Vlákno názorů k článku Opravdu přispívají zaměstnanci na důchody OSVČ? Aneb co studie skutečně řešila od nikdo - No to bude asi tím, že zaměstnance se...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 7. 2017 10:31

    nikdo (neregistrovaný)

    No to bude asi tím, že zaměstnance se nikdo neptá, kolik daní chce odvést neboť se to vypočítávalo z hrubé nyní ze super hrubé mzdy. Podnikatel si to ošetří tak, aby na daních odvedl co nejméně neboť pro něj je rozhodující vytvářet zisk a ne platit nějaké daně. Ti opravdu bohatí raději nedaní nic a vyhřívají se v daňových rájích. a nebo vyvádějí peníze svým mateřským firmám sídlícím v zahraničí Těm na důchodu nezáleží, mohou se v penězích utopit. Jo kdyby to bylo tak, že mě nezajímá, kde firma má sídlo, ale danilo se podle toho, kde zaměstnává lidi a nebo, kde vytváří zisky tak se toto nemusí řešit. Peněz by bylo dost a na všechno. Dokonce by nebyly ani dluhy, když tak minimální. Na zdravotním býval limit milion a potom se už neodvádělo. No neberte to.

  • 20. 7. 2017 11:20

    klok (neregistrovaný)

    Tahle "pověra" má trochu mezeru. Daně lze optimalizovat, dají se tam dělat různé odpočty (velká část z nich se uplatňuje i u zaměstnanců: nezdanitelná částka na osobu cca 24000, úlevy na děti, odpočet hypotéky, dárcovství krve...). Ale na sociální žádné odpočty neuplatníte, platí se ze zisku.

  • 20. 7. 2017 12:10

    Josef (neregistrovaný)

    Vážený pane nikdo, to jsou nic neříkající závistivé hospodské řeči.

  • 20. 7. 2017 12:42

    Orange (neregistrovaný)

    Zaměstnanec odvádí sociální pojištění a zdravotní pojištění z výše hrubé mzdy a zaplatí celkem 11%. Další částku ve výši 34 % hrubé mzdy na sociálním a zdravotním za zaměstnance odvede zaměstnavatel (tj. firma nebo OSVČ pro niž pracuje), a tato částka je dodaňována daní z příjmů. OSVČ na sociálním a zdravotním pojištění zaplatí 29.2 % z poloviny příjmů + případně ještě dalších 2,3% na nemocenské pojištění (zde je platba dobrovolná).

  • 20. 7. 2017 19:30

    qwertz (neregistrovaný)

    To je jedná velká lež. Tzv. odvody zaměstnavatele jsou jen skrytým zdaněním zaměstnance a jeho práce. Je to úplně totéž, jako kdyby zaměstnanec dostával superhrubou mzdu a všechny daně odváděl sám. Jenže pak by plebs viděl jak hrozdě ho stát odírá, tak se to jako "schová", část mzdy se nevyplatí zaměstnanci, ale zdaní se takto skrytě.

    Pokud si zaměstnanec na superhrubou mzdu nevydělá, pracovní místo nevznikne nebo zanikne.

  • 20. 7. 2017 22:51

    Ivana (neregistrovaný)

