Příliš velké ministerstvo financí potřebuje vykazovat činnost. Když se systém konečně nějak zaběhne, tak ho změníme tak, aby tomu nikdo nerozuměl. Pak budeme důležití, protože jen my budeme rozhodovat, jak to má být. Takhle to funguje všude. Na všech ministerstvech je moc úředníků, kteří potřebují vykazovat činnost. Všechna naše ministerstva by potřebovala zeštíhlit, aby řešila jen to, co je opravdu nutné. To samé platí i o Bruselu.
Co si lidé zvolili, to mají. Podnikatelé z mně neznámého důvodu volili znovu ODS, která je už několikrát podrazila a pokračuje v tom dál. Místo, aby se ODS ve sněmovně prala za podnikatele a živnostníky, její místopředsedkyně, jakási paní Alexandra Udženija, hovoří v televizi o tom, jak by bylo pěkné zavést pokuty za fake news. Tohle je pravice? Jste holt nepoučitelní.
Nějak ses zacyklil před deseti lety, ne? Nebo sis nevšiml, že poslední volební cyklus vládli socani s Babišem a teď už vládne Babiš sám? Co s tím má společného ODS? Co má společného ODS s tou úpravou daní? Proč vytahuješ k tomuto sématu ODS? Tohle je plně v kompetenci našeho premiéra v demisi a zároveň lháře, zloděje a udavače Bureše!
Superhrubá mzda nebyl nesmysl. Byla to snaha ukázat lidem, kolik vlastně doopravdy berou. Autoři doufali, že až lidé uvidí, že zaměstnavatel vyplatil 10000 Kč (superhrubá mzda), ale oni sami dostali jen 5500 Kč (čistá mzda), tak se začne něco dít.
Jenže se nestalo nic, lidem je to jedno. Fakt, že vidí jen něco málo přes polovinu peněz, které za ně zaměstnavatel zaplatí, je nijak nevzrušuje. Takže dnes už to nesmysl je. Je dobré to zrušit, protože ten jediný zamýšlený efekt se nedostavil, akorát to řadu věcí zbytečně komplikuje.
To byly sliby před volbami, že se daně nebudou zvyšovat a podívejme, jak hejno čapího muže krátce po volbách otočilo. Podle příkladu uvedeného v článku jako OSVČ při současném zdanění 15 % zaplatím na dani 36.000,- Kč, při navrhovaném zdanění 19 % i po odečtu 3/4 pojistného zaplatím 37.145,- Kč. Tomu říkám předvolební koblížek .
Můj táta vždycky říkal: "proč dělat něco jednoduše, když to jde dělat složité". My starší pamatujeme dobu, kdy byla jedna tabulka se 6 sloupci, že svobodný, ženatý, vdaná bez dětí.... Dnes se pomalu každý zaměstnanec počítá jinak, jednou platí to a jednou to.
A když něco funguje tak je třeba to změnit ideálně každý měsíc nějakou změnu ne jen od ledna. Je to hrůza, údajným zjednodusovanim se dělá vše čím dál slozitejsi
Tak pokud jsi nebyl OSVČ šwarcák, tak jistě musíš uznat, že za ty nasypané peníze dostáváš jistou protihodnotu a klid na duši. Pokud jsi byl šwarcák tak chápu, že platíš více a nezískal jsi nic, ale to by jsi se pak neměl nazývat OSVČ ale spíše zaměstnancem co okrádá stát na daních :)
Co je to OSVČ na švarcák? Já znám 2 typy OSVČ: Jedni si musí shánět (někdy zoufale) zakázky sami, pak dělají od nevidím do nevidím, někdy dostanou proplacené faktury pozdě, někdy vůbec. Pak jsou (většinou tzv. specialisté), kteří mají IČO, ale jsou dlouhodobě najatí nejčastěji velkou firmou na dlouhodobější kontrakty, a docházejí pracovat skoro jak zaměstnanci s tím rozdílem, že nedostávají výplatu každý měsíc, ale fakturují třeba každý měsíc.
