Názory k článku Lidé na neschopence mají pravděpodobnost přes 10 %, že na ně přijde kontrola

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 5. 2014 17:08

    bob (neregistrovaný)

    Je to hezké, že je snaha postihnout nemakačenka a podvodníky, ale je to celé postavené blbě. Když jsem nemocný, nemůžu se léčit (klid na lůžku, spánek,...), ale musím být stále ve střehu, jestli nejde kontrola. Musím být vzhůru. Musím mít funkční a nadepsaný zvonek. Ručím za to, že to kontrola trefí a najde, že má správnou adresu. Nesmím být ve vaně. Musím stihnout otevřít. Nesmím mít hudbu hlasitější než zvonek. A hlavně: bez ohledu na můj zdravotní stav musím být zdravotně schopný kontrolu vpustit. Jinak mi hrozí postih.
    Prostě se s nemocnými zachází jako se sprostými zločinci (minimálně jako se sprostými podezřelými) a to vše má oporu v zákoně!

  • 16. 5. 2014 17:36

    P2010 (neregistrovaný)

    Nejaka takova kontrola je naprosto neprukazna (musela by byt za asistence policie) a verim ze i u ceskeho soudu mate 99% nadeji, ze pripadny spor vyhrajete. Zvlaste kdyz zamestnancum nedava stat jinou moznost jak se v klidu lecit, nez si na to vybrat dovolenou.

    (nejsem zamestnanec a nemocenskou si neplatim, nastesti mam moznost se lecit v klidu)

  • 16. 5. 2014 18:07

    mula (neregistrovaný)

    Víte, všechno to je o lidech.
    Na kontroly zaměstnanců jménem zaměstnavatele chodím, a věřte, že se v 99% dá spolehlivě zjistit, jestli režim porušuje, nebo ne.
    Když máte neoznačený zvonek (nebudu řešit z jakého důvodu, ale nějaký to asi mít bude, že?), tak existuje přeci mobil, na který vám zavolám. A když bych vás náhodou nevzbudil, tak mi přeci zavoláte nazpět.
    Řeknu to jinak: Chceš dělat? Chceš. Jsi nemocný, a zákon zaměstnavateli ukládá ti platit nemocenskou? Fajn, ale musíš se pak něčemu podřídit.
    A pokud jste normální, a zaměstnavatel není paranoidní magor, tak to funguje bez problémů.

  • 16. 5. 2014 18:26

    P2010 (neregistrovaný)

    Když máte neoznačený zvonek (nebudu řešit z jakého důvodu, ale nějaký to asi mít bude, že?)

    1. zvonek znicil v noci opilec vracejici se z flamu
    2. bydlite v najmu a majitel domu se o dum naprosto nestara
    3. zvonek je oznaceny, ale nefunguje
    4. nestojite o to mit nejaky zvonek na ktery vam budou zvonit ruzni pobudove a podomni prodejci

    tak existuje přeci mobil, na který vám zavolám

    Neni povinnost mit nejaky mobil.

    Fajn, ale musíš se pak něčemu podřídit.

    Pouze platnym zakonum CR.

    A pokud jste normální, a zaměstnavatel není paranoidní magor, tak to funguje bez problémů.

    Coz ocividne neni tento pripad, ze :-) Normalni je se chtit uzdravit a zit zase kazdodennim zivotem. Neni tedy treba vubec nic kontrolovat.

    Víte, všechno to je o lidech.

    To ano.

  • 16. 5. 2014 19:28

    P2010 (neregistrovaný)

    a věřte, že se v 99% dá spolehlivě zjistit, jestli režim porušuje, nebo ne.

    Zkusme odhalit co je zakladnim smyslem "nemocenske". Zamestnanec je nemocen tak, ze neni schopen vykonavat dobre ci vubec svoji praci. Cilem je, aby se zamestnanec zcela uzdravil a netrvalo to zaroven zbytecne dlouho. Dale bych jej nazyval clovekem. Ten takzvany "rezim" ovsem nema prilis mnoho spolecneho s tim, jestli vede k rychlejsimu uzdraveni nebo ne. Zkusme nekolik prikladu:

    1. nachlazeni/chrip­ka/angina doprovazena horeckami:
    Tady je zakladem lecby to zkratka vylezet, ve vetsine pripadu to do tydne az dvou vede k vyleceni, pokud nenastanou komplikace. Jestlize je snad nutne cloveka v takovem (pocatecnim) stavu kontrolovat, tak je to proste pitomec ktery si za pripadne komplikace muze sam. Proc by ale posledni den nemoci mel byt stale doma nebo dodrzovat nejake nesmyslne vychazky ?