    Jestli jste si nevšimli, vše platí zaměstnavatel živnostník OSVČ, myslím jen soukromé zaměstnavatele. Ti jedině dělají přidanou hodnotu a tím i peníze na odvody. Ostatní soudci, učitelé, státní zaměstnanci atd se již platí z těch už jednou vybraných peněz od podnikatelů soukromníků živnostníků OSVČ. Aby bylo vidět co soukromník dává ze své kapsy státu, a zaměstnancům tak proto je ta superhrubá mzda Co je superhrubá mzda- je to co si soukromí zaměsnavatel musí vyndat ze své kapsy, musí si na to všechno vydělat sami a sámi to platí to znamená Superhrubá mzda -mzda pracovníka = odvody státu, A tím stát platí ty své zaměstnance státní úředníky, učitelé, soudce ministry těch 80% a živí těch 80% u nás v Česku jen 20% a to bylo v roce 2014, kdoví jak je to dnes. A proto útočí Babiš a spol na živnostníky protože se v tom vyzná a ví, že ti ministři a ve vládě tomu vůbec nerozumí tak ty OSVČ a živnostníky stát tak může vydírat nesmyslnými lžemi.On B nepotřebuje žádnou konkurenci ani malou. Proto ty estébácké manýry vybírání lidí, kteří udělali tak tak ivančické učiliště . A je to sprostota, že na ty lidí co vlastně státu dávají čisté odvody, vydělávají na ně tak na ně udělali za poslední roky co nastoupil Babiš hon a ti ostatní jen čučí. Kdyby nebyli malí zaměstnavatelé soukromí, tak vůbec nebudou ani zaměstnanci u soukromníků tak teprve potom to poznají ti co Babišovi tleskají, jak jim dá zabrat a až potom začne vykládat to já Vás tady všechny živím to já to já. podnikatel.. Mám 34 tisíc zaměstnanců Pak bude pozdě. a už to začíná

  • 20. 7. 2017 13:19

    j (neregistrovaný)

    Nepleťte si OSVČ a podnikatele. 16 let jsem fungoval jako zaměstnanec a nyní 6 let jako OSVČ a vypadá to, že se nechám opět zaměstnat. Pouze jeden týden dovolené, 100 tisíc v neproplacených fakturách, u doktora za 6 let ani jednou krom zubaře a jedno jediné auto 12 let starou fábii. Moji zákazníci nepříjemní, že se dožaduji zaplacení faktur,běžně dva měsíce prodlení.

  • 20. 7. 2017 15:06

    RE (neregistrovaný)

    Proč naříkáte? Vy si určíte délku dovolené, vy si určíte jaké auto a jak často si ho koupíte, vy si určíte kdy budete marodit, na vás záleží, jaký budete mít zisk a tak dále. To, že zaměstnanec má placenou dovolenou, placenou nemocenskou a podobně neznamená, žu mu to ze svého platí dobrotivý podnikatel. Na tyto platby si musí zaměstnanec tvrdě vydělat v opačném případě by ho pan podnikatel vyrazil i s futrem.

  • 20. 7. 2017 15:28

    jpavlik (neregistrovaný)

    Milý pisateli, zkusil jste si někdy pracovat na živnost nebo jen někomu poskytnout službu za úplatu? Zkuste si to a pak pište.

  • 20. 7. 2017 15:45

    Lada (neregistrovaný)

    Ale jděte. To si právě myslí ti, kteří nepodnikají - že všichni OSVČ si žijí jak na růžovém obláčku, nosí drahé obleky, večeří v luxusních restauracích, každý měsíc kupují nové auto, peníze přehrabují vidlemi... Moc takových OSVČ ale kolem sebe nevidím.

    Skutečnost je taková, že u OSVČ délka dovolené či marodění, koupě auta nebo výše zisku nezáleží na tom, jak se ten OSVČ svobodně rozhodne, ale na tom, jestli na to bude mít finance. Což se odvíjí od toho, jestli si dokáže sehnat zákazníky a jestli mu pak ti zákazníci vůbec zaplatí.

    Zaměstnanec má záruku, že když bude celý měsíc pracovat, dostane výplatu ve sjednané výši. OSVČ sice taky může celý měsíc pracovat, ale po vystavení faktury nemá jak zákazníka přesvědčit, aby mu za odvedenou práci skutečně zaplatil. Takže zatímco zaměstnanec ve stanoveném výplatním termínu dostane mzdu na účet či na ruku a může ty peníze jít roztočit, OSVČ někdy ještě dlouho po datu splatnosti faktury i přes několik urgencí stále nemá ani korunu. Potom si těžko může koupit auto nebo jet na dovolenou někam k moři.

