Nemohl by autora článku někdo dát od psaní všeho se slovem Babiš?
Mám u autora blbý pocit, že nemá vůbec přehled, jak funguje reálný svět. Autor článku má asi představu, že Babiš by měl mít představu, jak evidovat 1 mil. subjektů naprosto přesnou, neměnnou a jasnou.
Pokud autor nenávidí EET či Babiše, bylo by fajn, kdyby si své zaujetí diskutoval někde u hospodského stolu a ne tady.
Kdo zde neví jak funguje reálný svět nebudeme my, ale státní zaměstnanci, čehož je EET jasným důkazem.
ANO s EET sleduje vlastní cíl, kterým je postupné zavádění totality. Taky to může být tím, že ani zaměstnanci ANOFERTU neví, jak funguje reálný svět, a na něj roubují nějaké korporátní praktiky, navíc vzešlé z stbáckých a komunistických představ o světě lidí, kterými se obklopuje jejich vůdce. Nemusí to být ani výsledkem jejich vůle, ale jen kulturou prostředí, ze kterého vzešli.
Totiž představa, že svět je založen na lineárním pořádku a unifikaci je zcela zcestná. Kdyby naše tělo mělo fungovat podle těchto zásad, tak jsme už dávno mrtví. Ono i neplacení daní je zpětná vazba, která zabraňuje, aby stát vybíral nadměrné vysoké daně a tak bylo příliš mnoho dostupných zdrojů alokováno neoptimálně, tedy špatně.
Optimum rozdělení zdrojů může najít jen trh, nikoliv stát.
ze teda nebrojis priznani priznani k jakekoliv dani, vzdyt i to je zavadeni totality, zakonem si vynucovat, aby kazdy priznal svoje prijmy a vydaje
vzdyt placenim dane z prijmu, socialniho a zdravotniho pojisteni znemoznujes optimalni rozdeleni zdroju trhem
muzes tvrzeni "ANO s EET sleduje vlastní cíl, kterým je postupné zavádění totality. " dolozit nejakym relevantnim argumentem? nebo je to jen zvast?
EET, kontrolní hlášení, tedy totalitní snaha mít preventivní přehled o činnosti občanů, to je samá podstata každé totality.
Je to logické, třída státních zaměstnanců a "resortní děti" už tuší, že vzhledem k jejich rostoucímu počtu v budoucnosti nebude dost zdrojů na jejich platy, a jejich nákladný, pohodlný a bezstarostný život půjde zajistit jen pomocí zavedení nové totality.
Proto taky tíhnou k neomarxismu, tedy k mylnému přesvědčení, že něco má hodnotu samo o sobě a že stát výběrem daní, později pomocí přídělového systému, zajistí tvorbu hodnot. Například na dotace lze nahlížet jako na začátkem přídělového systému.
Není to problém jen náš, ale celosvětový. Stejné totalitní tendence mají struktury EU, ale i OSN. Které živí početné vrstvy parazitů a proto ani jinou možnost nemají. Jejich tržní hodnota je záporná, aby mohli něco nabídnout, musí to ukrást díky svému vlivu z vybraných zdrojů.
A k tomu potřebují preventivně sledovat dříve svobodné občany.
Co má EET a vůbec Babiš společného se snahou o efektivnější výběr daní?
Pokud by měl zájem o efektivnější výběr daní, tak v první řadě zamezí plýtvání s vybranými daněmi. Možná by pak lidé i víc odvedli, kdyby viděli, že je nějaké efektivita ve výdajích.
Místo toho se zavádí stále další a další nové úřady, agentury, dotace, granty....
V netotalitní společnosti stát nemá mít přehled o tom, co dělají občané, má vždy zasahovat až ex post. Má lidem sloužit a ne je vést, nebo třeba vychovávat a formovat. Měl by jen řešit excesy, které překračují míru toho, na čem se občané dohodli.
Nelze rozhodnutím elit určovat co je dobré. (Ono to ani nejde, elity stejně ani neví, co je v daném okamžiku potřeba udělat, společnost teprve cestu hledá skrze trh).
Například v situaci, kdy stát ekonomicky přestřelí daňovou zátěž, je ekonomicky optimální, aby občané daně ve státem přikázané výši neplatili. A protože svět je dokonalý takový jaký je, tak se i děje bez ohledu na mínění elit, či státu.
Svoboda není důležitá jen pro občany, ale je důležitá pro rozvoj státu. Totalita konzervuje stav, vždy vygeneruje nějakého vůdce, a málokdy ekonomicky přežije jeho smrt, protože rozbije přirozené ekonomické vazby a vytvoří nadměrnou parazitní vrstvu, která těží z nepřirozených ekonomických vztahů a není schopna samostatné existence.
Vidíte, že mnoho potomků stbáků i po 25 letech se snaží vytvořit znovu prostředí, které by jim umožnilo se uplatnit, protože z takové kultury vzešli a na jiné poměry nejsou schopni se adaptovat, protože mají zbytnělé ambice, které neodpovídají jejich reálným možnostem.
"V netotalitní společnosti stát nemá mít přehled o tom, co dělají občané" - jaká je souvislost s EET?
"stbáků i po 25 letech se snaží vytvořit znovu prostředí, které by jim umožnilo se uplatnit, protože z takové kultury vzešli a na jiné poměry nejsou schopni se adaptovat," - myslíte Babiše? Ten mám pocit se dokázal adaptovat velice rychle.
Jinak mi příde zvláštní, jaký humbuk kolem toho dělají lidé, kterým by to teoreticky mělo prospět - Kalous a spol., protože pokud se díky EET vybere více, tak budou mít více peněz na přerozdělování i pro sebe, ne?
Já už se tomu musím smát. Poctivej podnikatel mi řekne, že bez reg. pokladny se to dneska pořádně dělat nedá. V podstatě mu ta pokladna ulehčuje práci.