co OSVČ dělá, totiž mám. Čili vězte, že je dle statistik MPO například 120 tisíc živnostenských oprávnění na zednictví, 87 tisíc na zámečnictví a nástrojářství, 59 tisíc na truhlářství a dokonce 200 tisíc na hostinskou činnost. Vybral jsem jen zlomek, ale pro názornost to podle mě stačí.
S pozdravem
Daniel Morávek
už někdy představitele odborů to, že sblížit výši pojistného zaměstnanců a OSVČ lze i jiným způsobem, například snížením odvodů za zaměstnance?
Zcela jistě by to prospělo skupině lidí (zaměstnancům), kterou odbory zastupují více, než zvyšování odvodů OSVČ, nebo jsou snad s výší odvodů zaměstnanců spokojení?
Středula si také neuvědomuje, že zvýšení odvodů si budou muset OSVČ promítnout do zvýšených cen zboží a služeb, které v důsledku zaplatí i zaměstnanci.
Shrnuto: Středulův návrh nejen že nesníží zatížení zaměstnanců, ale ještě jim odebere část čisté mzdy. Je tedy proti zájmům skupiny lidí, kterou on sám zastupuje.
"zvýšení odvodů si budou muset OSVČ promítnout do zvýšených cen zboží a služeb, které v důsledku zaplatí i zaměstnanci"
To mi ovsem jako argument nepripada. Podle stejne logiky bys mohl rict, ze kdyz se OSVC zrusi odvody uplne, tak na tom vlastne nikdo neprodela, protoze zamestnancum se sice odvody zvysi, ale zase budou mit levnejsi sluby. Pitomost, vid?
Neustále se rozvíjející zdravotnictví je schopno za jakýchkoliv okolností spotřebovat tolik peněz, kolik se do něj vloží.
Rozuměl bych tomu, kdyby alespoň Středula argumentoval tím, že pokud se zvýší odvody živnostníkům, bude chtít snížit i odvody zaměstnancům.
Ale nic takového od něj, jako od zástupce zaměstnanců, překvapivě nezaznělo.
Čili Středula chce do zdravotnictví přilít další a další peníze, s čímž ovšem nesouhlasím, zvláště za předpokladu, kdy se každý týden dozvídáme o předražených zakázkách a dalších černých dírách.
Proto tento jeho návrh považuji opět pouze za další snahu poštvat proti sobě obě tyto skupiny.
Osobně jsem spíše pro zvýšení spoluúčasti pacientů, kdy by zdravotní pojištění mělo být pokud možno co nejnižší.
pokud ovšem paraziti typu středuly, kteří platí jakési fiktivní pojistné a fiktivní daně přerozdělením z hodnot, které museli vytvořit například právě ti osvč - nedostanou sádru žádnou, a při infarktu je nechají zdechnout na zápraží nemocnice (případně si péči zaplatí za hotové a předem)
Myslím si, že z jedné i druhé strany jsou úmyslně vypouštěny různé omyly a nesmysly. To co řekl Sředula (třetinová sádra) je samozřejmě silně přitažené za vlasy, na druhou stranu těch dest bodů je samozřejmě další nesmysl. Postavení OSVČ a zaměstnance se totiž srovnávat nedá, každé je zcela jiné. OSVČ (nikoliv jako přivýdělek) je prostě podnikání. Sám si sháním, sám si určuji, sám plně vydělávám nebo prodělávám. Zaměstnanec nemusí shánět odbyt, ale v podstatě si nic sám neurčuje a taky nerozhoduje o výdělku. Má nárok na peníze dle pracovní smlouvy ať firma zrovna prodělá (pokud je tedy vůbec dostane) nebo pokud vydělá třikrát víc než plánovala (možná mu dají odměnu ale zisk jde majiteli). Zaměstnanec má dovolenou, ale kdy jí může čerpat mu určuje (v mnha firmách doslova) zaměstnavatel. OSVČ si o všem rozhoduje sám (neznám lidi co dělají OSVČ a tu dovolenou si někdy v roce neudělají, byť možná kratší), samozřejmě si na ní tzv. musí vydělat. Nemocenská je mimo debatu, zaměstnanec na ní odvádí pojištění. Výrobní prostředky si OSVČ musí koupit (ano - musí si na ně vydělat nebo půjčit), ale taky si je vesměs velmi hezky může odepsat a snížit z daní. Zaměstnanec dostane jen to, co mu přidělí zaměstnavatel a tyto prostředky nesmí používat pro soukromé účely, což se u některých OSVČ občas stírá. Samozřejmě souhlas, že OSVČ má primárně odpovědnost za sehnání si zakázek a ta to, že si na sebe vůbec vydělá. Atd. Co je ten základní spor? Jednak vysoké odvody za zaměstnance - bez nichž by bylo vysoce problematické něco ufinancovat. A za další opravdu ve srovnání s jinými západními zeměmi mimořádné paušály a to i v OSVČ profesích, kde to nedává smysl (neřemeslné). Kombinace paušálů a de facto i odvodů pojištění je pro OSVČ v ČR de facto taková jako nikde na západ od nás. A návrat na hodnoty někdy před rok 2010 nebo 2006. Koneckonců i Kalousek z ryze pravicové a podnikatelské TOP09 navrhoval alespoň úpravu těchto paušálů. Jinak by měly obě strany přiznat, že o prachy jde v první řadě - pravicové strany prostě zvýhodňují firmy a živnostníky, levicové zaměstnance. Onou by to jaksi nešlo bez obou. Bez OSVČ bude více nezaměstnaných (vč. těch co zaměstnávají jiné), bez odvodů zaměstnanců by se nám položil rozpočet a odvody (na daních odvedou zaměstnanci možná 50 x více, někam ke 100 mld.?)
