Zřejmě výsledky používá zaměstnavatel v okamžiku, kdy se na pracovišti něco stane. Pak si prohlédne záznamy a například okradený, nebo zmlácený člověk, nebo někdo kdo utrpěl pracovní úraz , je vděčný, že má objektivní podporu. Vůbec se údržbáři nedivím, že když zjistí, že na pracovišti spíte a máte víc peněz než on, nebo zatím co on pracuje, vy si v pracovní době souložíte s koleginí, že to donáší.
Není pravda že v případě pracovního úrazu záznam pomůže ! V jené firmě se stal pracovní úraz a pracovník kterému stal úzaz měl
právo na 100% náhradu mzdy v době nemocenské protože se úzaz stal bez jeho zapříčinění ! Nikdo mu nevěřil tak požádal o
kamerové záznamy ale bylo mu řečeno že kamerové záznamy nelze použít !
zaměstnavatel používá kamerový systém nejen k ochraně svého majetku a zajištění bezpečí na pracovišti, ale také ke sledování
pracovní výkonnosti zaměstnanců jedná se o protiprávní jednání!
Jestli je někde firma,kde se k záznamům dostane údržbář a podobně nevzdělané individua, tak by to neměli ani používat. Ale chápu,že když nějaká lopata vidí na záznamu,že thp lelkuji, když zrovna mají hotovo,tak ho to může v jeho malosti popudit. On a i pak údržbář civěním na záznamy neplní své povinnosti údržbáře a přitom může mít na den hotovo. České firmy jsou ale v donášení jeden na druhého nepřekonatelné.
-Sledování aktivit na internetu v pracovní době na firemním počítači ·
-Sledování aktivit na sociálních sítích (Chápu, že na internetu v prcovní době na firemním počítači asi není co řešit) ovšem otázka:
pokud pominu, že sociální síť je veřejná a zaměstnavatel se k daným údajům může dostat jako jakýkoliv jiný uživatel který dané příspěvky vidí veřejně, ale pakliže na sociální síti nebudu mít příspěvky z doby kdy jsem měl být v práci (například v 8-16:30) ale z 23:30 může zaměstnavatel vyvozovat nějaké důsledky jakési "kontroly" toho, že se mu nelíbí jaké stránky navštěvuji, jak se tam vyjadřuji či presentuji a podobně a nějak mě penalizovat a kontrolovat si mojí aktivitu na sociálních sítí mimo pracovní dobu? (Mimo například mlčenlivosti o zaměstnání - Ale to nemyslím, myslím třeba obecnější téma - Například vyjadřování se k uprchlické krizi, volbám etc.)
Ano. Zaměstnanec by měl pracovat podle pokynů zaměstnavatele ať to zaměstnavatele stojí cokoliv.
Jako zaměstnanec jsem dostal příkaz dát vozidlo do servisu, který byl špatný a vzdálený cca 60 km od pracoviště.(příprava na STK) Servis vozidlo opravil a já odjel na STK, kde vozidlo neprošlo. Vozidlo jsem vrátil do servisu. Tato situace se opakovala. Zaměstnavatel na to přišel cca po 2 měsících a až když proplatil 10 cestovních příkazů. Pokud bych dal vozidlo do dobrého servisu vzdáleného 9 km, bylo by to špatně a logicky bych mohl přijít o prémie.
Kamerový systém by neměl narušovat moje soukromý což se dost často děje.I u nás na firmě si dal pan majitel na veřejnou místnost kameru a pozoruje kdo kdy a na jak dlouho tam jde.Na pracovišti máme kamery které jsou ukryty aby jsme o nich nevěděli.na konci měsíce pak přijdu na to,že nemám prémie jelikož jsem na pracovišti dělal něco jiného než jsem měl a nikomu nemohu vysvětlit situaci a takových věcí se děje více a ne jen u nás.Již jsem slyšel o více firmách které to dělají a zaměstnanci nic nezmohou.majitelé si mohou dělat co chtějí.Kdo se zastane nás lidí,kteří dřou jako koně na pány v kancelářích,kteří mají klimatizace a jiná zařízení na ochlazení a zlepšení při práci u pc a tak.Já dřu na dílně kde je v letě 35 stupňů dusna.To je jen pár věcí které mi leží na srdci.Stejně nám obyčejným pracujícím nepomůže,protože oni jsou nedoknutelní.
Když na pracovišti budete pracovat, nebudete mít prémie krácené. Měl jste se učit a mohl jste pracovat v klimatizované kanceláři. Takhle máte možnost jít k popelářům, kde budete v kontaktu s lidmi, kteří si budou vaší práce vážit, můžete se obléci tak, aby vám nebylo horko ani zima a co bude pro vás důležité, nebudou tam kamery.
Typický Pablb Lesní nebo zaměstnavatel.... Já já já .... Při pohovoru na mě vybalit potencionální zaměstnavatel, že má na pracovišti kamery, tak ho nejen pošlu, ale i nakopu do prdele. Protože tohle už je doslova nemoc-schíza jak vyšitá.... To jsem zjistil v bývalé práci, kdy nadřízený ze svého domova sledoval kamery na pracovišti a onanoval nad tím, jak my - řidiči - děláme rozcvičku, abysme za volantem neusnuli. Ano - automobilka Hyundai-Nošovice!
Zaměstnanec by měl pracovat podle pokynů zaměstnavatele ať to zaměstnavatele stojí cokoliv.
Jako zaměstnanec jsem dostal příkaz dát vozidlo do servisu, který byl špatný a vzdálený cca 60 km od pracoviště.(příprava na STK) Servis vozidlo opravil a já odjel na STK, kde vozidlo neprošlo. Vozidlo jsem vrátil do servisu. Tato situace se opakovala. Zaměstnavatel na to přišel cca po 2 měsících a až když proplatil 10 cestovních příkazů. Pokud bych dal vozidlo do dobrého servisu vzdáleného 9 km, bylo by to špatně a logicky bych mohl přijít o prémie.
Nějak si nedovedu vybavit soulad .
Pokud zaměstnavatel naruší soukromí zaměstnance na pracovišti a ve společných prostorách, hrozí mu nově pokuta až do výše jednoho milionu korun. Jaké soukromí na pracovišti.Já to vidím v tom,že nesmí být kamery na pracovišti,ale ouha-zaměstnavatel smí mít kamerové systémy. Tak potřebuji znovu vysvětlit. Nějak si to odporuje.
Za mě je to rozhodně zajímavá inovace a je dost potřeba, jelikož se s přehnanou kontrolou až šikanou zaměstnanců setkávám často.
Ovšem otázka je, za jak dlouho to začnou zneužívat zaměstnanci, protože ne vždy je ta kontrola zaměstnanců bezdůvodná.
Co si myslíte? Myslíte, že to jsou schopni nějak ošetřit?
Zaměstnavatel zrušil vrátné a namísto toho pořídil kamerový systém, který Vás nepustí přes bránu když neukážete obsah zavazadla na kameru. Kdo tu kameru sleduje a případně nahrává? Kartičky pro vstup jsou přesně na jméno. Jak ta kamera/oko/ ví, že jsem ukázala kabelku?, a k čemu mu to je když to ÚDAJNĚ NENAHRÁVÁ?