web muze provozovat kdokoli, to ze prezentuje nejakou firmu nema nic spolecnyho s tim, kdo je provozovatelem. Ani to, ze nekdo je drzitelem/majitelem domeny nema nic spolecneho s webem. Tudiz je to pitomost, naprosto nevymahatelna, akorat se na tom budou zivit dalsi darmozrouti, kteri budou vykazovat cinnost.
Nehlede na to, ze je verejne k dispozici rejstrik, kde je zverejneho az prilis, dochazi vlastne k porusovani zakona na ochranu osobnich udaju, protoze tam jsou rodna cisla (=data narozeni), adresy, ...
Zcela souhlasím taky se mi to vůbec nelíbí a vymýšlel jsem podobné kličky. Nemluvě o dublování zcela veřejně přístupného OR kde jsou i r.č.To si dovolit někdo jinej tak poněm jde Úřad na ochranu os. údajů a oprávněně. Problém bude v tom, naznačuje to i článek, že vezmou např váš dopisní papír či vizitku s odkazem na "váš" web a nebude je lotry zajímat, že ho neprovozujete a neuvěří vám, že to vytvořil někdo bez vašeho vědomí. Zeptaj se a učinil jste nějaké kroky proti tomu aby někdo bez vašeho svolení tvořil o vás web tvářící se jako váš. Já sám bych proti tomu kroky nečinil taky proč pokud mi někdo grátis pomůže v podnikání, ale to ti chytrolíni nesežerou. To spíše fligny typu miniaturní písmo na stejném podkladu či téměř stejném. A nebo jak to má např škoda-auto má tam bitmapu tudíš si neškrtnou vyhledávače + ktomu udělat to v gifu s průhledností podkladu a dát to do oblasti s barvou použitého písma => na webu neviditelné zobrazeno samostatně jo. No obávám se že ale i stím by u soudu člověk moc nepochodil. Takže jedině podnikat v jiném právním systému a v tom případě rovnou v takovém kde je příznivá míra zdanění. To že v takových destinacích podnikají Kožený a Krejčíř neznamená že tam podnikají jen mafiáni. A jsou také země v EU s rozumným zdaněním.
9. 4. 2008 1:24 redakčně upravil Petr Komárek, důvod: titulek
Dobrý den,
jak v článku uvádím, o internetových stránkách respektive všech obchodních listinách hovoří paragraf 13a novelizovaného obchodního zákoníku.
Ja bych tyhle udaje dal do zaheslovane sekce webu. Pise se snad v zakone, ze udaje nesmi byt v zaheslovane casti verejne listiny?
Pokud je pozadavek, ze to nesmi byt pod heslem, udelal
bych podstranku s 1000 nahodne generovanymi odkazy, kazdy by vedl na dalsi podstranku zase s 1000, a to by se opakovalo 20x, takze nez by clovek uhodl kam kliknout, skoncila by zivotnost vesmiru :)
A kdyz mam treba fanouskovsky stranky, na kterych mam reklamy Google Adsense (plus obcas nejakou jinou reklamu), musim taky uvadet identifikacni udaje? Nemam zadnou firmu, takze bych tam musel uvadet adresu, kde bydlim? To by mi bylo dost neprijemne.
Dobrý den,
povinnosti se Vás týkají, pokud se na Vás vztahuje obchodní zákoník, tedy pouze v případě, že jste podnikatel a web souvisí s Vaším podnikáním. Tedy jste-li podnikající fyzická nebo právnická osoba. V opačném případě samozřejmě ne.
S pozdravem
Jana Bohutínská
Aha. Ale pokud bych si chtel na svuj blog umistit reklamy Google Adsense, musim mit k tomu zivnostensky list. Znamena to tedy, ze jsem taky podnikatel (kdyz si prijmy z Google Adsense privydelavam)?
Muj osobni názor cloveka dotoho nevidiciho. Predpokladam ze ŽL máte jen proto že to po vás chce ceská pobočka Google, nejspíš aby je nepopotahovali že někomu platí a on to nedaní. Ale na fandovských stránkách nebudete nabízet jakékoli produkty či služby či se jakkoli propagovat jako podnikatel FO s IČem. Bude to vače osobní stránka. Vy z toho ani nic mí nebudete, profituje z toho FO s IČem která si to taky daní.
Ostatně všiměte si že v kontaktech na www.podnikatel.cz je jen odkaz na Internet Info, s.r.o (http://www.iinfo.cz/) a teprve v jejich kontaktech mají uvedeno kde jsou registrováni v OR. A výtěžek z reklamy na podnikatel.cz taky nejspíš kasíruje Internet info. Tedy presně Váš příklad.
Nerozumím těmto dvou bodům u OSVČ:
-"Fyzická osoba zapsaná v Živnostenském rejstříku od xx.xx.xxxx (datum zápisu)"
Tím se rozumí den oprávnění podnikat podle prvního ŽL? Nebo kde to datum seberu?
-"Evidenční číslo ŽL: 222222-222222222"
Prvního nebo všech? Tento bod mi přijde nesmyslný, vždyť ŽL mají být rušeny a nahrazovány výpisem.
Takový údaj jsem na žádné faktuře nikdy neviděl.
Přidávám se k tomuto dotazu.
Jako začínající OSVČ mám pouze výpis z živnostenského rejstříku, který žádné evidenční číslo jako takové nemá. Mám tedy uvádět snad číslo jednací?
By mě zajímalo, zda je "obchodním dopisem" myšlen i email, a třeba i zda tyto údaje musím sdělovat i před zahájením telefonního hovoru, když vyřizuji "objednávku" (§13a, odst. 1).
A zda tyto údaje třeba musí být i na razítku, na vizitce, na dveřích kanceláře...
Místo, aby se administrativní zátěž podnikatelů snižovala a podnikatelé víc vydělávali = mohli zaměstnat víc lidí, tak se všechno jen zhoršuje a nám nezbývá nic jiného než hledat skulinky, kde stát ošulit.
Až si vydělám potřebný kapitál, registruju se na Seychelech. Papá Česká republiko, alias Kocourkove!
To je zajímavé, jelikož se k identifikačním údajům řadí i DIČ, jehož částí v mém případě OSVČ je rodné číslo, které patří k hodně citlivým osobním údajům (také si snad pamatujete kolik šumu bylo kolem karet a osobních dokladů lidí, kde byla uvedená rodná čísla). Takže v podstatě jde o to, že tento nový zákon v tomto případě mně nutí (v rozporu se zákonem o ochraně osobních údajů) zveřejnovat to, co by jakakolív instituce měla chránit v tajnosti - t.j. v tomto případě rodné číslo :)
Je to tak?
Dobry den,
provozuji nekolik webovych stranek, ktere jsou ziveny reklamou. Stranky nejsou firemni, jde o zabavni www stranky, reklamni prostor neni nabizen k prodeji na strankach ale predavan reklamnim agenturam ktere tyto plochy spravuji. Vztahuje se i na tyto stranky povinost uvadet konktatni udaje dle noveho zakona?
Dale jak se resi pripad kdy napriklad nabizim sportovni kurzy, ale kurzy vede vice lidi, kazdy na svou zivnost. To mam take uvadet kontakt na vsechny dane osoby ktere mohou dany kurz mit? Stranky maji informacni charakter ale s informacemi o kurzu, platbach apod. Kazde udaje o kurzu mohou byt ale naprosto jine v zavislosti na lektorovi kurzu. A to vcetne poradatele kurzu, platebnich informaci a podobne. Nekdy je uveden jen kontakt typu email.