Ono nejde ani tak o tu agendu s hlášením, jako o to, že na nahlášená místa posílá úřednice uchazeče dle svého uvážení a ti jsou povinni se dostavit do 3 dnů. To je největší žrout času, zaobírat se lidmi o které zájem nemáte, navíc ve lhůtě státem určené. Pokud vás ten člověk zaujme a pozvete si ho na klasické výběrko, tak stejně se mu do 3 dnů musíte osobně věnovat, minimálně projít papíry a zamítnout/přijmout/pozvat na pohovor. Ať si tedy stát nejdřív vymyslí nějaké online řešení a nezatěžuje nás zbytečnými návštěvami.
Zároveň úřednice považuji za absolutně nekompetentní v tomto ohledu, kdy mě samotnou doporučily na manažera japonské fabriky s nutnou znalosti JAP na úrovni rodilého mluvčího (umím anglicky a špatně německy) a nebo jako vedoucí do stavebnin (jsem ten typ, co si sám ani nevymaluje, takže zbožíznalství NULA). Přesto úřad nutí personalistku se takovými lidmi zaobírat. Tedy pokud chtějí firmy sankcionovat za nehlášení míst, nechť zároveň uvedou, čeho se může firma domáhat za zmařený čas při poslání člověka neodpovídajícího základním požadavkům - např. na pozici s nutnou komunikativní Aj a velmi dobrým ovládáním PC pošlou člověka, který neumí základní vzorce v Excelu a anglicky se nedomluví ani při objednání jídla v hospodě. A to se bohužel při spolupráci s ÚP děje.
Závěrem bych doporučila pořádně zapracovat na www stránkách, protože portál MPSV je zrovna v nabídce volných míst dost nepřehledná hrůza stejná alespoň 12 let
na tohle jsem strašně v IT oboru trpěl, z ÚP chodilo tak 10 lidí týdně, administrace k tomu zabrala 2 dny práce (2/5 pracovní doby). ÚP úplně ignoroval požadavky na programovací jazyky nebo zkušenosti, kdokoliv, kdo si u nich udělal kurz ovládání práce nebo měl průmyslovku poslal. Úředníci na ÚP totiž technickým požadavků vůbec nerozumí a neumí to posoudit, lidé pak chodí buď kvůli vysokému platu nebo jen pro razítko.