Vlákno názorů k článku Na velikosti prý nezáleží. Flastr za nenahlášení pár Kč je dle úřadů v pořádku od Národní prudič. - Vlády projebou miliardy a nic se neděje ale...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 4. 2018 6:46

    Národní prudič. (neregistrovaný)

    Vlády projebou miliardy a nic se neděje ale pro 15 kaček by člověka málem popravili.

  • 20. 4. 2018 9:47

    Lupin (neregistrovaný)

    A ta pani tam sedi a sedi a treba ani neeviduje a neeviduje. Sahnete si do svedomi kdyz jdete vy ny nakupy kolikrat uctenku nedostanete. To ze se urednik trefil a nedostal uctenku na 15 Kc prece neznamena ze ten clovek jinak vse neeviduje. Ma to fungovat i jako prevence vetsich uniku! On totiz ten podnikatel nemusel radne evidovat treba uz mesice predtim nez mu tam ta kontrola prisla. Zajimalo by mne kdo z vas bez viny tu prvni hodi kamenem. No tak se domne pustte kdo z vas striktne vse eviduje!

  • 20. 4. 2018 11:03

    Lupin (neregistrovaný)

    A opet se ukazuje, ze kdyz dojdou argumenty, nastupuji urazky:)
    Jen pane shazujete sam sebe a snizujete uroven teto diskuse:)

  • 20. 4. 2018 11:11

    Jenda (neregistrovaný)

    Taky jsem bez viny a hážu kámen...
    EET slouží jako likvidace drobných podnikatelů, aby Babiš a spol. převzali jejich podnikání a převedly je do velkých řetězců. Jednotlivě po stonkách nelze trávu porazit, jako nelze zlomit svazek vrbového proutí... a po jednom to holt dá moc práce. Tak se použije Roundup - tj. velká administrativní zátěž... To by bylo, aby to nedopadlo...
    Lidi myslete... Drobné živnosti oživují trh, až zmizí, budete nadávat, že je to všude stejně mizerné, protože řetězec.

    Jen myšlenka - svobodní jedinci se ve volbách rozhodují jinak než jedinci závislí na dávkách státu. Kdyby nám stát na daních nebral přes 60% příjmů, byli bychom svobodnější, a tedy ne tak poddajní...

  • 20. 4. 2018 11:19

    Lupin (neregistrovaný)

    A v cem konkretne je ta velka administrativni zatez? Kdyz tedy pomineme samotne zavedeni EET na provozovne... Pak uz proste jen vijizdim uctenku i s EET. Je prece administrativne jedno na jaky pokladne to pak naboucham. Zatez je to stejna. A pokud nejde net vyjede to s PKP a taky zadny problem. To mi prijdou vic administrativne zatezujici KH.

  • 20. 4. 2018 11:55

    Jenda (neregistrovaný)

    Tak jasně, že EET je jen střípek v mozaice....
    Ale četl jste článek? Pochybení nebylo v tom, že by prodavačka nechtěla... Ale uklikla se a pak to nezvládla. Jestli to není "ona zátěž", tak úplně nevím, o čem se bavíme...

  • 20. 4. 2018 12:01

    Lupin (neregistrovaný)

    Ja se omlouvam ale to tvrdi podnikatel. Z toho rozhoduti to nevplyva. Tam je jasne ze uctenku nevystavila. O tom ze by se ji vystavit pokusila se tam nic nepise. Ale je tam napsano ze byl s pani sepsan protokol kde byl prubeh kontroly polsan a lani s nim souhlasila a proti obsahu namitky nemela.
    I proto jsem (nize) ulozornoval ze protokol tu zverejnen neni. Tak at ho pan podnikatel ukaze. Pokud v nem najdeme to co clanek tvrdi (a ne to co ma zprostredkovane od pana podnikatele) pak s vami souhlasim ze spravce dane postupoval neprimerene prisne.

  • 20. 4. 2018 12:10

    Jenda (neregistrovaný)

    Ale úřad podnikatale ocitoval do rozhodnutí a nerozporoval to, pouze tvrdí, že došlo k naplnění skutkové podstaty.... Kdyby to byla lež, nejspíš by to v rozhodnutí úřad neopomenul zmínit, ale uznávám, že je to jen dohad.

    K zátěži - kdo účtoval na papírové účtenky do vzniku EET, musel si pořídit nějakou techniku na posílání datových zpráv - komentář níže... Já jedu vše převodem, tak jsem to neřešil vůbec, ale mamka např. ukončila živnost (přivýdělek k důchodu)... Tak nějak ta zátěž... Jak zmiňuji, je to jen jeden ze střípků mozaiky...

  • 20. 4. 2018 12:18

    Lupin (neregistrovaný)

    Sozhlasim s tim ze se urad nedostatecne vyporadal s namitkami obvineneho. Pokud nekoho cituji mam se s toucitaci vyporadat konkretne a ne takto obecne. Ale pokud neuvidime ten protokol o mistnim setreni, opravdu se muzeme jen hasterit kdo ma pravdu.

  • 22. 4. 2018 10:14

    Lisa (neregistrovaný)

    Pani se účtenku snažila vytisknout,ale bohužel klikla vedle a hodilo ji to do menu,kde zazmatkovala a rychle se nedokala vratit zpet. Nahodou o tomto pripadu vím vice, nez vy tady vsichni diskutující. Hezký den.

  • 21. 4. 2018 12:56

    ow (neregistrovaný)

    Ne. to není zátěž z hlediska eet.
    To je snaha ušetřit na odvodech za zaměstnance za každou cenu. A vlastně i na na mzdě samé. Jenže to je problematika důsledků zvyšování minimální mzdy líbivých hesel o konci levné práce.
    Chápu snahu staré paní si přivydělat a být mezi lidmi. Chápu ekonomické důvody trafikanta, proč zaměstnal právě jí na Dohodu a ne někoho v produktivním věku na zkrácený úvazek. Jenže zde nejde o pochopení a soucit. Zde jde o porušení platného zákona.
    Nenapadlo vás nikoho, že evidencí tržeb mohou dokázat právě ti nejmenší, že se fakt chvílemi musí pást, aby vůbec vyšli, protože jsou měsíce, kdy neutrží (a to mluvím o obratu a ne o zisku) ani na povinné odvody? A vykašlat se na živnost nemohou, protože jsou z nejrůznějších důvodů nezaměstnatelní. Že platí minimum a pak samozřejmě mají i odpovídající žebrácké důchody, nikoli z důvodů lakoty a nenažranosti v produktivním věku, ale že na dlani chlup nevytrhneš? Fakt nechápu tu křeč neplátců DPH kolem. Vždyť jsou na tom hůř jak zaměstnanci za minimálku a daně za zisku stejně nikdy platit nebudou.

