Pan Adámek má pravdu a v komentářích nastiňuje možnosti o čem lze psát. Podnikání přece není o byrokracii. K byrokracii nás nutí pouze stát, nikoli zákazníci nebo dodavatelé.
Zatím se tu ještě neobjevil žádný praktický článek, jak přesídlit mimo kontrolu české vlády. Narozdíl od jásavých reakcí nad výsledky voleb si nemyslím, že by koalice ODS+TOP09+VV přinesla snižování administrativy, naopak, už jsem četl návrhy od VV na další daňové výjimky. To by znamenalo nárůst dalších kolonek v daňovém přiznání.... Aby se snížila administrativa, museli by nejprve vyházet všechny ministerské úředníky a legislativce, kteří jednak píší zákony, druhak navrhují formuláře a na jejich místo dosadit rozumné lidi, kteří chápou, že jejich mzda je vyplácena z našich daní. A pokud úředníci chtějí naše daně, nesmí nás obtěžovat nad nutnou míru jejich inkasování. Všechny zákony a formuláře vedou jenom k tomu, že lidé podvádí a utajují příjmy, aby nemuseli vyplňovat 5 formulářů kvůli 60 korunám z DPH.
Ale pokud má pan Adámek reálné zkušenosti s obchodováním s partnery mimo ČR, uvítal bych a byl bych vděčný, pokud by se své zkušenosti pokusil shrnout do nějakého článku. Také toužím po podnikání bez faktur, formulářů, příloh, razítek, bez datových schránek, bez úředních dopisů s doručenkami, běhání po úřadech, kdy mi z 1 úřadu volají 4 úředníci a každý něco chce.
V anglické Wikipedii je pěkná definice podnikatele - http://en.wikipedia.org/wiki/Entrepreneur, nikde tam nevidím napsáno, že podnikatel je "osoba, která otročí úředníkům".
Jako inspirativní se jeví např. právní úprava individuálního a firemního podnikání ve Velké Británii a USA. Bylo by krásné, pokud by se vám podařilo zaangažovat nějakého emigranta (klidně Slováka), který ve Velké Británii, v USA, Kanadě, nebo Austrálii podniká. Mohli bychom tam pak přemístit firmu. Články o razítkách a formulářích jsou už unavující.