Tak problem je hlavne v tom, ze stat v podstate narizuje zamestnanecky pomer u vetsiny zamestnani a tvrde to vymaha. No a vzhledem k tomu, ze se zamestnaneckemu pomeru neni vetsinou mozne legalne vyhnout, tak ho muze zdanit padesati procenty. Jeste pouzije fintu, ze vetsi cast odvodu pred zamestnancem skryje(ze se mu neobjevi na vyplatnici) a je vymalovano.
"Výrobní prostředky si OSVČ musí koupit (ano - musí si na ně vydělat nebo půjčit), ale taky si je vesměs velmi hezky může odepsat a snížit z daní."
Abych uvedl na pravou míru : hodně slýchávám, větu typu "... to si odepíšeš z daní ...", aniž ovšem ve skutečnosti ten kdo to říká ví, co fakticky znamená.
Takže co to ve skutečnosti znamená?
Nakoupím vybavení (ne materiál, ale stroje, nářadí atd) celkem za 100tis → dám účetně do nákladů a o to se mi až (!) v DP sníží základ daně → tzn. v "ideálním" případě zaplatím na dani o 15tis méně = vybavení mne tedy stálo 85tis z logiky věci.
Ne 0Kč, jak si spousta lidí myslí!
Ovšem celých 100tis jsem musel zaplatit dnes, těch 15tis mi nikdo fyzicky nevrátí, pouze následující rok (nebo letech) zpětně odvedu na dani o to méně.
Také musí být splněna podmínka, že na to vydělám a mám dostatečný zisk, jinak se tento odpis a "ušetření" 15tis může táhnout i několik let (max. +5 myslím) - pominu odpisování, pokud by tento nákup spadal do majetku, tam je to 3-50 let podle skupiny automaticky.
A toto neplatí pro paušálisty, ti tyto náklady mají právě v tom paušálu.
Takže tak ...
Jehovisto, jsi fakt poplaten své přezdívky... OSVČ si nekupuje auto primárně proto, aby z bydliště dojel do nějaké práce, ale protože mu to k té práci slouží... převáží v tom materiál, vozí zboží, jezdí na prac. schůzky atd. A mimo jiné, zaměstnanec dostává stravenky, dostává příspěvek na dopravu, příspěvek do soc. fondu., příspěvek na důch. poj., dostává ochranné pomůcky, neplatí elektřinu, benzín, naftu, neplatí telefony, reklamu, má 4-5 týdnů placené dovolené, vyšší důchod, žádný stres z obavy o práci, lhůty na dokončení a práce a zaplacení odvedené práce a svých 7,5 hodinách denně může odejít domů s čistou hlavou.... tohle bohatě vykryje ty stále omílané vyšší platby na SP a ZP... čímž výčet nekončí, jen už mě nebaví se tady dohadovat s blbem, kterej viděl OSVČ akorát tak z rychlíku a posledních 20 let strávil jako předseda odborů...
Vetsina zamestnancu ty jmenovane benefity nema. Mozna tak v nejakem statnim podniku. Na dovolenou si musi vydelat(resp. o to ma nizsi plat). Domu s cistou hlavou bych taky rad chodil. Kdyz se neco musi udelat tak jsem v praci i 12 hodin, nebo i vikendy. Obcas taky pohotovost ve svatek(dokonce na stedry den). Kazdopadne nechapu, jak zakonem narizene benefity, ospravedlnuji vyssi odvody. Ty benefity se prece neplati z tech odvodu!!!!!!!
To je furt dokola ...
Živnostník už z principu nemá benefity, to by mohl být zaměstancem.
Na dovolenou si musí vydělat (resp. o to má nižší "plat") pochopitelně i živnostník.
Domů s čistou hlavou živnostník rozhodně nechodí, co si budeme povídat.
Když se musí něco udělat, musí být živnostník v práci i 12h nebo i o víkendu nebo ve svátek, to nelze okecat ... příště už by nemusel chodit, že.
A světe div se, z takto "přesčasově" oddělaných hodin musí standardně odvést daň + SP + ZP.
Nebo mi něco uniklo?