  • 20. 4. 2018 11:58

    ow (neregistrovaný)

    V čem spočívá ona velká administrativní zátěž? Pro mne to bylo cca deset minut strávených na finančáku při vyzvedávání přihlašovacích údajů, dvě minuty na sesmolení mailu o změně funkce terminálu bance, minuta při datlování kódu a nacionálií na daňový portál, asi pět minut vytváření změny v POS Merchant - a to bylo vše. Dobře, když připočtu i cestu do města na finančák, tak se do dvou hodin vejdu i s vypitím kafe. Ani prodej evidence nijak neprotahuje.
    Evidováním mi naopak fůra dalšího papírování ubylo.
    Daňová zátěž... to už je jiná písnička.
    Problém u drobných živnostníků je ten, že věří agentuře JednaPaníPovídala a brání se cestě na "úřad" byť i jen pro informaci. A u EET vidí jen složitosti, které se jich vlastně vůbec netýkají. Nepotřebují žádnou spešl kasu, nepotřebují chytrej telefon s hentou onou aplikací, nepotřebují BT tiskárnu, tydledlecty mobilní internety a tak podobně. Problém (asi nejen) drobných živnostníků je názorové zacyklení se, snaha ušetřit za každou cenu a uvažování v horizontu okamžitého výdělku. Vím co píšu. Patřím k nim. Žiji mezi nimi. A řemeslo mne živí.

  • 20. 4. 2018 13:01

    Skřetík (neregistrovaný)

    Ano, pokud zignorujete čas strávený zjišťováním jak přesně to musí fungovat, co potřebujete zajistit, jak vám to zkomplikuje různé formy prodeje, jaká přesně jsou pravidla... pak jsou to skutečně dvě hodiny. Ovšem ty pak už můžete zanedbat také, a je z toho nula...

    To je tak na úrovni tvrzení, že kdo to zabalil, ten stejně kradl. Stačí přitom zvládnout trochu kupeckých počtů a je zřejmé, že právě ti prodejci na vesnicích co to zapíchli kvůli EET stejně daně odrbávat neměli jak, protože na placení daní negenerovali zisk.

  • 20. 4. 2018 13:10

    Lupin (neregistrovaný)

    Jako jedna nejmenovana hospoda na vesnici kam muj deda chodi denne na pivo, hospoda je plna a uctenku tam nikdy nikdo nedostane:)

    Ale proc by ji dostal ze? Hospodsky preci negeneruje zisk a budme radi ze maka a co ze neodvadi dane hlavne nepobira davky.

    Ja uz se tesim az pujde do duchodu a bude ho mit diky svym odvodum 4000. Pak dostane prispevek na bydleni, doplatek na bydleni, hmotnku nouzi... ale ne na rok jako kdyby byl na pracaku ale uz do smrti:))))

  • 20. 4. 2018 15:57

    umne dobry (neregistrovaný)

    pani si vydelala treba 10.000.-kč mesicne a dnne tam stala tak je lepsi at skonci a plati ji stat že pane,chudaci výdy potrebuji at se one nekdo stara jako o Vás

  • 20. 4. 2018 17:19

    Karel (neregistrovaný)

    Přečtěte si ten zákon a pak nám tu vysvětlete, jak jste došel k názoru, že když nemá EET tak neplatí daně? To jsou totiž dvě naprosto nesouvisející věci. Do té míry, že finančák posílá kontroly na EET i právě podle daní tam, kde platí mnohem vyšší daně, než kolik mají v EET. A pak se jim pracně vysvětluje, že když dvě třetiny zákazníků platí převodem na účet, tak se prostě nemůže nikdo divit tomu, že dle EET mají "tržby" jen půl milionu, ale dle daňového pžiznání je tam více než milion. Takže u vašeho hospodského by také bylo fajn podívat se, co má v EET a co má v daňovém přiznání.

  • 20. 4. 2018 13:50

    ow (neregistrovaný)

    Skřetíku, zjišťovat povinnosti nebylo třeba. Masivní kampaň běžela dostatečně dlouhou dobu. S pokladnami a pokladními systémy se taky přeprodejci vnucovali dost dlouhou dobu. Každý víme, co kde a jak prodáváme. Takže i víme, co asi za pokladnu a programové vybavení potřebujeme. Do těch dvou hodin strávených nad řešením EET se s prstem v nose vejde i dotaz nabízeči s přesně definovanými požadavky na HW i SW a čtení jeho koktavé odpovědi, ve které se přiznává, že neví, která bije.
    Stačilo i poslouchat Andyho Velkohubého, když představoval svůj projekt, co vlastně po prodejcích chce.
    Řešení na které jsem přišla je opravdu jednoduché - a paradoxně vedlo k nárůstu tržeb. Pár stánkařů jej ode mne "opsalo" a jsou spokojení. Majitelce obchodu, kam chodím nakupovat jsem jej doporučovala - dealer pokladen jí to vymluvil, tak solila za novou pokladnu, dřela na přepisu skladových karet, protože SW samozřejmě každý jiný, platí za uložení a správu dat a servis v konečném výsledku víc, než já a ještě jí zdrhají zákazníci, protože bere jen hotovost.
    S EET je souhrn několika problémů. Všichni (teda snad všichni) víme, že původní reklamní kampaň o zlepšení výběru daní byla lživá. Od toho se odvíjí i to, že se skoro nikdo neobtěžoval v samém začátku poslouchat těch pár racionálních holých vět, které se problematiky týkaly. Pak přišla smrt z vyděšení. Jak na straně ministerstva (slavná Andyho věta, že netušil v čem všem se podniká), tak ze strany postupně postihovaných. Nikdo na vesnici nezapíchl prodej, protože EET. Všichni, kteří to zapíchli použili záminku EET, protože lépe se odchází se štítem, než na štítu. Byly to dlouhodobě ztrátové podniky - změna zvyků spotřebitelů, tlak obchodních řetězců na cenu, exkluzivnost jediné prodejny na vsi zlikvidovaly prodejny pojízdné.

  • 20. 4. 2018 17:26

    Karel (neregistrovaný)

    Platba kartou ne, platba kartou ano, platba kartou ne, při placení dobírky ne, při placení dobírky samozřejmě ano, při placení dobírky ne, protože u toho prodejce není, při placení dobírky pochopitelně ano, ale EET vystavuje přepravní společnost na sebe, přestože to není její tržba.

    Placení přes platební bránu ne, to je bankovní převod. Placení přes platební bránu ano, protože by to mohla být platba kartou, takže raději vždy ano. Placení přes platební bránu ne. Tohle ani nevím, jak nakonec dopadlo.

    Kampaň běžela dlouho, jenže on i Andrej tam neustále měnil názory a sliboval do poslední chvíle mraky výjimek. Pokud vy jste do toho neinvestoval desítky hodin studia a pravidelně si nepřepisoval poznámky, tak EET nemáte zvládnuté dosud. To byste nebyl jediný, tady jsou desítky tisíc lidí, kteří raději vytáhli šrajtofli a koupili si řešení "na klíč" s tím, že tomu sice vůbec nerozumí, ale doufají, že ten, kdo jim to prodal/pronajal, ano.

