To je na světě tolik angažovaných lidí, že je jde tak měnit? Nestačí, aby zaměstanec splnil to, co se po něm chce, a pokud se zdá málo angažovaný, zvýšit nároky? Příjde mi jako blbost, aby někdo vydržel být permanentně angažovaný, stejně všichni nakonec budou jen přežívat - odrobí si to svoje. Je opravdu dobré vyhazovat zkušené a zaběhané zaměstance, kteří jsou schopni zastávat svou práci s konstantním výkonem? Co by ty firmy furt chtěly? Ony jsou od toho, aby provedly směnu se zaměstnancem za jeho práci, kterou on odvede a jakmile skončí pracovní doba, tak se v ideálním případě může věnovat svým zálibám a koníčkům. Nežijeme abychom pracovali, ale pracujeme abychom žili. Proč by měl mít zaměstnanec nějaký zvýšený zájem na výsledku, když na vytvořeném a prodaném produktu nebude mít podíl ze zisku? Třeba takový designer navrhne nějaký výrobek ve své pracovní době a dostane za to jednou zaplaceno, namísto toho aby dostal třeba 1% ze zisku z kažého prodaného výrobku. Přitom majitel firmy z toho bude mít doslova doživotní rentu...
Nadřízení si prostě chtějí hodit své ego, vychutnávat svou moc nad zaměstnancem.
Problém je, že je spousta článeků o tom, jaký by měl být zaměstnanec, ale mám osobně pocit, že většina vedoucích a managerů na svou práci fakticky nestačí.
Psychologové už si všímají faktu, že výše postavení lidé jsou ve vysokém procento lidé s poruchou osobnosti.
Tím dostáváte odpověď. Narcististá porucha osobnosti vyžaduje to, co vyžaduje autor tohoto článku a tím se leccos vysvětluje. Je tím jasné, proč chtějí tyhle věci od zaměstnanců a nestačí jim výkon a práce zaměstnance.
Podle vědeckých studií u lidí v řídících pozicích zvýšeně vystuje narcistická, histriónská a obsedantně-kompulzivní porucha osobnosti.
Většina firem by šla nahoru, kdyby vykopla většinu svých řídících pracovníků. Ale je v módě nedávat na zaměstnance. Řada řídících pracovníků není schopna vůbec efektivně fungovat a podávat svou práci.
Angažovanost a dělat něco navíc už mě přešla. I práce přesčas nebo o víkendu. Kdybych měl ale přiměřený plat, technické vybavení a nesmrděl ve staré technologii, klidně bych pracoval i večer. Přesčas je nanic. Po osmi hodinách toho mám dost. Plat podprůměrný, podpora technikou a vedení žádná, spousta dokonalých řídících opatření...
Z tohoto článku vychází, že ideální zaměstnanec je ten, co neremcá, plat mu stačí a dře jak debil od nevidim do nevidim, čili v důsledku snaživý blbec. Nebo mi snad něco uniklo?
"Z globální studie pracovní síly z roku 2005, kterou provedla společnost Towers Perrin, vyplývá, že 86 % zaměstnanců na světě není ochotných udělat pro své zaměstnavatele něco navíc."
Existuje také studie, kolik procent zaměstnavatelů je ochotno udělat něco navíc pro své zaměstnance? :-P
Snaživý blb je na obtíž. Když ale zkřížíte arogantního blba s jeho snaživostí, dáte mu moc vedoucího nebo funkci, přidáte možnost podnikat jako Ivo Toman, pak z toho vyjdou takovéto trapárny a ubohosti