    2. zanet spojivek:
    Zakladem lecby je pristup vzduchu do oci, vyvarovat se prasnemu prostredi a namahani oci (silne svetlo, pro nekoho cteni nebo sledovani televize). To ze bude dotycny clovek zavren doma kupodivu lecbu neurychli. Co tak muze delat, cist ani sledovat televizi se nedoporucuje. Poslouchat radio, pri tom ale bude pospavat, takze zavre oci a zamezi se pristupu vzduchu, coz je zakladni lecebny prostredek. Ven by mel chodit spis za tmy nebo se silnymi slunecnimi brylemi.

    Kdyz bude "dodrzovat rezim" tak se bude za prve stresovat nejakou kontrolou a za druhe mu zbydou jen cinnosti, ktere lecbu spise prodluzuji. Nechapu proc by si nemohl jit vecer pokecat s kamarady na zahradku nebo do nekurackeho podniku, lecbu tim nijak neohrozi, spise naopak.

    3. prujmova onemocneni (salmonella, campylobacter)
    Neni treba vice popisovat, predstava ze behem takove nemoci budete mit naladu a moznost se bavit s nejakou kontrolou je naprosto smesna, u te druhe nemoci skoro nebudete moct ani chodit.

    Jako vzdy je bohuzel tah na tech, kteri v takove situaci maji nejmene energie, tedy nemocnych. Nenechat se nikym buzerovat a kazdy takovy pokus kdy nekdo udajne nebyl zastizen (pritom byl v pravu) okamzite soudne napadnout, to je jedina cesta. Pak stat pochopi, ze ke zneuzivani nemocenske musi byt minimalne tri osoby:

    1. ten kdo nemocenskou poskytuje a vnucuje ji jako jediny zpusob vyhrazeni casu na leceni (cerpat dovolenou samozrejme nepovazuji za reseni)

    2. nemocny clovek, ktery se nesnazi uzdravit

    3. lekar, ktery cele toho kryje. Neni asi ojedinele, ze zamestnavatel nema pro zamestnance praci, tak mu poradi at se "hodi marod". Tady je samozrejme na vine i nepruzny zakonik prace, resp. vubec jeho existence.

    Neexistuje zadny duvod, proc by clovek ktery se chce uzdravit mel byt nekym obtezovan a stresovan. Neexistuje zadny zpusob jak po nekom vyzadovat komunikaci (zvonek, telefon) a uz vubec ne fyzicky kontakt (dozadovat se vpusteni do bytu a podobne). Stejne tak to cele muze pritahovat osoby, pro ktere to ze "ted mohu konecne nekoho kontrolovat, ovlivnovat, mit v moci" je jejich jedinou zivotni sanci na prosazeni se. Takove pripady by ale mela resit lekarska pece a potazmo policie.

    Pokud jsou obe strany normalni, nepotrebuji nic kontrolovat, protoze nemoc co nejdrive vylecit je pro obe strany vyhodne.

  • 23. 5. 2014 0:35

    Ano (neregistrovaný)

    Pridam se k nazoru, ze takoveto kontroly jsou kravina.

    Clovek se 40 horeckou a chripkou tezko sebehne 2 patra aby otevrel samozvanemu pobudovi co se jinde neuplatni. To s tim nadepsanym zvonkem bylo pekne vyvraceno, existuje milion legitimnich duvodu proc bude nepouzitelny. Co se mobilniho telefonu tyce, neni povinnost ho mit, ja ho nemam a nese*e me to, vse vyridim pevnou linkou (kde nejde videt jestli mi nekdo volal) nebo internetovou komunikaci.

    Zkratka je nekdo nadrzeny buzerovat ostatni, tak vymysli pitomosti.

  • 4. 12. 2014 23:09

    pavel (neregistrovaný)

    Tak že 700 hříšníků kolik stát ušetřil a kolik zaplatil kontrolorum?opravdu se to vyplatí?Marodím jen když musím a tohle mne prostě znervoznuje a ponizuje jeden aby se bal si při nemoci během dne i shrupnout.

  • 7. 9. 2017 7:20

    Ondra (neregistrovaný)

    Já ani nechápu, k čemu ta kontrola vlastně je. Neznám nikoho, koho by napadlo zneužíval možnost být doma gratis.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).