  • 20. 4. 2018 20:54

    ow (neregistrovaný)

    Nejděsivější smrt je z vyděšení. Z leknutí bývá i hnědo v gatích.
    Jsem povinen evidovat? ano/ne
    Tohle evidovat musím (hotovost), tohle už ne. Pokud nezaeviduji povinné a budu u toho přistižen, budu i popraven. (nadsázka) Protože jsem porušil zákon.
    Pokud zaeviduji nepovinné, nic se neděje. Nejde ani o přestupek.
    Slibům politika věří jen magor. Andy to důležité platné sdělil v samém začátku. To, co blekotal v druhém týdnu kampaně byla jeho populistická klasika honící prosté dušičky k volebním urnám s tou jedinou správnou kandidátkou v ruce.
    Že došlo k změkčení (karty, převody na účet) je milé, ale pokud už mám nastaven systém, aby elektronicky evidoval i toto, tak ho měnit nemusím.
    Že do chomoutu evidence spadnou úplně všichni živnostníci je nabíledni. Komické jsou ty právě probíhající tanečky kolem toho. Jak vytváření mlhy ze stran (ne)vlády, tak rudý opar zjitřených emocí na straně živnostníků. Jenže přístup na trh a výhody plynoucí z vlastnictví ŽL máme všichni stejné. Tak proč ne i povinnosti.

  • 20. 4. 2018 21:13

    Macecha (neregistrovaný)

    Jenže přístup na trh a výhody plynoucí z vlastnictví ŽL máme všichni stejné. Tak proč ne i povinnosti.

    To není pravda, třeba já mám těžce nemocné dítě a kvůli pár tisícům za rok se mně EET nevyplatí. Dostanu se tak na dva trhy za rok...

  • 20. 4. 2018 22:49

    ow (neregistrovaný)

    A ŽL máte tedy proč? Dva trhy ročně je možné považovat jako občasný prodej a nahodilý příjem, který pokud je nižší, než a teď z hlavy nevím jestli 30 nebo 24 tisíc ročně, nepodléhá ani daňovému přiznání.

  • 21. 4. 2018 7:20

    Macecha (neregistrovaný)

    Nejde o nahodilý příjem, pokud něco vyrábím a prodávám, musím ŽL mít, i když mám příjmy malé, nejde o jablka
    ze zahrádky.
    A proč bych s tím měla končit, pro mne je to jediná zábava a relaxace, jezdím na vybrané trhy už dlouho a velmi se na ně těším...
    A třeba moje známá jezdí jen na jeden trh ročně, prodává kraslice, taky musí mít ŽL. Má i ona podle vás skončit?

  • 21. 4. 2018 8:29

    ow (neregistrovaný)

    Jenže právě vás se má týkat zjednodušený režim. Ony účtenky od finančáku. A myslím si, že je to naprosto v pořádku, že se evidence týká, a pevně doufám,že bude se bude týkat všech bez výjimek, i těch, co mají živnost jako vedlejšák. O "neziskových" chráněných dílnách nemluvě. Jsem často svědkem, jak kutění prakticky celé rodiny přikryto ŽL toho, kterého to stojí nejméně. Zaměstnanec či státní pojištěnec. Účtenky zásadně nevydávají a daně řeší odhadem příjmu a paušálem.
    Poukazujete, že jste v podnikání omezena péčí o nemocné dítě. Zároveň přiznáváte, že máte živnost jako svého koníčka. Jenže opravdu máte naprosto stejná práva plynoucí z vlastnictví živého ŽL jako kdokoli jiný. Můžete být přihlášena k silniční dani a celkem výrazně si zlevnit provoz auta, můžete nakupovat za velkoobchodní ceny, můžete si udělat vlastní obchod a prodávat v něm své výrobky, i výrobky svých tvořivých známých. Na druhou stranu máte ale neskutečné úlevy, v porovnání s člověkem, který si zřizoval živnost, protože je pro věk či zdravotní stav nebo úroveň vzdělání nezaměstnatelný a nějak se při životě, než to doklepe do starobního důchodu, udržet musí. Ano, pro tito lidé mají na tvorbu, která asi byla ze začátku jejich koníčkem, celý den a trhů se mohou účastnit, co jen hrdlo ráčí. Jenže proč oni mají mít povinnosti (EET, povinné odvody ve výši často převyšující výdělek aktuálního měsíce, nájmy prodejních míst v plné výši) tak moc odlišné?
    Majitel trafiky, pod jehož jímavým příběhem diskutujeme je docela obyčejný vyčůránek, který svou "smůlu" dovedl skvěle prodat. Nikdo ho nenutil zaměstnávat sedmdesátiletou ženu s omezenou hybností ruky. Na Holešovsku je dost nezaměstnaných v produktivním věku, kteří by tuto práci i rádi dělali a bez potíží zvládali. Jenže míti zaměstnance je drahá sranda.
    Živnost není hra na řemeslo či hra na prodavače. Ani ta sdílená. Když půjdete na brigádu, tak taky budete muset dodržovat pravidla daná zaměstnavatelem a Váš zaměstnavatel bude muset dodržovat pravidla týkající se nejen Vašeho pracovního zařazení. Promiňte, ale vedejšák jako vedlejšák.
    Kraslice. To už spadá do kategorie Lidová umělecká tvorba. Buď je paní dobrá a patří mezi Mistry, nebo jí to "jen" baví. Předpokládám, že spadá do kategorie "baví". Odbyt může mít i bez ŽL. A to i celoroční. Nehledě k tomu, že fůra pořadatelů velikonočních a jarních trhů právě tyto lidi oslovuje a minimálně jim odpouští nájemné tržního místa, když budou na místě předvádět, jak to dělají, nebo když budou vést dětskou dílničku. Zpravidla ale toto angažmá honorují. Nic moc, hodinová sazba minimální, ale příjem daněný u zdroje.

  • 21. 4. 2018 10:08

    Macecha (neregistrovaný)

    Tak vidím, že my nejmenší jsme pro vás asi konkurencí, ráda byste nás asi z trhů vyhnala. Ale já bych to raději nechala na zákaznících, nakonec oni sami rozhodují, kdo na trh patří.
    A s tou silniční daní, nakupováním za velkoobchodní ceny a celoročním prodejem kraslic bez ŽL jste dost mimo.
    To si jako mám za VOC nakoupit léky a speciální stravu pro své dítě, nebo ponožky pro manžela, to nevím, jak si představujete...
    Z takových lidí jako jste vy je mně na nic, nepomůžou, raději ublíží...
    V posuzování druhých jste mistr, odsoudíte trafikanta, i když o něm nic nevíte.
    Možná na vás pasuje jeden biblický citát- "Čistému vše čisté"

  • 21. 4. 2018 10:52

    OW (neregistrovaný)

    Takže mi mnoha slovy sdělujete, že Vás ve Vašem podnikání obtěžuje pouhé vypsání účtenky při prodeji zboží a řádné vedení daňové evidence je už pro Vás likvidační. To je zajímavé přiznání. S kraslicemi mimo nejsem. Je to obdobné jako s vánočními ozdobami.
    Konkurencí pro mne nejste ani omylem. Než jsem si zařídila ŽL, tak jsem si důkladně rozmyslela, co budu dělat. A našla si celkem velkou díru v trhu. Právě v oblasti lidové umělecké výroby. S těmi, kteří "to dělají z lásky a že je to baví a taky pro lidi, bo pro prachy se nedá" se míjím. Profesně i názorově.
    Absolutně každý máme nějaké osobní důvody, proč ŽL máme. Jedno, zda se jedná o činnost hlavní nebo vedlejší. Absolutně každý jeden z nás se pere s nějakou nepřízní osudu. Znovu opakuji, máme z vlastnictví živnostenského oprávnění naprosto stejná práva. To jak je kdo dovedeme využít je věc jiná. Bylo by tedy jen dobře mít i stejné povinnosti.

