...kombinaci, kterou je porad jeste casto videt na nejruznejsich propagacnich materialech.
Takovy kockopes pusobi snad jeste hur, nez kdyz clovek freewebem ten low-cost pristup k internetu prizna.
Hmm, jen tak pro zajímavost ... jaké máte možnost nastavení filtrování a antispamu na nejčastěji používaném řešení mailových účtů u hostingů (SquirrelMail a RoundCube) oproti freemailům?
Takže rozhodně bych používání freemailů u drobných živnostníků nehanil.
Ovšem nepopírám, že mail na vlastní doméně "působí" pravděpodobně lépe (i já ho mám).
Já jsem si také nedokázal představit, že bych kdy mohl používat webmail -- než jsem před pěti lety vyzkoušel Gmail. A po pěti letech soužití s Gmailem si naopak nedokážu představit, že bych kdy mohl používat lokálního klienta, byť bude mít možností sebevíc... :-)
Nevim jestli Gmail (s nutnym prohlizecem Chrome - proto vznikl) dokaze bezet v otevrenem prohlizeci bez problemu 14 hodin denne a kazdou minutu kontrolovat nekolik uctu. Tohle zvladne kazdy emailovy klient.
Nemluve o tom, ze az jednou uloziste gmailu chcipne, nikdo vam nic neda :-)
Gmail mi denně běži více jak 10 hod. v jednom prohlížeči (není problém jej mít otevřený i ve více prohlížečích najednou). Kromě vlastního @gmail.com účtu jej používám i na čtení a posílání emailů z dalších dvou účtů mimo gmail (umí fungovat jako POP3 klient).
Rozhodně není nutný Chrome (který uřčitě nevzvniknul kvůli gmailu).
Co se týče uložiště gmailu - nejsem tak naivní abych si myslel, ze emaily uložené na mém lokálním disku v PC (nebo na firemním serveru) jsou ve větším bezpeči.
(čas od času si sice všechny maily z gmail stahnu/zalohuju, ale je to spise jen pro "klid duše")
Také jsem dlouhá léta opovrhoval webmaily (a většina z nich si nic nez opovržení nezaslouží), ale gmail má už dlouho takové možnosti, že klasický desktopový mailový klient mi už prostě nestačí.
gmail můžete mít na vlastní doméně, ale tuším za příplatek :)
Ale nevím o ničem co by gmail uměl a thunderbird ne (snad až na to že nemá vlastní překladač jazyků, ale existují rozšíření využívajících služeb třetích stran).
Jinak osobně mi je jedno, jestli živnostník umí používat počítač, důležité pro mne je, aby uměl svoje řemeslo.
Takže by mne nevadilo když by měl email na seznamu, volnem, centru, atlase ci jinde a web mel na freehostingu s reklamou konkurence.
Co by mě vadilo by bylo když by neuměl svojí práci, byl drahý, nebo něco po**l a tajil by to :D
s nutnym prohlizecem Chrome
tak to je naprostá pi*ovina Péťo. chrome nepoužívám a přitom mi gmail valí bez jediného problému již od svého začátku (používám Maxthon 2 - jádro Trident)
Presne tak, webovy klient je utrpeni. Jenom treba takove hledani v 90.000 emailech seskupenych do desitek slozek pres web ? ....
Pokud nekdo chce, at si presmeruje svuj emailovy ucet na zcela nespolehlivy freemail bez jakekoli zaruky. Ale pokud na svoji domene uvadi primo firemni email na nejaky freemail, jdu hned o dum dal.
Neni zadny problem - kdyz uz opravdu chci dal pouzivat ten freemail, si adresy ze sve obchodni domeny nechat na ten freemail presmerovavat.
Na druhe strane webmail - pokud o nej jde - nabizi i snad vsichni webhosteri...mista uz je dnes take dost, takze proc nepouzit jejich sluzbu?
Ale hlavne - to presmerovani na freemail by resilo vsechno...neni duvod se freemailem prezentovat, jen lenost ci spatna rada zrizovatele stranek.
Velice hezký článek, kterých je potřeba víc :) Jinak v tipech jste uvedli několik domén, které bych nedoporučil
elektrina.petrnovak.cz - lide budou mít tendenci tam tečku nedávat (neznají to) a je to příliš dlouhé
novak-elektrikar.cz - Nemá logickou posloupnost, bude se stávat, že lidé budou psat Elektrikar-Novak.cz
asi nejvic se mi libi ElektrikarPrelouc.cz, ElektrikarNovak.cz
1) je bez pomlček, teček atd. jinak ji lidé budou komolit a vy stejně budete donuceni zaregistrovat variantu s pomlčkou i bez atd.
2) ideální délka je pod 6 znaků, maximální 10 znaků (viděl jsem těd doménu soudnivymahanipohledavek.cz (v tom smyslu) vytištěnou na autě a málem se tam ani nevlezla od nárazníku po nárazník)
3) má to být nějaké slovo (maximálně dvě (tři už je nanic)), žádná zkratka
takze žádný elektrikar-pepa.cz, ani elektrikar.pepa.cz, ani opravdudobryelektrikar.cz
Jako ideální pro případ v článku bych viděl petrnovak.cz
1) je to krátké, každý to napíše a zapamatuje si to
2) je to jeho jméno a příjmení - když jdete na trh se svým jménem, něco to znamená
3) může změnit obor podnikání a nemusí měnit doménu
ono to slovo "elektrikar" je už samo o sobě tezko zapamatovatelné, napsatelné bez chyb atd. proč asi se dnes píše IBM a né International Business Machines, protože kdyby bylo www.InternationalBusinessMachines.com, tak to nikdo nenapíše správně, je to moc komplikované a dlouhé.
A pak je samozřejmě důležité mít na vlastní doméně i email, už jen kvůli tomu, že člověk ji vlasntí a není odkázán na služby freemailu (člověk pak uvedením adresy s freemailem dělá reklamu i jemu, kdežto emailem na své doméně jen sobě).