Jestliže se to tedy bere tak, že autor poskytuje službu fotobance (tj.ne že přijímá službu od fotobanky), tak ti, co prodávají přes zahraniční fotobanky a vyděsili se po přečtení článku, že mají povinnost registrace k DPH, můžou zase volně vydechnout. Ne každého z nich se to totiž týká.
Možná to mohlo být v článku zdůrazněno, ačkoli to vyplývá z jeho posledního odstavce. Pokud zahraniční fotobanka má sídlo ve státě, který není členem Evropské unie (např. USA), tak fotografovi, který přes ni prodává (tj. "poskytuje jí službu"), povinnost registrace k DPH nevzniká. Ta by vznikla pouze pokud by fotobanka měla sídlo ve státě Evropské unie (kromě ČR), jak je uvedeno v článku (viz první věta u "Registrace k DPH a zdanitelné plnění").
.
Např. všechny 4 fotobanky zmíněné na konci článku jsou tedy "v suchu", protože mají sídlo:
- sxc.hu - Calgary (Kanada)
- istockphoto.com - Calgary (Kanada)
- bigstockphoto.com - New York (USA)
- isifa.com - Praha (ČR)
podle tvrzení GFŘ se skutečně jedná o POSKYTNUTÍ služby. Tudíž rozhoduje, zda je služba poskytnuta fotobance s místem plnění v jiném členském státě nebo ve třetí zemi. Pro lepší orientaci v této ne zrovna jednoduché problematice jsem v článku rozhodující informace zvýraznila.