  • 21. 4. 2018 11:09

    Macecha (neregistrovaný)

    Proboha, kde jsem napsala, že nevydávám účtenky a nevedu účetnictví.

  • 21. 4. 2018 11:56

    ow (neregistrovaný)

    A co jiného je výkřik, že se Vám kvůli pár tisícům ročně EET nevyplatí? Nikdo Vás nenutí kupovat si sofistikované systémy a drahé účetní programy. A jestli jo, tak ho nazvěte jmény ošklivými a pošlete tam, kde slunce nesvítí ani v pravé poledne. Pokud jedete jen na dva trhy ročně, můžete si klidně zařízení na ten den či dva pronajmout. Určitě se Vás bude týkat i zjednodušený režim. Docela určitě se vlezete i do právě diskutovaného řečení o papírových účtenkách a posílání přehledu poštou. Mám živnost, prodávám na trhu, ale evidence se mi nevyplatí, je stejně kvalitní názor jako: mám auto, jezdím s ním dvakrát do roka na hřbitov, tak si kvůli tomu nebudu pořizovat řidičák a platit zákonné pojištění.

  • 21. 4. 2018 12:37

    Macecha (neregistrovaný)

    Srovnávat řidičák s EET je na nobelovku. A hledat levný pronájem kasy s tím, že nikdy nevím, jestli se na ten trh opravdu dostanu, je pro mně na nic. Třeba posledně jsme místo trhů skončili na dva měsíce v nemocnici. Proto ten vedlejšák, chápete to?

  • 21. 4. 2018 13:15

    Ow (neregistrovaný)

    Momentálně jsem měla být na dvou denním trhu. Sestřelila mne chřipka. Pronájem prodejního místa mi pořadatel nevrátí, zabukovaný nocleh si naúčtoval storno poplatek, nárok na nějakou podporu v nemoci budu mít až patnáctý den neschopnosti. Většinu léků zdravotní pojišťovna nehradí, některé jen z části, vitamíny vůbec. Odvody budu platit v plné výši; odpustek by se konal na sociálním až po měsíci neschopnosti. Jo a to jen proto, že si dobrovolně ještě platím nemocenské pojištění. Bez něj není podpora v nemoci, nejsou odpustky na povinném pojištění v případě dlouhodobější neschopnosti.
    Vnímáte ten luxus vedlejšáku?

  • 21. 4. 2018 14:27

    Macecha (neregistrovaný)

    Až budete mít nevyléčitelně nemocné dítě, můžeme si pokecat, jaký je to luxus...
    Chřipečku má občas každý, i mně se nevyhla, ale o tom tahle debata přece není...
    Jinak já vám přeju úspěch ve vašem podnikání, tak ho můžete přát i vy těm slabším.

  • 21. 4. 2018 16:29

    ow (neregistrovaný)

    Ale já s osobní rovinou nezačala. Soucitu a odpustků se domáháte Vy a zaštiťujete se soukromým neštěstím. Tato debata je o tom, že byl porušen zákon a následovala sankce. A že majitel podniku se ohrazuje naprosto stejnými argumentačními fauly, které používáte Vy. A vzhledem k tomu, že doufám že bude platit i daň ze zisku, je zřejmé, že Vám úspěch přeji.

  • 19. 5. 2018 23:32

    Josef (neregistrovaný)

    No tak to nedělejte, když se vám to nevyplatí. Běžte makat do fabriky a nestěžujte si tady.

  • 26. 4. 2018 18:21

    * (neregistrovaný)

    No, pokud máte jednu pokladnu, tak možná... Ale už jste se dohadoval s FÚ, proč na účtence musí být čas včetně vteřin, když to v zákoně nikde není stanoveno? Nebo se v desetitisících transakcí snažil zjistit, proč se jedna!!! transakce omylem odeslala dvakrát a v daňovém přiznání je o 0,0001% nižší částka? Nebo proč ze začátku FÚ nebyl schopen pochopit princip, že má jednu transakci se stejným ID dvakrát, protože k Vám nedorazila odpověď(včas) a vy jí posíláte v souladu se zákonem znovu? To byly desítky, možná stovky hodin zbytečné byrokracie...

  • 20. 4. 2018 12:08

    Raven (neregistrovaný)

    S tím nelze než souhlasit. Vůbec nechápu chování státu. Místo, aby podpořili člověka, který se snaží sám na sebe vydělat a dá jiným práci (to znamená, že nemusí vyplácet dávky - takže ušetří), tak ho budou řezat hlava - nehlava. Celá daňová zátěž je nesmyslná. Zlaté středověké desátky. Přeci pokud mi stát vezme méně na dani, tím více utratím peněz. Někdy mi to přijde, jako když se stát snaží podojit mléko z krávy, která už je dávno podojená.

  • 20. 4. 2018 12:13

    Lupin (neregistrovaný)

    Vporadku tak odvadejte desatek:) a 90 procent platu ucitelu na zs pro sve dite doplacejte ze sveho. Doplacejte 90 procent za leky nebo za navstevu lekare. Doplacejte 90 procent na plat urednika ktery vam vyda nove znacky na auto. Doplacejte 90 procent platu policistum ve svem meste.

    Vlastne je to tak jednoduche.

    A nebo si uvedomte ze DPH z tech tic taku a z kazdeho vaseho nakupu jde zpet vam a vsem lidem. A ze se z toho treba vyplaci duchod vasi babicce nebo mamince aby jste ji na ten duchod nemusel 90 procent prispivat vy:)

  • 20. 4. 2018 12:23

    Jenda (neregistrovaný)

    A v tom je ten problém... Ano, chci si platit doktora sám, a mít tak možnost zpětné vazby. Veterinární péče funguje ve srovnání s humánní medicínou úžasně.
    Ano, chci platit mýtné, a ne odvádět na dani polovinu ceny z paliva. A to mýtné chci platit majiteli cesty, nechť si cestu zbuduje, kdo chce.
    Ano, chci si mít možnost vybrat mezi státní policií a soukromou bezpečnostní agenturou - a za jedny peníze, ne, že napřed zaplatím policii, a pak si navíc mohu zaplatit bezpečnostní agenturu.
    Když Vám stát ty peníze nechá, určitě ty služby zaplatíte, protože stát peníze nevytváří. Jestliže ty služby fungují pod vedením monopolního státu za nedobrovolnou daň, fungovaly by i bez něj... To je jednoduchá aritmetika. A ještě se ušetří za výdaje na úřady.

