Tomáši,
nic nemotám. Mám stejný názor jako soudkyně Hana Veberová:
"Pachatel trestné činnosti, který úmyslně odcizí majetek, který mu nepatří, musí počítat s tím, že jeho práva na ochranu osobní identity nebudou chráněna stejně jako práva osob, které jednají v souladu se zákonem," uvedla soudkyně Hana Veberová. Podle ní nelze přehlédnout, že fotografie byla pořízena v průběhu páchání trestné činnosti a že její zveřejnění vedlo k odhalení pachatele.
Pokud někdo neví o čem se tu diskutuje, tak stručně uvádím:
Prodejce kol zachytil na legálně držený kamerový systém zloděje při krádeži kola za 50 000 Kč.
Zloděj byl dopaden na základě zveřejnění krádeže na internetu, šlo o hledaného recividistu, kterého pomahači a chrániči nemohli sami dopadnout.
Pilní pracovníci ÚOOÚ okradenému majiteli udělili pokutu 5 000 Kč.
Majitel se obrátil na soud (Hana Veberová), který vyhrál.
To ale nepřekousli pracovníci ÚOOÚ, kteří podali kasační stížnost. Asi musí chránit právo zlodějů krást bez rizika dopadení do posledního muže. Ostatně jsou placeni z našich daní a nemají co na práci. Pokud by prohráli, tak náklady na soud nese ÚOOÚ, tj. daňový poplatníci.
Nejvyšší správní soud rozhodl, že záznam neměl zveřejnit okradený, ale policie.
Ústavní soud má stejný názor a odmítl se stížností zabývat.
Celá kauza trvala 6 let. Majitel prosoudil nemalou částku a prohrál.
Takže soudní systém nadřazuje právo na ochranu soukromí zločince nad právo na majetek řádného občana.
Stejně tak státní úředníci lebedící si na ÚOOÚ z našich daní bojují za zloděje.
Rozumím tomu, že jako lektor GDPR máte pokřivený pohled na realitu na rozdíl od soudkyně Hany Veberové, jejíž slova pro jistotu zopakuji: "Pachatel trestné činnosti, který úmyslně odcizí majetek, který mu nepatří, musí počítat s tím, že jeho práva na ochranu osobní identity nebudou chráněna stejně jako práva osob, které jednají v souladu se zákonem".