Mno nevím, ale mám za to, že i OSVČ, když si to auto koupí, tak ho zaplatí až z peněz, které mu zbudou po uhrazení SP, ZP a daně ... nevidím jiný rozdíl, krom těch 15%.
Jinak já to psal proto, že opravdu spousta nepodnkatelů si chybně domýšlí, co znamená "dát do nákladů".
A ještě k tomu autu (pomineme, že se dějí lecjaká zvěrstva na straně podnikatelů, ale co si budeme nalhávat i zaměstnanců).
Zaměstnanec si zpravidla auto kupuje k ježdění do práce, ne k práci.
Pokud ho (své vlastní auto) využívá v zaměstnání, řekl bych, že je mu standardně zaměstnavatelem propláceno PHM + náhrada dle zákona.
OSVČ si auto zpravidla kupuje k práci a přeci jen musí vést nějakou povinnou agendu a také si ji potom obhájit při kontrole třeba FÚ .
K tomu ještě citace : "Máme-li v živnostenského listu místo podnikání bydliště a provozovnu na jiné adrese (třeba sklady, výrobny, kanceláře apod.), rádi bychom uplatňovali i výdaje za cesty mezi bydlištěm a provozovnou. Bude záležet na názoru konkrétního finančního úřadu a naší šikovnosti, zda se nám podaří obhájit nutnost těchto cest pro podnikání."
Takže zase takový laláč to není.
Pokud OSVĆ používá auto k soukromým účelům, náklady musí v poměru krátit, pokud je paušálista, tak měsíčně může dát do nákladů 4tis, což při cca 5Kč/km = 800km ... a to člověk najede jak prd.
a to jeste lidi vubec netusi, ze po tom co si "auto odepisete z dani" je toto stale brano ja firemni majetek a ve chvili kdy se jej rozhodnete prodat si pekne prijem zapocitate a dodanite.
co se tyce cestaku, tak bydliste->sidlo si neuplatnite nikdy, to vam fu nikdy neuzna, ale sidlo->provozovna uz byva v 99% bez problemu.(pokud sidlo neni bydliste).
"Bezny OSVC(naklady blizke nule a pausal 60%) si ho proste koupi pro osobni potreby z nezdanenych penez."
"No treba tak, ze uplatni 60% vydajovy pausal, takze vsechny dane plati jenom ze 40% prijmu"
Nějak si protiřečíte :-/ , to prvak.
Druhak do toho stále taháte švarc, jestli dobře chápu.
Protože normální živnostník má normální náklady a pochybuju že blízké nule.
Prostě se smiřte s tím, že jako zaměstnanec mající nad sebou ochrannou ruku státu za to taky adekvátně zaplatíte tučné výpalné, nic víc bych v tom nehledal.
No a pak, určitě jste četl tento článek. Jenže o to přece vůbec nejde.
Je smutný, že lidi nedomýšlí ... nějakej s prominutím píp plácne kravinu a už se lidi mezi sebou začnou hádat a napadat.
Jak v té následující debatě napsal Vladimír : "Zdá se, že má někdo velký zájem, aby se prali zaměstnanci se živnostníky o tu trochu živobytí co mají a nevšimli si těch zlodějen, které se dějí výše."
A podle mě, dělat na švarc je být jednou nohou v kriminále (FÚ a daň.únik) a druhou na pracáku (v momentě nepotřebnosti jste okamžitě bez práce, protože děláte jen pro jednoho - a k tomu stačí třeba i jen nemoc na delší dobu). Ale tak když to někomu vyhovuje ...
Jinak všem pěkný dnešní den a méně zloby :)
OSVČ.vlastně dokázaly že ctějí býti mezi těmi co rozkrádají naši státní kasu příklad, mám právo podnikat ale nejse ochoten odvádět nic platit daně nic, chcimíti jen výhody pro sebe a vše duchod, daně ,poplatky at platí stát, pro mě podnikatele osvč nesmí platit nic já su nepostižitelný a svým i argumenty např o dovolené atd dokazuji že nepracuji poctivě v souladu se zákony této země a tími o právech podřízených.
nebo, co o něm psali by měl stanout před soudem.
Za podněcování nenávisti, lži, …§
Tenhle polointeligent by si měl zjistit např. i to, že 2/3 soc a zdrav. pojištění placené zaměstnavatele nikoli zaměstnancem jsou tzv.nákladovou položkou odčítatelnou z daní, zatímco OSVČ mají celou částku za pojištění nadále ještě jednou zdaněné! Toto zavedli Socani, tak ať drží hubu! Používá své argumenty úmyslně - není to trestní čin?!!! Včetně toho uslintanýho Mládka, kterému i socani prý říkají zloděj! S podporou socanů se ve státní správě utrácí peníze vytáhnuté od podnikatelů např. pro soukromé jízdy úředníků - ředitelé odborů, středních škol atd si nekupují auta, nemusí platit servis ani nové gumy!
Nemusí si platit jazykové školy! Ať nás nenas..u!!!