Vlákno názorů k článku Hodinoví manželé nejsou řemeslníci. Chybí jasná pravidla, co smí a nesmí dělat od hm - Naprostá většina řemeslníků jsou akorát lemplové, kteří odvedou...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 8. 2016 11:25

    hm (neregistrovaný)

    Naprostá většina řemeslníků jsou akorát lemplové, kteří odvedou horší kvalitu práce, než kdejaký neřemeslník, ale přitom jim není stydno si říct tak o trojnásobek ceny, než by odpovídala. Dokud se toto nezmění, jejich výkřiky jim nepomůžou.

  • 8. 8. 2016 21:29

    Behemot (neregistrovaný)

    No s ohledem na to, kolik tolik musí člověk mít za sebou, aby vůbec legálně řemeslníka na sebe dělat mohl, tak se nedivte, že jich je málo, konkurence je špatná a je to drahý.

    Mimo to, že v programu Dohnat a předehnat, který nastartovala zhruba Buzková, lidi získali dojem, že nemusí makat, tak za tím můžete zase hledat stát a na něj napojené příživníky, kteří každého potenciálního živnostníka pěkně dojí. Pak to holt zaplatíte jako zákazník, tak to bylo, je a bude. Řešením, se kterým přišel trh, jsou právě služby popsané v článku, které tento šmejd obchází a tak nabízí práci levněj.

  • 14. 8. 2016 10:33

    Trident (neregistrovaný)

    To je otazka... Zalezi jaky ma pristup k remeslu. Vsichni remeslnici se dnes musi neustale vzdelavat. Drive nic nebylo a jenom par materialu desitky let stejne. Jedina "modernejsi" technologie ktera se pouzivala byly panelaky. Maximalne se menily technologicke postupy kdyz nekde neco komarum spadlo.
    Dnes treba takovy zednik ted musi mit neuveritelny prehled ve stavebnich materialech a jak s nimi spravne zachazet. Nekdy musi byt i proskolen (dalsi financni naklady) aby mohl s danymi materialy manipulovat. Instalace technickych zarizeni budov je zcela nekde jinde. Zakonne upravy a normy ohledne elektro,plynu, spalinovych cestach se meni kazdym rokem.
    Dalsi veci je uznavani neformalniho vzdelani a neucnovskeho vzdelani. Rada pracujicich oficialnich neremeslniku nebo hodinovych manzelu by urcite rada ziskala i formalni kvalifikaci v nejakem jim blizkem. Nicmene prekazkou je skolsky system ktery znemoznuje udelat to samostudiem a sjet si par zkousek. To je to oc tu take bezi.
    Napriklad kdyz jsem chtel jit ve vyhlasce 50 dale, nez k paragrafu 4 (byla by to ciste profesni vyhoda a zajisteni na stari), tak mi bylo receno ze musim mit ukoncene elektro vzdelani (mam neukoncene).
    Pritom je zvlastni ze treba tak obory jako letectvi muzou fungovat bez strednich nebo vysokych skol. Bez papiru na utirani zadni casti tela a zavisi to jen na tom ma-li clovek schopnosti a "drobne" na vycvik.

  • 19. 8. 2016 10:48

    Ass (neregistrovaný)

    Tak jsem si přečetl "Maximalne se menily technologicke postupy kdyz nekde neco komarum spadlo.".

    Když jsi toto napsal, co víš o elektrice? Jinak by jsi nenapsal takovej blábol... Že se to tehdá neměnilo co rok, ale třeba jednou za 10 let bylo spíše bezpečnější a pravý opak toho co naznačuješ ty...

    A tvůj příklad z letectvím je lež dokreslující blbosti co píšeš. Můžeš laskavě vysvětlit jaký rozdíl je mezi "střední školou, kde musíš splnit studijní kritérie a musí tam učit lidé s určitým vzděláním a glejtem včetně časových" mezi tvým letectvím, kde když chceš např. pilot, "musíš jít do kurzu, kde tě musíš splnit studijní kritérie a učit tě musí lidé s určitým vzděláním a glejtem včetně časových"?

    Od A do Z co jsi napsal je blábol...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).