    Stát si udržuje monopol a v tom monopolu pak neumí fungovat. Nejde to, monopoly nefungují... V tom je jádro pudla.

  • 20. 4. 2018 12:29

    Lupin (neregistrovaný)

    Ale stat je taky urcite social i citeni. Je to i tom ze k lekari a na rezonanci chcem mit moznost jit i clovek ktery neni taky bohaty jako nekdo jiny.

    Tak vysoke dane platime prave z duvodu solidarity. Jinak se vratime do stredoveku kdy byla slechta a pak ti dole ke kterym doktor nechodil.

    Ja se nechci rozhodovat zda pujdu k doktorovi s brnenim v noze a nebo jestli si necham hlidat dum aby mne nekdo nevykradl.

    Jen malokdo by si mohl dovolit platit vsi vsechny sluzby ktere potrebuje a ma je ted zdarma...

  • 20. 4. 2018 12:37

    Jenda (neregistrovaný)

    Povinná solidarita je oxymoron. Solidarita je pouze dobrovolná, pokud je to povinné, není to solidarita.

    Říká Vám něco pojištění? Pokud je dobrovolné a čistě komerční, funguje lépe a levněji než stát. Ne bez chyby, ale lépe. Stát dělá mraky chyb... A nebude dražší než provoz státu... To řeší dostupnost služeb pro všechny.

    Trochu zvláštní je, že historicky si stát tyto služby urval až v době, kdy společnost začala bohatnout a bylo z čeho brát, dokud to tak nebylo, fungovala solidarita i bez státu... Něco si o tom zjistěte... Z nestátních zdrojů informací. Státní školství to není.

    Navíc, to že paní neposlala hlášení EET ještě neznamená, že položka nebyla zdaněná... Je možné že ne, ale úplně stejně je možné, že ano...

  • 20. 4. 2018 12:51

    Lupin (neregistrovaný)

    Podnikatel ale preci nebyl pokutovan za to, ze nezdanil trzbu. Pokutovan byl za to ze ji nezaevidoval. Zakon plati a musi se dodrzovat, ne?

    Pojisteni muze fungovat v otazce zdravi. Ok. Ale jak by jste to delal v otazkach vzdelani? Nebo policie, hasicu, mytneho, atd. Jak pojistite nekoho kdo uz se s handicapem narodi?

    Chyby dela kazdy. Stat i soukroma spolecnost. Ale kdyz se stat zakladal lide si to takto vybrali, ze to bude o solidarite. A statnim obcanem jste. Pokud by preci vetsina chtela aby dane nebyly,zvoli stranu ktera je zrusi. Nastesti spolecnost je uz dnes vyspela a stejne jako svycari v referendu odmitli "penize za nic" tak i cesi by nulove zdaneni odmitli take.

    Cili solidaritu tu dobrovne mame protoze ji nemenime. A kazdy ma pravo pozadat o obcanst i treba zemi kde to chodi jinak. Treba ho i dostane.

    Ja bych byl velmi opatrny v dehonestovani toho co dnes mame. Nerikam ze je to dokonale ale je to lepsi nez to co jsme meli driv. A horsi nez to co mit budeme pozdeji. Je to vyvoj

  • 20. 4. 2018 13:11

    Jenda (neregistrovaný)

    V Rakousku nejsou hasiči placení ze státního rozpočtu, nemám pocit, že by tam nefungovali.

    Lidi si stát nevybrali, stát je institucionali­zovaná mafie (tj. s psanými pravidly fungování - právními předpisy) a vznikl tak, že v historii místní vojevůdce získal takový vliv, že kodifikoval pravidla fungování na jím ovládaném území. A vznikla tak knížectví a království. O dobrovolnosti poddaných bych raději nemluvil.

    Že se to pak zvrhlo v demokracii, je jiná... Ale, pokud není současně zajištěná svoboda jednotlivců (vč. práva využívat jen ty služby, o které stojím za dohodnutých a vzájemně odsouhlasených podmínek), je demokracie stejně zrůdná, jako ostatní formy vládnutí. Resp., pokud v království nebo jakémkoliv jiném zřízení fungují svobody jednotlivců, je to nesrovnatelně lepší, než neošetřená demokracie...

    Já tedy daně platím, protože musím. Kdybych je neplatil tak vysoké, ochotněji bych byl solidární v místních solidárních aktivitách. Když argumentujete Švýcary, zjistěte si jejich míru zdanění a jaký trest jim hrozí za neplacení daní.

    Když je něco povinné, říct, že to neměníme a proto je to dobrovolné - to nemyslíte úplně vážně, že ne...

    Kdy se vlastně zavedlo povinné odvádění peněz na zdravotnictví? Nebylo to za komunistů? A není náhodou v řadě zemí, kde nebyl komunismus, toto dobrovolné? Třeba ve Švýcarsku? USA (až do nefunkčního pokusu s Obamacare)? Atd.?

    Společnost je úplně stejně vyspělá, jako za starého Říma - něco si o tom zjistěte. I jak vlastně Řím dopadl... Lidi se vyvíjeli několik miliónů let, to pár generací pohodlného žití nezmění, povaha lidstva je daná a měnitelná v tak dlouhém časovém horizontu, že pro život jednotlivce je neměnná.

  • 20. 4. 2018 13:27

    Lupin (neregistrovaný)

    Ale to prave vazne myslim. Pokud by to totiz vetsine vadilo, mohla by to zmenit. A tu solidaritu mame zakotvenu uz v ustave. Vzdy se ale muze najit vetsuna, ktera zabehnute poradky zmeni.

    Ta dobrovolnost prave spociva v tom ze to vetsina takto chce a nikdo je nenuti. Stejne jako vetsina chtela ANO a to uz EET fungovalo. Jako chtela vetsina Zemana i kdyz slibil ze Babise podrzi. Kdyby lidi chtrli mohlo to byt preci jinak. Proto nebudu nikdy na Presidenta nadavat i kdyz s nim nesouhlasim. Respektuji ho z ucty k Ustave.

    Nechci vam v dalsich vecech vic oponovat. Nesouhlasim s nimi ale odvedli jsme rec do vod kterym tolik nerozumim a tak nema cenu se s vami prit.

  • 20. 4. 2018 14:04

    Jenda (neregistrovaný)

    Jen malá poznámka - koncentrační tábory taky organizoval stát, byly OK protože většina?
    Byly v souladu s demokraticky schválenými právními předpisy, Němci s nimi souhlasili a neměli s tím problém... Svoboda jednotlivců je ta síla, která brání zneužití.

