Vlákno názorů k článku Má smysl lustrovat uchazeče na Facebooku a spol.? Ano, ale info berte s rezervou od Phantasic - Existuje dost falešných profilů o kterých ani uživatelé...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 31. 1. 2015 20:03

    Phantasic (neregistrovaný)

    Existuje dost falešných profilů o kterých ani uživatelé neví.
    Znám několik lidí, kteří nemají svůj účet na facebooku, ale nějací jejich známí "dobráci" jim účet založí a vystupují pod jejich jménem i tam dají dotyčného fotku. A on se to ani nemusí dozvědět.

    Takže usuzovat podle sociálního profilu je demence.

  • 1. 2. 2015 8:43

    PP (neregistrovaný)

    Není nic jednoduššího, než se na pohovoru zeptat na informace, které dotyčného zajímají...třeba ty z FB.

  • 1. 2. 2015 13:07

    krakonoš (neregistrovaný)

    To by bylo moc složité. Jednodušší je, někoho, kdo má na FB ,,nevhodný" profil na pohovor nepozvat. Blbovi nedojde, že validita informací na sociálních sítích je mizivá, protože každý tam prezentuje, čím by chtěl být, ne tím, čím doopravdy je. Koho by také zajímal ,,obyčejný" profil průměrného člověka?

  • 1. 2. 2015 18:57

    Miloslav Ponkrác (neregistrovaný)

    A následně si přečteme, jak zaměstnavatelé nemohou sehnat kvalitní zaměstnance. A bé bé, fňuk, fňuk. To bude zas upřímného brečení od zaměstnavatelů, jedno oko nezůstane suché.

    Mám na sociálních sítí spousty profilů s mým jménem, a ani jeden jsem nezakládal já. Všechny jsou žertíky neznámých lidí. Považuji sociální sítě za ztrátu času, a podle toho k nim přistupuji.

    Myslím, že brzy se objeví profily perfektně připravené k ohromení budoucích lustrátorů. Bude tam 99 % lží, ale to není lež, protože nikdo netvrdí, že na fb je pravda. Dá se toho využít pro oblbnutí zaměstnavatele, pokud tento věří, že sociální sítě jsou relevantní. Můžete si vymýšlet do alejuja, protože není vaší věcí tam psát pravdu. A když to vypadá hodnověrně, a někdo to bere za pravdu, jeho problém.

    Uchazeč má morální povinnost napsat pravdivé CV a říci pravdivé informace u pohovoru.

    Co napíše jinam, o tom může bezostyšně lhát jako baron prášil, a pokud umí vytvářet lži hodnověrně, nikdo mu nemůže za zlé, že o sobě na facebooku, twitteru, google plus a dalších vytvoří úchvatný, nádherný dojem, byť zcela lživý. Pokud někdo sbírá drby a rozhoduje se podle nich o tom, koho zaměstná a komu dá peníze, pak jeho chyba a jeho problémy.

    Nakonec to dopadne jako v USA, kde se lidé naučili tak dobře lhát a vytvářet dojem ze všech stran, že ani nejtalentovanější psycholog není schopen posoudit, kdo je vhodný zaměstnanec. V zoufalství už ve firmách v USA berou lidi prostě na zkoušku, protože v dojmů už nepozná nikdo nic.

    Je to jen otázkou času, strategie dravce a kořisti. Evolučně se vzájemně vylepšují ve schopnostech i strategii. Až bude v info takový chaos a lži, že firmy poznají kulové.

  • 9. 2. 2015 15:51

    marty (neregistrovaný)

    Skvěle napsáno. Teď ještě aby si to přečetl ten, koho se to týká.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).