Vlákno názorů k článku Kontrolu na neschopence smí poslat také zaměstnavatel. O co se může zajímat? od jožo - Já mám spíš opačný problém.lékař mě vystaví neschopenku...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 11. 4. 2018 5:18

    jožo (neregistrovaný)

    Já mám spíš opačný problém.lékař mě vystaví neschopenku i přes můj durazny nesouhlas . .Ja vím nejlépe jak se cítím a přesto mě nebere v potaz.Tak se pak nedivte ze na neschopence makám jako barevnej a nějaká kontrola mne může být ukradená.

  • 12. 4. 2018 6:32

    MasoxCZ (neregistrovaný)

    Protože on je tam od toho, má k tomu kvalifikaci, a za rozhodnutí nese odpovědnost. Když nechá infekčního pacoše běhat venku, dopouští se nedbalostního t.č. šíření nakažlivé choroby stejně jako ten neukázněný pacoš.
    Pokud nechceš neschopenku, nelez k doktorovi. Jenomže prachy z dávek nesmrdí, že?

  • 12. 4. 2018 11:18

    Karel (neregistrovaný)

    On nemusí být ani infekční, stačí aby se mu to zhoršilo. Doktorovi pak hrozí obvinění ze zanedbání péče. A ono se to běžně děje, protože jim do ordinací lezou lidi s chřipkou, co jen chtějí antibiotika (na chřipku?!) a nechtějí nemocenskou. No a když to přechodí a dostane se jim to do nějakých orgánů, tak je to pro doktora dost infarktová situace. Moje paní doktorka mě vždy přemlouvá a na nemocenské netrvá jen když jí slíbím, že si vezmu dovolenou. A vypráví často o jejím pacientovi, který takhle přechodil chřipku a sedlo mu to na srdce. Do roka umřel a jeho pozůstalí se pak s paní doktorkou strašně dlouho soudili, že za to mohla ona, protože ho neposlala na nemocenskou ani do nemocnice. Blbá chřipka a chlap jak hora, co se prý vždycky jen smál a tvdil, že mráz kopřivu nespálí.

  • 12. 4. 2018 12:44

    MasoxCZ (neregistrovaný)

    Jo, ona není "chřipka" jako chřipka. To, co většina lidí považuje za chřipku, je zpravidla tzv nespecifická viróza, a proti pravé chřipce je to čajíček s citrónkem. Dvě zimy po sobě jsem chřipku měl a bolely mě i vlasy. S něčím takovým vylézt z postele prakticky nejde, protože nejenže se člověk na nohou neudrží víc než pár minut, ale většinou se neudrží ani pohromadě a lítá to z něj horem-dolem. A přechod do chronické podoby je při přecházení nemocí jako angína nebo chřipka v podstatě sázkou na jistotu. Otázkou pak není zda, nýbrž v podstatě jenom kam a jak to bude zlé. Čímž následně při pozdější nemocnosti narůstají náklady zdravotní pojišťovně ve středním a delším horizontu, takže je jen logické, že jim přecházení nemocí nebo melouchaření v neschopnosti nejde pod nos. Ale peníze vem čert, jenomže joudovi od lopaty co je rád když má na večeři je těžko vysvětlovat, že za pár let natáhne brka, když potřebuje jíst DNESKA.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).