    Kdykoliv začnu souhlasit s většinou, začnu hledat, kde dělám chybu... (to není z mé hlavy). Společnost se dá tak snadno zpovykat.

    Znáte to o těch 2 vlcích a beránkovi? Když si dva vlci odhlasují, že bude beránek k večeři, je to demokracie. Když beránek má tu moc, aby nebyl sněden k večeři, je to svoboda.

    Když se většina rozhodne, že si vezme Váš byt, auto, znásilní Vám manželku - je to demokracie? Je, protože většina. Bez zajištění osobních svobod se demokracie vždy zvrhne v totalitu. To je přírodní zákon.

    A ano, souvisí to s EET, KH, náladou ve společnosti, radikalizací ve společnosti atd. Svobodné lidi nelze radikalizovat, nebo velmi obtížně. Nesvobodné, závislé na dávkách, poslušné kvůli nepřehledné hromadě předpisů zradikalizujete pár větami...

  • 20. 4. 2018 14:11

    Lupin (neregistrovaný)

    Vetsina obcanu Nemecka o taborech vubec nevedela. Nemeli tuseni co se v nuch deje a po valce s tim mnoho Nemcu nedokazalo zit a zabilo se.

    Stejne jako ma beranek svobodu nebyt sneden tak ja mam svobodu pokud s vetsinou nesouhlasim tak kategoricky ze pres to proste nejede vlak, mohu takovou spolecnost opustit. To pravo mate i vy pokud se vam nekde bude libit vice.

    Ani souhlasim s vami ze muzete lar vetami radikalizovat. Treba clankem ze za tic tacy za 25 Kc dostal podnikatel 15 000 Kc pokutu. Jeste tam zapracovat nepotvrzenou historku o bezmocne starence a radikalizoval by se asi kazdy normalni clovek...

    ...ale dobre je nad kazdym clankem premyslet a overit si fakta ktera se overit daji... pak se nemusim radikalizovat.

  • 20. 4. 2018 14:20

    Jenda (neregistrovaný)

    Svoboda opustit svou rodnou zemi, kraj, kde jsem se narodil. To je mi tedy najednou hromada svobody. Děkuji, takovou "svobodu" nechci.

    Ti dozorci v těch táborech taky nevěděli, co činí? A neměli rodiny? Nesměli o tom nikde mluvit? Opravdu věříte tomu, že se na veřejnosti nevědělo, co se tam děje? A proč tam tedy ti Židé a další nešli dobrovolně, proč se tak báli? Netušili náhodou, o co jde? A Němci to nevěděli? A jejda... Neříkám, že se nenašli naivní neználkové... ale kolik jich bylo.

    Ono moje učitelka češtiny se po 89 taky tak trochu zhroutila s tím, že straně a vládě věřila, tací jsou. Ale ... nechť si rozhodují o svém životě a mě nechají, ať si rozhoduji sám.

    Nesmíte čerpat znalosti pouze ze státních zdrojů...

  • 20. 4. 2018 14:28

    Lupin (neregistrovaný)

    :) prominte ja cerpam informace z.mnoha zdroju a pak si je tridim a vyhodnocuji. Ono by bylo strasne jednoduche verit ruznim alternativnim sputinkum a parlamentnimlistup a buhvi cemu jeste. A lak bych tu mohl volat ze EET nam vnutili homosexualni illuminati kteri se snazi ovladnout nase duse :)))

    Ale abych se opet pokusil vratit debatu k podstate clanku. Ja se divam.na realitu a tu si vyhodnocuji. Dnes 3 nakupy a 0 uctenek. Pokazde jsem si ji durazne vyzadal a v duchu jsem si pral aby se za vice vybranych dani treba konecne poradne pridalo ucitelum.

    Pokud byla realita takova jak ji v clanku popsal podnikatel je to sprosty. Nemame k tomu ale ani jeden dukaz. Protokol o mistnim setreni chybi.

    A jeste dodatek. Z protokolu by mozna i bylo videt ze uredni osoby nabizeli blokovou sankci. Treba jen 2 000. A podnikatel to odmitl. Ve spravku dostal vic. Stejne jako by dostal vic ve spravku za rychlou jizdu. Ale to jsou take dohady. Pokud chce nekdo toto vylozit transparentne nechte zverejni vse a ne jen slabou ctvrtinu materialu...

  • 20. 4. 2018 15:12

    Jenda (neregistrovaný)

    Tak o to se snažím já taky.... A myslet u toho.

    Dal jsem Vám řadu podnětů k zamyšlení a Vy jste ani jeden nevypořádal. Jen bez jakéhokoliv posunu pořád pravíte, že stát a většina jsou dobro. Je to Vaše právo. Ale není už Vaše právo určovat ostatním svůj způsob života. Myslím, že to je ten základní problém, Vy si myslíte, že to právo v davu většiny máte.

    Já osobně nestíhám účtenky odmítat. Nevím, kde nakupujete... Na ulici ty miliardy skutečně nejsou... Ty jsou v předepsané řepce, lihu do benzínu a dalších dotacích... atd. Placených z daní... S takovým využitím daní nesouhlasím... A myslím, že většinu byste na to nepřesvědčil. A přesto se to děje...

  • 20. 4. 2018 14:29

    Jenda (neregistrovaný)

    Omlouvám se odběhl jsem od tématu...

    Vy tu hájíte stát coby pachatele jediného dobra, a když jsem Vám ukázal, že demokraticky schválená pravidla rozhodně nebyla OK, Vám to ani nepřijde divné. Byl to ten stejný stát... který vy uznáváte jako nejlepší organizaci... protože většina. To jsem vlastně chtěl sdělit - tedy že i většina je velmi snadno zvrácená a demokracie není lék na fungování společnosti. Nechal jsem se unést, omlouvám se.

  • 20. 4. 2018 14:34

    Lupin (neregistrovaný)

    Ale co si budeme nalhavat. Pred rokem 1989 se vetsinou ten kdo nesouhlasil.nemohl zvednout a odejit.

    Ja souhlasim s tim aby se dane platili. A vim ze na unicich jsou miliardy rocne. A stat tu zavadi nejake nastroje aby tomu co nejvic zamezil. Je to rychlejsi efektivnejsi a levnejsi nez danova kontrola. Nebo budete mit radeji dva roky danovlu ko ttolu ve firme? Vytvorite jim tam prostor? Priddlite nekoho kdo se jim bude venovat? Aby prosli doklad po dokladu a zjistili jedtli kradete hodne nebo malo....

  • 20. 4. 2018 17:37

    Karel (neregistrovaný)

    "Pokud by preci vetsina chtela aby dane nebyly,zvoli stranu ktera je zrusi."

    A přesně proto volby pravidelně vyhrávají strany, které slibují vyšší důchody a nižší daně. Že pak ty sliby neplní je věc druhá. Tak to holt před příštími volbami slíbí znovu a lidé opět natěšení zvolí toho, kdo jim slíbí nižší daně. Pokud už chce být strana inovativní, tak to heslo bude třebas "nižší daně pro rodiny s dětmi!", jenže to se pravidelně ukazuje, že není až tak úderné.

