Vlákno názorů k článku Nejvíce kontrol zaměstnanců na neschopence bylo loni v Praze od Nedobrovolný pojištěnec - Když si takhle člověk ublíží, třeba si narazí...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 1. 2010 22:14

    Nedobrovolný pojištěnec (neregistrovaný)
    Když si takhle člověk ublíží, třeba si narazí ruku a nemůže kvůli tomu tři dny vykonávat svoji práci... Stejně musí jít k doktorovi pro neschopenku. Doktor mu navíc nemůže napsat režim "bez omezení". Musí mu vypsat vycházky a pacient se musí zdržovat na uvedené adrese. Kde to jsme, že doktor nemůže stanovit vhodný režim a musí obtěžovat a omezovat pacienta.
    Zajímalo by mne co by bylo, kdybych si zlomil ruku a léčba trvala třeba měsíc i déle?

    Takhle si péči za peníze, které (nedobrovolně) vydávám nepředstavuji...

    Navíc bych uzákonil, že zaměstnanci mohou několi dnů v roce nahlásit nemoc i bez návštěvy lékaře. Tato doba by nebyla proplácena. Bylo by možná vhodné aby tato doba byla stejně dlouhá jako doba nemoci která není proplácena.
  • 30. 1. 2010 0:01

    jezevec (neregistrovaný)
    celkem se vlamujete do otevřených dveří.
    vycházky bez omezení existují a zrovna na zlomenou ruku nejsou neobvyklé. na druhou stranu marodit měsíc s rukou je poměrně neobvyklé, pokud samozřejme nepracujete jako houslista či pilot letadla.
    dále zaměstnanec může nahlásit nemoc i bez návštěvy lékaře a to zeména když jí nechce proplatit - jmenuje se to "neplacené volno" a může to trvat třeba rok.
  • 30. 1. 2010 10:49

    Nedobrovolný pojištěnec (neregistrovaný)
    U většiny zranění nevíte jak rychle se budou hojit a nemá proto cenu špekulovat zda zahájit pracovní neschopnost. To, že se někdo uzdraví (alespoň z toho nejhoršího) do tří dnů je pro něj jen dobře.

    Mohu vás ubezpečit, že pro lidi co pracují rukama, může být i "zdánlivě banální" zranění tragické a může je vyřadit z pracovního procesu na mnohem delší dobu než jen měsíc.
    U zranění dolních končetin, nebo zad, to bývá zpravidla ještě tragičtější. Může se jednat klidně o léčení přesahující 1/4 roku.
    Přitom obyčejné naražení, podvrknutí, poškození šlach a svalů,... , které bývá mnohem častější než nějaká zlomenina se také mnohem déle a bolestivěji hojí. Pokud tedy zranění dosáhne takového stupně, že je třeba člověka uneschopnit.
  • 30. 1. 2010 21:28

    jezevec (neregistrovaný)
    berte to tak, jakože peníze které odvádíte na zdravotním a sociálním pojištění, neslouží a nemají sloužit vám - ale slouží na podporu nemakačenků a parazitů.
    pokud chcete svoje pojištění příjmů, plaťte si svoje soukromé. to vám dá určitou sovbodu - a pokud vás obyčejné naražení vyřadí z pracovní činnosti na čtvrt roku tak nešpekulujte o uzdravení do tří dnů.
  • 16. 11. 2010 11:18

    neznalek (neregistrovaný)
    Prosim vas jak je to s tim neplacenym volnem, to si můžu vzít jak se mi zlíbí nebo s tím musí souhlasit zaměstnavatel?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).