Vlákno názorů k článku Offline režim místo #EET? Podnikatelům přinese paradoxně více papírování od až naprší a uschne - Co se divíte ? Ministerstvo financí je zejména...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 3. 2018 9:25

    až naprší a uschne (neregistrovaný)

    Co se divíte ? Ministerstvo financí je zejména za éry Babiše a Schillerové rájem Teoretiků bez praktických zkušeností z reálného života. Šéfem odboru daňové legislativy je Mgr. Karel Šimek, absolvent právnické fakulty ZČU Plzeň, který od roku 2005 po absolvování školy pracuje jen na ministerstvu. Předtím dlouhá léta nosil desky a skripta své šéfové dr. Kohoutkové a po rychlém povýšení se musel rekvalifikovat na vrchního legislativce. Sice pomalu ani neví, jak na berňáku vypadá podatelna, ale o to více se snaží každému ministru dokázat, že je muž na svém místě. Dříve Kalouskovi, kterému nosil agilně i golfové hole a když Kalouska odnesl vánek zapomnění, vplížil se do přízně soudruha Bureše. Ten mu za to nadělil víc než stotisícový plat a definitivu. A jeho nynější ochránkyně a šéfová dr. Schillerová na tom není o moc lépe. Celý život pracovala ve státní správě a na chleba si nikdy vydělávat nemusela. Ostatně jejím živobytím je Daňová Teorie a Teorie Daňového Procesu, což jsou disciplíny, které jsou od praxe vzdáleny mílovými kroky, a protože ANO je na tom intelektuálně jen o kapku líp než SPD Tomia Okamury, berou prostě všechno, hlavně že má paní Schillerová doktorský titul s kandidaturou. Dokud budete takové lidi trpět na ministerstvu, nečekejte opravdu jiný pohled na svět.

  • 20. 3. 2018 10:23

    bude jen pršet... (neregistrovaný)

    Souhlas, po úřadech jsou jen samí teoretici, kteří by se neuživili nejen rukama (což by osattně nezvládla dnes už většina lidí), ale ani hlavou mimo svůj úřad. Praktický problém ale je, jak tam ty praktiky dostat, když: a) svoboda podnikání na vlastní pěst je opojná, b) stát nemá dost peněz na přepalcení expertů, c) kdo vstoupí do státní sféry dostane nelichotivou nálepku... zažil jsem něco podobného na fakultě, kde jsem chvíli doktorandil, docenti snad už sto let učí pořád to samé, praktická využitelnost 1 %, každou iniciativu ztlumí nehoráné papírování, a když chcete pozvat přednáše experta z praxe, smíte mu nabídnetou 1 000 Kč - naštěstí ani to většinou nechtěli, protože to vnímali jako svou prestiž. No a jednou od zkoušky vyhodíte lempla, co nic neumí a druhý den jste u docenta s tím, že šlo o potomka významného sponzora, no a je vymalováno. Mám (líněší) kamarády porůznu v úřadech a všechny nejvíce trápí ta příšerná nuda, měísční práci zvládnou za pár dnů a pak surfují po netu nebo si bastlí svoje kšefty... Klidně ze dne na den propusti polovinu ouřadů - každý druhý ven, klidně bez výběru jen podle abecedy - a nic by se nestalo, jen by to pomohlo firmám... Dost, jdu makat :o)

  • 20. 3. 2018 18:12

    až naprší a uschne (neregistrovaný)

    ...bude jen pršet...je vidět, že nemáte už nějakou dobu přehled o tom, že povaleči na státních úřadech již mají za NIC větší plat než ti, co vytváří nějaké hodnoty. Je třeba za to poděkovat ozubené pleši a její oranžové partaji, která tak dlouho zvedala platy ve státní sféře, až jsme se dnes dostala k průměru ve výši cca 40 000 Kč měsíčně. To už je za nicnedělání a minimální odbornost velmi slušný výdělek a je třeba dodat, že ti, co jsou na postech šéfů a nechtějí i tak žádnou práci ani odpovědnost již dnes vydělávají daleko víc. Např. na takovém finančním úřadu v sídle kraji mají vedoucí pracovníci v průměru 47 000 Kč a na generální ředitelství v Praze už je to cca prý nějakých 58 000 Kč u šéfů. To znamená, že někteří mají i plat více než 100 000 Kč, ale nějak zvlášť to na výkonnosti státní správy a hlavně snižování administrativní zátěže vidět není. Tož tak.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).