Sročko potřebuje taky živnostňák, takže tam si nepomůžete. Naopak vyřizování živnostňáku pro sročko je mnohem vyšší úroveň jednání s úřady.
Abyste mohl mít zapsanou adresu (přesněji kancelář), musíte mít povolení majitele nemovitosti. Obecní úřad vám takové povolení pravděpodobně nevydá, protože se bere, že všechny věci v té kanceláři patří sročku, pokud není doloženo jinak (stejný problém jako u exekucí na majetek fyzických osob). Ale můžete si tam napsat třeba záchod ve vašem vlastním bytě a při exekuci oželet štětku a mísu :-)
Další problém je převod peněz do sročka a z sročka. Sročko platí daň z příjmu a zdaněný zisk může převádět společníkům (s nějakými limity kvůli ochraně věřitelů), kteří ale ten zisk opět vypisují do daňového přiznání a platí z toho zdravotní a sociální pojištění.
Pro sročko můžete pracovat, pokud jste jeho společník, bez smlouvy a zadarmo (peníze se daní při vyplácení zisku). Naopak nesmíte pracovat pro konkurenční firmu. Teoreticky může pracovat pro sročko kdokoliv zadarmo a bez smlouvy, ale úředníci to neradi vidí a rádi potom kontrolují účetnictví. To posílání peněz neziskovce, jejíž členové pro vás zdarma pracují, je IMO už obcházení daňového systému a nelegální.