    Nehledě na to, že zaměstnanci shání práci zaměstnavatel, zatímco OSVČ si ji musí sehnat sám. A když se mu nepodaří sehnat žádné zakázky, pak taky třeba nemá v daný měsíc vůbec žádný výdělek. Zrovna tak když OSVČ 2 týdny marodí nebo si vezme 2 týdny dovolenou, tak po tu dobu nemá vůbec žádné příjmy, zatímco zaměstnanec dostává náhradu mzdy.

    A když už si OSVČ nějakého toho zákazníka sežene, nemůže uprostřed rozpracované zakázky, kterou chce mít zákazník do týdne hotovou, OSVČ najednou říct: "Sorry, já jsem onemocněl, tak teď půjdu na 2 týdny marodit a teprve pak to dodělám", nebo dokonce: "Naskytla se výhodná last-minute nabídka, takže odlétám na 3 týdny na Bahamy, vaši zakázku dokončím, až se zrekreuju." Pokud nedokončí zakázku ve sjednaném termínu, bude brzy bez zákazníků. Takže to, že si OSVČ dovolenou a nemocenskou může určovat sám dle své libovůle, to je samozřejmě nesmysl.

  • 20. 7. 2017 17:06

    LEV (neregistrovaný)

    Co to melete, jak určím sám, ano a zadarmo! Jaké auto z toho co dostanu si na něj nevydělám! A když marodím, tak zadarmo! Jste úplně mimo mísu!!!!!

  • 21. 7. 2017 12:53

    pep1 (neregistrovaný)

    Je s podivem, proč tolik nářku. Všichni jsme si mohli koupit prodejnu v aukcích, ti bohatší si mohli koupit provozovnu, ti jo chytří nemuseli ani krást a svůj podnikatelský záměr se jim splnil. Mají se dobře, nehrají si na hogo fogo.......
    Bohužel, dnes když se chce člověk mít trochu lépe, nemůže pracovat ať soukromě nebo jako zaměstnanec ve vyšší funkci jen 8 hodin. To je opravdu moc málo a sám si musím vybrat, co chci. Zaměstnanci si nakoupí cestou na oběd případně svačinu bagety za 35,-Kč....cigára k tomu, co jim vlastně chybí. Ti mají jiné hodnoty života.. Jestli žít jako spodina a nebo nad průměrem.

  • 20. 7. 2017 17:04

    LEV (neregistrovaný)

    Ano, přesně tak! Jsem na tom podobně 17 let zaměstanec a nyní práce jako OSVČ, zaplacené faktury nikde!!!! Dovolená žádná !!!!! A pokud volno, tak to platím dvakrát tzn. zaplatím za pobyt a ještě k tomu nefakturuji, takže za 14 dní volna přijdu o X tisíc!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!! Takže krásnou dovolenou u moře vynásobím 2. Přesčasy placené žádné !!!!! Za rok 2015 odpracovaných přesčasů 520 hodin a zaplacené 0 !!!! To je bohužel současná ČR!!!!

  • 20. 7. 2017 21:16

    Kesonaj (neregistrovaný)

    Podmínky pro podnikání jako OSVČ jsou podobné všude. Spíš mě zaráží, proč jste odešel z jistoty zaměstnaneckého poměru na podnikání?!

  • 21. 7. 2017 9:14

    Jirka (neregistrovaný)

    Proč?Protože měl asi "trochu" zkreslené představy o životě OSVČ(Mercdes,Bahamy a j),tak jako má spousta jiných zaměstnanců!.Ale,na rozdíl o jiných to zkusil a vydržel!

  • 21. 7. 2017 9:15

    Jirka (neregistrovaný)

    Proč?Protože měl asi "trochu" zkreslené představy o životě OSVČ(Mercedes,Ba­hamy a j),tak jako má spousta jiných zaměstnanců!.Ale,na rozdíl o jiných to zkusil a vydržel!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).