dobrý den, já jsem dostala pokutu 24 tisic za to, že jsem po otevření prodejny ve 12.30 , kdy přišli dva mladí lidé a koupili si zvýkačky za 14 Kč . tržbu jsem samozřejmě zaevidovala, ale nevytiskla jsem hned paragon a nepodala. Oni se po minutě vrátili a chtěli paragon. Máme pokladní systém, takže jsem jim kopii paragonu vytiskla, ale hned udělali zápis, že jsem se provinila. Po půl roce zpracování právníka mi přišla pokuta 24 000Kč, proti které se nešlo odvolat. Tak jsem přispěla státu 24000Kč. Mám obchod na vesnici , ve kterém pracuji + jedna prodavačka. Po 26 letech podnikání jsem velmi zklamaná systém.
Jediným smyslem takového počínání je šikana malých a středních podnikatelů. Velkým zahraničním firmám projde téměř všechno, protože si na ně nikdo moc netroufá a taky proto, že jejich účetnictví je tak rozsáhlé a nepřehledné, že se kontrolovat nedá.
Když už se něco najde, je jim s velkým mediálním humbukem uložena pokuta ve výši několik milionů, která je při odvolání v tichosti snížena na pár tisíc.
Jojo, přesně tak, díky nutnosti pořizovat na své vlastní náklady zcela zbytečnou EET pokladnu nám na vesnici a i po okolí ukončilo činnost mnoho prodejen potravin. Byl to poslední hřebík do rakve pro podnikatele, kteří se drželi sotva na vodou. Když si má podnikatel koupit pokladnu, tak musí jen zbytečně kvůli státu místo své původní funkční pokladny zaplatit obvykle 10-20 tisíc ze svého jen za novou pokladnu EET (nějaké levné poruchové pokladny typu Markéta a další typy moc jistoty podnikateli nepřinesou, protože si nemůže podnikatel dovolit čekat s opravou 30-ti denní reklamační lhůtu a neposílat data na Generální finanční ředitelství více než 2 dny), musí platit zbytečně za expresní servis, musí platit za internet v pokladně za mobilní data a nechat se celou pracovní dobu ozařovat nezdravým elektromagnetickým wifizářením, nebo mít na prodejně jen kvůli pokladně přivedený internet. Stát nepřispěje na ty pokladny nikomu nic, ale poctivý podnikatel s tím má jen náklady pořizovací, konfigurační a provozní, což snižuje prosperitu firmy, a podvodní podnikatete si stejně na pokladně mohou individuálně případ od případu zapínat a používat funkci tzv. "prodeje přes ulici", kdy stejně nic EET zavevidovaného není a je to protiprávní. Když se pak vzedme vlna odporu proti EET, třeba lékaři protestovali ve velkém, tak se udělá výjimka ze zákona o EET a část podnikatelů musí mít pokladny a část nemusí,...podnikatelé musí jak blbci polepovat své provozovny štítky o EET evidenci, ikdyž se to týká všech prodejen, majitelé eshopů musí pod hrozbou pokuty jak blbci úvádět na svém eshopu, že jsou povinni evidovat EET tržby, ikdyž třeba výjímečně charakterem nabízených služeb v eshopu nejsou povinni evidovat EET tržby. Do toho ještě kontrolní hlášení povinné zdržující. Pokud někdo chce začít podnikat místo zaměstaneckého poměru, tak by si měl uvědomit, že administrativa povinná neproduktivní neustále narůstá a zabírá podnikatelům až 95% veškerého pracovního času, navíc při stejném výdělku jako v zaměstaneckém poměru má podnikatel pak jen poloviční důchod, podnikatel nemá nikým proplacenou dovolenou, nemá proplacené státní svátky, často nemá proplacené ani dny nemoci (pokud si nepřiplácí) a když má rodinu a děti, tak s podporou od státu počítat prakticky nemůže a na dávky obvyklé pro zaměstnance si může nechat zajít chuť ikdyž by byl zcela ztrátový a v mínusu.