  • 20. 4. 2018 17:31

    Karel (neregistrovaný)

    "Jen malokdo by si mohl dovolit platit vsi vsechny sluzby ktere potrebuje a ma je ted zdarma..."

    Přesně. Ale místo aby byli vděční, že jim na to někdo přispívá, tak jen kafrají a chtějí ještě víc. A ani si neuvědomují, že až ty "zazobané pracháče" vyštípou nebo přivedou na buben, tak jim nebude mít kdo přispívat. To pak bude řevu.

  • 21. 4. 2018 9:25

    fous (neregistrovaný)

    Toho jádra pudla jste se dotkl jenom okrajově! Žal dle reakcí, které zde čtu jsou už lidé tak zblblí vymýváním, že už ani nevědí, jak by měl vypadat život svobodného občana! Není pochyb o tom, že stát potřebuje nějaké peníze do státního rozpočtu, ale dělá to v případě živnostníků nesprávným způsobem. Živnostník dělá právě ten pestřejší žívot lidí, zapojuje svoji rodinu, příležitostně zaměstnává i brigádníky..., nese sám odpovědnost svým jménem před krachem, ale pro stát by mělo být rozhodující, že si žívnostník vše platí sám a OD STÁTU NIC NECHCE!! Stát ale nesprávně právě ze státního rozpočtu platí celou armádu úředníků (tedy dobře placených a neproduktivních lidí), kteří kontrolují, špiclují a trestají drobného pracujícího člověka za to, že se rozhodl samostatně živit. Dle mých životních zkušeností je dnešní model výběru daní na základě permanentního šmírování nesprávný, příliš drahý. Mnohem raději bych viděl model, o kterém mi vždy vyprávěl můj otec. Můj děda byl šikovný zedník a měl doma i malé hospodářství (4 krávy, prasnici a několik hektrů polí). Na léto se děda nechal najmout na stavbu, něco tam vydělal, babička doma vyráběla sýry, tloukla máslo, 1x týdně pekla chleba v peci. Babička tedy prodávala mléko, máslo, sýry, tvaroh, chlaba, hlavně "pražákům" kteří tam na léto vystěhovali rodinu, aby v Praze neutratili. Jednou ročně přišel "FINANC", podíval se do chlíva, spočítal slepice a včelí úly..., děda sahl do kredence, vysypal hrneček "na daně", financ napsal bumážku a bylo po účetnictví a po daních! Takhle levně stát tehdy vybíral daně!!! Lidi, prosím zamyslete se, kam jsme se to dnes dostali? Tohle jsme chtěli, když jsme tehdy zvonili klíči? Zvedla se naše kvalita života???
    fous

  • 20. 4. 2018 17:04

    anonymous (neregistrovaný)

    DPH nejde zpět vám a všem lidem, jde hlavně na stále vyšší platy
    stále většímu počtu úředníků, kteří pak vymýšlejí stále
    větší administrativní zátěž, aby mohli zdůvodnit co vůbec dělají.
    kolik stály výplaty úředníků, co přijali kvůli EET? není to
    náhodou ještě víc než se vybere kvůli údajným pdovodníkům?

  • 20. 4. 2018 11:44

    Lupin (neregistrovaný)

    Tak to se moc omlouvam. Ja jsem doufal ze v diskusi jde o pluralitu nazoru:)

  • 20. 4. 2018 11:56

    Martin Šoch (neregistrovaný)

    Kolik asi taková trafika může vydělat, v dnešní době, kdy si papírové noviny už nikdo nekupuje.

    Nejspíš to vyjde akorát na skromný plat majitele, který tak nezatěžuje sociální systém státu. A důchodkyně brigádnice si přijde na nějaký drobák k důchodu.

    Čemu pomůže to, když je oba finanční správa zničí? Jedna důchodkyně o hladu a majitel v osobním bankrotu, který do konce života už nikde legálně pracovat nebude.

    Bravo pani Babiši a paní Schillerová!

  • 20. 4. 2018 12:06

    Lupin (neregistrovaný)

    Nevite kolik muze vydelat? Ja to take nevim a nevi to ani stat protoze podnikatel neeviduje tak, jak ma:)

    Zato ale vim ze trafika muze mit velmi slusny obrat v radu milionu korun rocne. Chapu ze zalezi i na marzi ktera je u mnoho vyrobku dana a je nizka ale trafima tovi ve ve vetsine priladech zase odpada riziko ztraty na proslem zbozi. Noviny se vrati v remitende a prosle kolky dodavateli cigaret. Oproti napriklad prodavacce kvetin ktera denne vyhodi xy ruzi a tulipanu protoze zvadnou a uz je neproda.

  • 20. 4. 2018 13:34

    Honza (neregistrovaný)

    Několik miliónů ? Možná na Václaváku a i o tom bych silně pochyboval. Máte velké oči.

  • 20. 4. 2018 13:37

    Lupin (neregistrovaný)

    Ne. V mestecku cca 15000 obyvatel. Spis mate maly odhad. Ty obraty jsou opravdu v radech milionu Kc.

  • 23. 4. 2018 7:17

    Lupin004 (neregistrovaný)

    A jsme doma. Financnisprava.cz

    Konecne zbavena mlcenlivosti a hle pan ma denni TRZBY 60 000 - 120 000 Kc! Toliko k obratu 3M ktery se vam tu.zdal nerealny. To spis ja byl dost pod carou:)))

  • 23. 4. 2018 8:29

    ow (neregistrovaný)

    Lupine, to bude i zde celkem marný boj. Úředník je vždy ten zlej a chudera stará bába, co to s dotykovou obrazovkou neumí ani se zdravou, natož chromou rukou... Pan trafikant, Podnikatelské odbory a žel bohu i tento portál z odestátého vytěžili maximum.
    No, tak až teď mi trafikanta začíná být líto. Protože až se po Holešově rozkřikne výše tržeb, pro naprostou většinu "vobyčejnejch" lidí je obrat a zisk totéž, náklady mu neuvěří skoro nikdo a když přidá, kolik by ho stál normální zaměstnanec místo důchodce na Dohodu při stejně velké výplatě....
    Plus naprostá většina kontrol chodí na udání, provozovny vybrané generátorem náhodné pracky jsou v zanedbatelné menšině. Jesli vono nebylo lepší mít v kase pod šupletem desítku na blokové pokuty nebo při správním řízení těch patnáct litrů zaplatit a už se v tom lejnu nešťourat.

