Kdyz si spocitame, jak jsme kdo casto nemocny, kolikrat do roka (spise v rozmezi treba poslednich 5 let) a jak dlouho, a porovname s karencni dobou neplneni, tak drtive vetsine lidi vyjde, ze je pojisteni NEVYHODNE. Kdyby tomu tak nebylo, tak by ty pojistovny zkrachovaly. Takze nejdrive si to doma pekne v klidu lidicky spocitejte a pak teprve zvazte, jestli budete platit takove vyzirky, jako jsou pojistovaci a jejich manageri v drahych kancelarich v centru mesta ;)
Nakonec zjistite, ze se vam spis vyplati byt proti nemoci nepojisten a spise si sjednejte urazove a zivotni pojisteni. To zivotni vam koneckoncu na stari jeste vyplati... Budte zdravi!
Pokud má někdo našetřeno tolik, aby z toho přežil 1 rok (což je maximální délka nemocenské, po které se přiznává případný invalidní důchod), i s případným dlouhodobým pobytem v nemocnici, pak nemocenské pojištění smysl nedává. (Pojišťujeme se proti nepředvídatelným událostem, které by bylo pro nás příliš nákladné nebo nemožné pokrýt.) Pokud ne, má smysl pečlivě zvážit podmínky. (Přežiji alespoň měsíc? – Nemusím platit drahé pojistné vyplácené i při krátké nemoci, atd.)
Pokud se nemýlím, pletete si životní pojištění a kapitálové životní pojištění. A to druhé mi přijde jako poněkud nevhodný spořící produkt – získáte něco, co neoddělitelně kombinuje dvě věci – životní pojištění a dlouhodobé spoření. Pokud vám přestane vyhovovat jedna složka toho produktu, máte smůlu – bez nevýhodné výpovědi toho druhého to nezměníte.