šedý mor byli tzv. strážci veřejného pořádku. Obvykle se rekrutovali s vysloužilých příslušníků VB. Řádili většinou v lázeňských městech, ale byli i jinde např. v Praze. Šedého mora jsem potkal i v Havlíčkově Brodě. Pamatuji se, že s jedním morem měli konflikt spolustudenti v Poděbradech. Udělali si v parku na cestičce důlek a hráli kuličky. Řešilo se to až na prorektorátě, protože se navíc posmívali jeho uniformě. Také číhali u přechodu u zámku a vyhrožovali všem kdo šel mimo. Konflikt s morem měl i herec Jan Pivec, protože jeho pes Bobík udělal hromádku. Teda vykládal to Jiří Krampol, tak doufám, že je to pravda.
Paní ovečko, to je hnus!!! Obdivuji Vás, že máte ještě sílu na další podnikání. Jsme jen lidé, chybující, každý máme hromadu starostí, může se stát, že jste zapomněla účtenku vydat, 24 000,- pokuta, to je poprava!!! Proti každé pokutě se lze odvolat, nebo podat stížnost, chápu, kdo má stále cosi kdesi sepisovat, běhat,vysvětlovat. Úřední šiml nás zničí všechny.
Je fakt, že za komančů byla obrovský výhoda, že takové ovečky musely akorát makat a nemusely myslet. Myslel za ně někdo jiný. Problém nastává dnes, v okamžiku, kdy takové ovečky makají, aniž by na ně někdo dohlížel. Protože pořád akorát makají, ale už u toho nemyslí. Jenže bez myšlení se podnikat nedá. No a pak to tak dopadá, že si takové ovečky stěžují jak je ten systém pronásleduje...
Dobrý den,je to hnus fialovej,velebnosti...já jsem dítě socialistické éry a přistihla jsem se, jak jsem tou dobou dobře připravená na staro
novou nadcházející etapu vývoje naší společnosti.Prodávám v obchodě a v každém zákazníkovi opět vidím potencioálního udavače a bonzáka.Domnívám se,že cíl EET byl naplněn vrchovatou mírou...znesvářil lidi,protože jen taková společnost je dobře ovladatelná a jak tady také čtu o hádkách v ČSSD,tak ANO podařilo se je zničit i uvitř...jako celou českou společnost.O TOM si už nepokecáme ani v hospodě POD KAŠTANEM,je před zavřením.TAK makat',makat',a nebo Vaším cílem nejsou miliardy?
Vím o podniku, kde právě kvůli uložení pokuty v situaci, kdy si kontrolor účtenku nepřevzal a odešel, aby se po chvíli vrátil s tím, že ji nedostal (v situaci tvrzení proti tvrzení flastr "samozřejmě" dostali), do prodejny namontovali kamery se záznamem. Kontrolor to po pár týdnech zkusil znova, ale když ho upozornili že je na kamerovém záznamu, utekl aniž se legitimoval a od té doby tam žádný další ani nepáchl (podle mě to měli nechat dojít až k soudu a tam ten záznam pustit, nebo to poslat do televize). Pokuta + kamerový systém je stála "pár" desítek tisíc (což pro trafikanta - samoživitele je částka likvidační). Na GFŘ by si měli uvědomit, kde se berou peníze ze kterých jsou placeni.
Promiňte, ale pokud se ten skutek stal přesně tak, jak jste popsala a nic podstatného jste nezamlčela, tak prostě lžete. Takto vysoké pokuty za pouhé nevystavení účtenky (při řádném zaevidování platby) nikdy nikdo nedával. Za jednotlivé nevystavení účtenky jste mohla dostat tak maximálně 3 tisíce a to jen v případě, že byste ji vůbec nevytiskla (a tedy nedohledala). Takto vysoká pokuta odpovídá spíš opakovanému přestupku spojenému se zatajováním (a tedy neevidováním) tržeb.