Vlákno názorů k článku Hledáme obchodního zástupce. Zn.: Ženy nebereme! od Jana Bohutínská - 1. Opakuji: Stát nic nepřikazuje. Vytváří (a nejen...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 12. 2007 13:42

    Jana Bohutínská
    1. Opakuji: Stát nic nepřikazuje. Vytváří (a nejen stát, ale celá Evropská unie) právní rámec pro to, aby nedocházelo k diskriminačnímu chování a pokud dochází, pak umožňuje diskriminovaným nějakým způsobem reagovat, na něco se odvolat a diskriminaci řešit. Neexistují žádné kvóty - to bych teprve považovala za příkaz. Obchodní zákoník asi tak nikdo nepovažuje za nesmysl a funkci má tutéž: Nějakým způsobem popsat, regulovat práva a povinnosti v jisté oblasti.

    2. Diskriminace se nemusí týkat jen žen. Může se týkat všech bez rodílu pohlaví.

    3. Děti: Děti jsou věcí nejen žen, ale i mužů respektive celé společnosti - tak by to mělo ve vyspělých demokratických evropských společnostech být. U nás to tak zatím není. Přesto to vlády deklarují.

    4. V diskusi jsou dobře vidět předsudky: Automaticky předpokládáte, že matka bude pracovat hůř.

    5. To je přesně to, co jsem chtěla článkem říci, Danieli, v ničem si neodporujeme: Místo by měl dostat ten nejlepší z nejlepších bez ohledu na stav, pohlaví atd. Argument, že středoškolák se bude cítit diskriminován před vysokoškolákem, nedává smysl. Rovné šance na srovnatelné úrovni, takže mezi stejně kvalifikovanými a vzdělanými jedinci.
  • 6. 12. 2007 14:51

    sartori (neregistrovaný)
    1. Ja to vidim tak, ze Stat (EU) zakazuje. Zakazuje mi napsat koho skutecne chci prijmout.

    2. Ano, i ja se bych se mohl citit diskriminovany, jsem stredoskolak s praxi v oboru, pokud by potencionalni zamestnavatel dal prednost vysokoskolakovi bez praxe. Mohl bych se s nim soudit. Ale proc ze sebe delat debila, ze? Viz ta pani co se soudila o nejaky vedouci post v Prazske Teplarenske.

    3. Ano, samozrejme. A s poctem "uspesnych" zen managorek a podobne se nesmime divit ze nas populacne prevalcuji cinani, vietnamci a cikani, ke kterym tyhle rovne prilezitosti jeste nestihly dorazit.

    4. To nikdo netvrdi! Ale je fakt, ze dite, zvlast male, vyzaduje jistou nadstandardni peci, takze matka bude mit vyssi naroky na volno. Jestli to zamestnavateli vadi nebo ne by ale melo byt na nem, jsou zamestnani u kterych je jedno jestli matka pracuje z domu nebo je v kancelari.
  • 12. 12. 2007 12:18

    veronika (neregistrovaný)
    Ty jsem managor (tedy spíš bez toho "na"). Mimochodem, to ti tolik jde o to, že porodem žena ztratí 4 pracovní dny? I s malým dítětem může pracovat, jde o to nebýt zabedněný a uznat, že dítě může hlídat manžel, který třeba vydělává méně. Ale to bys jako macho asi nikdy nepřipustil. Nejsem zastánkyní žádných limitů, ale diskriminace žen tu PROSTĚ JE a to na srovnatelných pozicích se stejnou praxí, vzděláním atd.
  • 12. 12. 2007 12:19

    veronika (neregistrovaný)
    Ty jseš managor (tedy spíš bez toho "na"). Mimochodem, to ti tolik jde o to, že porodem žena ztratí 4 pracovní dny? I s malým dítětem může pracovat, jde o to nebýt zabedněný a uznat, že dítě může hlídat manžel, který třeba vydělává méně. Ale to bys jako macho asi nikdy nepřipustil. Nejsem zastánkyní žádných limitů, ale diskriminace žen tu PROSTĚ JE a to na srovnatelných pozicích se stejnou praxí, vzděláním atd.
  • 6. 12. 2007 17:35

    Martin V (neregistrovaný)
    Kolega zapomněl okomentovat bod č.5.
    Místo nemusí dostat ten nejlepší z nejlepších, k tomu nemusí být důvod. Příklad:
    Ten nejlepší z nejlepších je antisociální typ, který mi rozhádá zbytek kolektivu a část zaměstnanců s ním odmítne spolupracovat nebo dokonce firmu opustí.
    Opravdu je pro mě nejvýhodnější přijmout toho nejlepšího v oboru?
    Proč si nějaký úředník myslí, že ví co je pro moji firmu nejlepší? Žádným způsobem nenese uředník odpovědnost za chod mé firmy a ani mi nebude žádným způsobem kompenzovat ztráty způsobené jeho antidiskriminačním nařízením.
  • 12. 12. 2007 12:21

    veronika (neregistrovaný)
    Jste asi dobrý psycholog, když z hodinového pohovoru poznáte, že druhý je asociál. Vždyť mu můžete dát šanci 3 měsíce?
  • 26. 4. 2008 8:38

    Martin V (neregistrovaný)
    Většina pohovorů je vícekolových, nevím kolik pohovorů jste absolvovala Vy a pokud z hodinového rozhovoru s potenciálním zaměstnancem nepoznáte základní rysy jeho povahy, tak děláte někde chybku :-)
    Na místo v firmě s deseti zaměstnanci se přihlásí 30 uchazečů, můžete mi paní Veroniko říci jak mám dát všem šanci u mě tři měsíce pracovat, doprkýnka já sem podnikatel a ne sociálka!!!!
    Zkuste si vytáhnout hlavu z p.... (z učebnic?) a rozhlédněte se na běžný provoz firem
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).