Ani to nebudu číst celé, myslím, že podobný článek tu byl vloni a komentující se shodli, že žena, které je chladno se může obléci, zatím co muž kterému je vedro se jen těžko ještě více obnaží. Takže je logické řešení nechat chladit klimu na 21°C a ženy si vezmou rolák. Všichni spokojeni.
Tak to by mě zajímalo, kde to ti vaši lékaři vzali. Moje manželka je extrémně zimouřivá (při 25°C si bere svetr), ale ve 20°C se nevyspí jak je jí vedro.
Já zase slyšel doporučení (asi jiných) lékařů, že teplota 20-21°C je správná na pobyt v místnosti, a na spáněk je správná teplota 15-17°C. Koneckonců, proč je asi ve fyzice, chemii, ... definovaná pokojová (ne ložnicová) teplota jako 20°C? Že by proto, že to je ta správná teplota pro pobyt v pokoji, pro práci, atd.?
Ono je třeba všechny ty zprávy, že lékaři vyzkoumali to a ono, brát s hóóóódně velkou rezervou. Například doporučení, jesli je lepší spát v teplé mistonsti pod lehkou dekou, nebo v chladné pod teplou peřinou, se mění snad podle toho, jestli je právě sudý nebo lichý rok.
Taky je dobré si všimnout, kdo a kde to zkoumal. Asi budou mít jiný názor na idelání teplotu pro spaní domorodcí z rovníkového pralesa, kteří v životě nepoznali teplotu nižší než 20°C, a Eskymáci, kteřá zase nikdy nezažili větší teplotu než 20°C.
V našich končinách bylo dobrým zvykem v zimě topit jen tak, aby voda nezmrzla, teplota v obývácích byla kolem 5°C, větší teplo bylo jen v kuchyni, když se vařilo. A přežili to, že.