Nejčastěji krachujícím typem podnikatele se v roce 2009 staly společnosti s ručením omezeným, nejvíce „náchylnou“ formou na krach (v přepočtu na tisíc registrovaných firem daného druhu) se pak staly akciové společnosti s koeficientem 14,81. Nejnižší náchylnost ke krachu pak naopak zaznamenali živnostníci s koeficientem 0,2. Vyplynulo to analýzy poradenské společnosti Creditreform.
Největší náchylnost ke krachu sice vykázaly tzv. „evropské společnosti (SE) s koeficientem 32,26, ale toto číslo nelze brát příliš v potaz. Je nutné podotknout, že s touto právní formou se v naší zemi setkáváme spíše výjimečně,
připomíná se v analýze. V roce 2009 celkově zkrachovalo 341 akciovek, 3584 eseróček a 385 živnostníků.
Největší meziroční procentní nárůst podaných insolvenčních návrhů byl dosažen v Plzeňském kraji, kde stoupl počet insolvencí o 83% (počítáno na 1000 registrovaných firem). Nejvíce insolvenčních návrhů pak zaznamenala Praha s 1171 případy. Z hlediska odvětví nejhůře dopadl chemický průmysl a výroba z plastů, kde činila náchylnost k bankrotu 7,57. Celkem nejvíce insolvencí proběhlo v minulém roce ve velkoobchodě (818).