V nemocnicích neustále sestrám vykazují přestávku na oběd i když není možné si na ten oběd zajít. Není zastoupení. Noční slouží sestra sama a proto nemůže odejít z pracoviště a stejně se jí přestávka počítá. Nadřízeným je to jedno. Hlavně, že ušetří. Podle mě je tento problém znám a nic se nedějě. I v době veder není zajištěn přísun tekutin. Zaměstnavatel řekne ať se napijeme vody z kohoutku. Těch podmínek ,kt. se nedodržují by se našlo více.
Se vším skoro souhlasím, ale co máte proti vodě z kohoutku nechápu. Jako zaměstnavatel bych vám řekl totiž to samé, je to to nejzdravější pití co vám zaměstnavatel může dát, pokud nechcete aby vám jezdit čerpat pramenitou vodu kdykoliv kdy máte chuť, protože ta z kohoutku je lepší jak jakákoliv balena :)
A to je právě ono - jen malá část nemocnic je státních - za toto by měl jít pan Julínek sedět, v tom lepším případě se zodpovídat z toho, co způsobil svými rozhodnutími. Jak mohl dopustit, že se ze zdravotnictví stal byznys? Že zde nejde o člověka, ale jen o peníze a pojišťovny rozhodují oo tom, komu se péče zaplatí a komu odmítne?
Bohužel se započítáváním přestávky na jídlo a oddech, např. u sester sloužících noční směnu na JIP, kdy ji nemohou čerpat, je možné se v nemocnicích setkat. Je to jedna z věcí, kterou OIP při svých kontrolách prověřují.
Neuvádíte, jakou konkrétní práci vykonáváte, takže není možné jednoznačně odpovědět. Pro výkon většiny prací je dostačující, pokud zaměstnavatel umožní zaměstnanci poskytnutí pitné vody z kohoutku jako chladného ochranného nápoje. Takže pravděpodobně se nejedná o nedodržení bezpečnostních předpisů.