V hospodě snadno poznáte kontrolu, protože se vymyká běžnému vzorci chování. Navíc stále hosty znáte taky. Takže prostor pro krácení tržeb je dost veliký i s EET. Vývoj bude takový, že tržby budou postupně klesat, jak se podniky budou adaptovat na EET. Lokálně příliš rozdíly nebudou, šizení bude korelovat s počty stálých hostů.
To vidíte příliš černě, přece můžete neoficiální účtenkovou loterii pořádat sami, pro štamgasty. Hlavní cena například uspořádání zabijačky pro rodinu či kamarády výherce, a pro účastníky co nevyhráli, ročně 1 den konzumace zdarma. Proč by daně měl prožrat státní aparát, když je mohou prožrat vaši zákazníci.
Mohu vás ujistit, že dlouho to takto praktikovat nebudete, protože zcela jistě se mezi těmi, co nevyhráli, najde někdo, kdo vás práskne. Plsouchejte, nebude ono lepší se do EET zapojit, než denně chodit do práce a nevědět dne ani hodiny, kdy si pro vás přijdou? Ale možná jsou lidé, kteří mají žaludek na tu druhou variantu, i když já osobně jsem přesvědčen, že většina těch, kteří tady dělají ramena, se do EET zapojí, i když i nadále budou tvrdit, že se tomu úspěšně vyhýbají svými "geniálními nápady".
No od té doby, co v třeba jako revizoři v našem DP pracují (přivydělávají si) i důchodci nebo maminky s dětmi si už člověk při těch kontrolách nemůže být jistý, že tu kontrolu pozná. A že tento fízlovský stát bude kontrolovat ihned a "ostošest" je jisté. Se podívejte dneska - první svátek, kdy "chudinky" prodavačky měly být doma a ihned vyrazí ČOIka řešit takovou kravinu, jako kontrolu, zda je supermarket zavřený.
Ale hlavně že šlo o to, aby lidé nešli o svátku do práce, stát má o ně takovou starost, že ihned vyšle jiné zaměstnance o svátku do práce. A Babiš opakovaně poslal kontrolu na ty podnikatele, kteří se odvážili veřejně říct něco proti EET - vždycky je to strašná náhoda, že tam kde kontrola nikdy nebyla, se objeví za týden dva po nějaké jeho kritice.