  • 23. 4. 2018 10:10

    ow (neregistrovaný)

    :-( osobní zkušenost. Opakovaná. V místě sídla firmy. I když tedy je fakt, že při prodeji je nejsem schopna zaregistrovat. Vím, že procházejí na začátku trhu a pohledem kontrolují polep stánku papíry. Tím jak nemám potraviny a ani jiné zboží podléhají povinnosti mít nějaký atest, tak jsem vlastně v pohodě. Ceník s okopírovanou větou ze zákona EET se vejde na A4 hodně velkým fontem psaný. Trocha pýchy, že jsem držitel Ochranné známky. IČO, jméno, sortiment. Kontrolní nákup - zboží mám v relativně vyšší cenové hladině a přijde mi samozřejmé na něj poskytovat záruku, tak dávám jak paragon, tak doklad z terminálu o evidenci tržby. Je to takový už automatický. Zboží místo balení šoupnu do tašky, přidám tam lístek s údržbou, platební doklady, letáček s kontakty a nabídkou služby a ať slouží ke spokojenosti dlouhá léta :-) Pokud se kdy konal, nevím o tom. Spíš se mne ptají, ale to o sobě tvrdí, že jsou účetní a že chtějí klientům dokázat, že to jde, jestli si nemohou vyfotit mé tuze levné zákonu vyhovující, účet nezatěžující a prodej samotný nezdržující řešení.
    A kontroly "doma" jsou jak přes kopírák. Napřed ohlášení se pár dní předem, pak před vstupem legitimování a představení se, ne, kafe nechcem, můžete ukázat, aha, v pořádku, ne nemůžeme říci, která s.v.i.n.ě, můžu to vytisknout, jo, tady se podepište, no a my dem vodepsat, že podnět se nezakládá na pravdě. Na jednu stranu fajn, alespoň mám stále v pořádku papíry. Na druhou stranu je to zbytečně zadrbané dopoledne, které i kdybych prospala, tak by bylo užitečněji strávené.

  • 23. 4. 2018 11:22

    Lupin (neregistrovaný)

    To je spis opravdu osobni zkusenost. Asi mate pobliz nejakeho velmi vsimaveho obcana:)

  • 25. 4. 2018 13:11

    Gustav (neregistrovaný)

    A jsme doma, neumíte číst, čímž se leccos vysvětluje. To nejsou denní tržby, ale měsíční. Obrat tedy kolem milionu Kč.

  • 20. 4. 2018 13:21

    ow (neregistrovaný)

    Včera jsem se byla prodávat (čti volné zboží na stánku láká k uzavření zakázkové výroby s dodáním zboží na dalším trhu zde) na farmářkách v jednom moravském městysi. Jasně, že jsem si prošla trh, protože i moje rodina chce občas jíst :-) a já si sem tam potřebuji udělat radost nějakou drobností. Že jsem povinen evidovat tržby neměl vyvěšený nikdo. Ani já. Řezníky a sýraře trošku pozlobila kontrola z veteriny, ale prošli všichni bez ztráty kytičky. Z přeprodejců nevydával účtenky nikdo. Tím netvrdím, že si to pod pultem nedatlovali do kasy a neodeslali pak jako jeden meganákup na konci trhu. Ale že bych tomu věřila... Nějaký doklad o platbě jsme u každého nákupu vydávali dva. Já a hrnčíř. Stánků tam bylo ke třiceti.
    Kdyby seděl opodál na lavičce kontrolor z finančáku a dělal si čárky, kolik zákazníků odešlo s nákupem třeba od stánku s ovocnými a zeleninovými pastami a cukrovinkami (přeprodej zboží, stánkař zaměstnanec firmy zabývající se nákupem a prodejem) a pak si tam koupil lízátko za desetikačku a porovnal své "čárky" s počtem evidovaných tržeb ten den a zjistil, že čárek má podstatně víc, než je odeslaných tržeb, tak by to možná vyřešil jen domluvou. Ale spíš ne. Celkem čekám, kdy se zase rozbouří vody článkem "důchodkyně nezaevidovala svazek ředkviček, za nepřiznání sedmi padesáti pokuta šedesát tisíc" bez doplnění, že nešlo o zahrádkáře prodávajícího přebytky, ale o prodejce nakupujícího zboží ve velkoskladu, etc etc etc.
    Jasně, zase bude náruč palců dolů. Jenže já ty venkovní trhy fakt vidím v čase, kdy se naváží zboží, vím, kdo a co a u koho teda rozhodně ne. Vím, kdo je zaměstnanec firmy, kdo přeprodejce, kdo výrobce či chovatel nebo pěstitel.

  • 20. 4. 2018 13:32

    Lupin (neregistrovaný)

    Velmi s vami souhlasim. Nejde o tech 15 Kc ale o poruseni zakona. Takhle se to jen lepe medialne prodava.

    To je jako bych se hanil ue jsem sice pana zabil ale stejne mu uz bylo 92....takze mu zbejvalo malo. Tak porusim zakon a dostanu trest a hotovo. Hadam se snad s policajtem kdyz mne chyti pri rychly jizde? Zaplatim blokovku a jedu dal a ten vam da rozhodne vic nez 3 procenta z maximalni mozne pokuty.

    Pokud se pan odvolava na to ze 15 000 je pro nej jako podnikatele likvidacni lak by mel asi opravdu radeji zavrit:(

  • 23. 4. 2018 13:03

    denny (neregistrovaný)

    neeviduju, protože zatím nemusím, dost odvádím ze zaměstnání a to musí státu stačit. když spočítám náklady spojené s EET a žvásty pana Babiše, raději zruším živnost, protože kdybych spočítal všechny náklady plus zisk nebyl by nikdo schopen mi za mou práci zaplatit. Místo 190Kč za hodinu bych účtoval 450Kč. Tak komu se to posr..ý EET vyplatí. Obyčejným lidem ne, ti si teď zaplatí více a stát to rozhází do nesmyslů. Dodnes nikdo neukázal slibovaných 18 miliard a kde jsou utracený.

  • 22. 4. 2018 9:27

    ilík (neregistrovaný)

    sahám si do svědomí... účtenku na věci které nemohu reklamovat, ani nechci. Zavřete mě! Kontrolu si dělám u pokladny. Chápu, že je potřeba dělat kontroly prodávájících, provádějte! Ale toto mi přijde jak opsané ze Švejka, o mouše co sere na císaře pána....
    Přemýšlím jinak... zaprvé čas, za druhé stvrzenka co mi dá je k čemu? (na 15, 20,40, 50 Kč co hned slupnu) K zahození - kde je koš, ... prázdný? Kdo ho bude vysypávat? Bacha předtím ho ještě prohrabe houmlesák, co byl před rokem docela spokojený majitel trafiky, jen teď už trafiku nemá, tak luftuje koše... lístek vypadne... no tak se zaplatí úklidová četa... ejhle zase ulítl z koštěte, vždyť vídíme všichni jak se uklízí... , když se náhodou dostane do koše... tak tentokrát vypadl při převozu z multikáry... a letí letí... no tak uděláme Akci ke Dni Země... uklidmě si Česko.... A to všechno pro stvrzenky za kopeček zmrzlin nebo žvykačky, limču na stánku, párek v rohlíku, noviny, tick tak, nit, kytičku fialek, kávu do ruky, ... a stromy pláčou, a země sténá jak ji ničíme a zavalujeme plasty, nerozložitelnými stvrzenkami...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).