Názor k článku Jak dopadne GDPR na hotely a penziony? Dotkne se především marketingu od Mfrd - Protože, odmítáte vidět, že "uchovávání údajů" anglicky Record-keeping...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 2. 2018 22:57

    Mfrd (neregistrovaný)

    Protože, odmítáte vidět, že "uchovávání údajů" anglicky Record-keeping (neignorujte tu pomlčku) je myšleno systém (proces) uchovávání údajů ( mám systém ve společnosti jak a kde uchovávám údaje) a pokud v daném recitálu se popisuje, že malé společnost nemusí mít tak organizovaný způsob činnosti. Tak je vlastně nemožné zpracovat záznamy o činnostech zpracování. A proto v článku 30 odst 5 mají za určitých podmínek zrušenu povinnost v odst 1 a 2 ( anglické slovo derogace).

    No a dokud soud nerozhodne, je to jeden z možných výkladů.

    No a sekundární hádka je o významu "zpracování není příležitostné"
    kde se bije gramatický rozbor se smyslem. Tedy, že např. zpracování mzdových údajů zaměstnanců ze zákona je v pohodě. A umožňuje mi využít odst 5. článku 30, protože jinak fakticky jako by tento odstavec neexistoval. Neboť i zaměstnavatel s jedním jediným zaměstnancem by nesplnil podmínku "zpracování není příležitostné".

    Soulad výkladu s recitály, je myšleno vykládat ve směru dané myšlenky ne proti ní.

    Pokud se bude GDPR vykládat pouze gramaticky, tak se zasukujeme a nenajdeme cestu ven a to se týká jakéhokoliv jiného nařízení či zákona. Právní předpis nikdy nedokázal popsat všechny situace, ale za všech situací se jím musíme řídit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).