Rozdíl je v tom, docházejí pracovat a Jedna firma. OSVČ tařka nikdy nemá Jednoho klienta, má nějaké staré, kterým dělá třeba support/opravy, pak má nové a nebo vezme nového tak velkého, že ho pár let živí a nemá čas brát další. Ovšem furt má více klientů, často má nějaké pasivní příjmy z podnikání apod.
Šwarcák má zpravidla od začátku do konce jednoho klienta, nebo jednoho majitele firem, co fakturuje.
Ten první je prostě podnikatel s kontraktem, ten druhý je zaměstnanec co prostě nechce platit daně. V okamžitém hledisku dělají oba to samé, ale je podstatný rozdíl, jak se oba k té dané práci dostali. A ten švarcák navíc často pobírá i benefity, užívá firemní prostředí apod, protože od začátku je brán jako zaměstnanec.
A ještě jeden rozdíl, který je téměř pravidelně.
Podnikatel nemá od začátku vysoké příjmy, první si musí sehnat klienty a udělat jméno. Příjem SVČ je dán často tím, jaké má renomé.
Švarcák se ale vyznačuje tím, že příjmy má od začátku, kdy to začal dělat takřka konstantní a to hned od chvíle, kdy to začal dělat.
Dovolenou, Důchod, Bezpečí pracovního místa, dle profese mnohem čistší hlavu po návratu z práce, ručení do 5 násobku příjmu, ochranu před dodavatelem (snáze se domůže výplaty, než proplacení faktury), z těch odvodů pak plyne i podpora a další věci, které nastanou při krachu...
Je tam toho ještě více, já jsem byl zaměstnanec jen pár měsíců, mě je proti srsti mít za prdelí neustále nějakého nadřízeného, jinak by zrovna pro mě bylo co se týče stresu, pokud bych byl normální český podpantoflák mnohem pohodlnější být zaměstnanec. Nemám skoro dovolenou, protože když si jí udělám tak se vždy najde klient, co zrovna něco nutně potřebuje. Pracuji kdy je to potřeba a o nějakých přesčasech, nebo nočních příplatcích si mohu nechat zdát. Ručím svým majetkem. Ručím i svým jménem, což je cennější jak ten majetek. Platím odvody i když nevydělávám, tedy v nemoci či o dovolené. Podnikání narušuje do jisté míry osobní život, protože to jde velmi těžko oddělit od života. Partnerka přijde z práce a má klid, já nemám hodinu kdy by někdo nevolal/nepsal a to i ve dvě ráno.
Já osobně bych neměnil, ovšem netvrdím, že se mám výrazně lépe než zaměstnanec, je to něco za něco. V souhrnu je dle mě ten nižší odvod u SVČ dost vykoupen jinde, naopak u zaměstnanců je mnohem snazší život. A další věc, díky SVČ dosáhnu na nižší hypotéku a úvěrové produkty za horší úroky, což jsou druhotně "vydělané" peníze pro zaměstnance.
Dovolenou hradi stat z odvodu? Bezpeci pracovniho mista hradi stat z odvodu? Cistsi hlavu po navratu z prace hradi stat z odvodu? ... A za tohle vam lidi davaji plusy? Jedine s cim se da "souhlasit" je ten duchod, ale rozdil mezi tim co clovek odvede a tim co pak dostane v duchodu je k smichu. Kdyby bylo na vyber, zadny zamestnanec by do statniho duchodu neinvestoval.
Do jisté míry tyhle všechny "služby" hradí stát, vy si to sice neuvědomujete, ale kdyby stát tyhle zákony nevytvořil, tak by jste žádnou z těchto služeb neměl stejně jako jí nemají SVČ. Stát pouze přenesl jak jinak platební povinnost na podnikatele, který Vás zaměstná.
Je to prostě služba druhotná. Platíte za něco, co si myslíte, že je samozřejmé ale ono to prostě samozřejmé není. Kdyby stát nebyl, můžete být klidně otrok a nemít nárok na nic.
On dobrovolně vám dávat více, než musí nikdo moc nebude, od toho je tu stát aby ty zaměstnance chránil a to něco stojí. V případě zaměstnance to je třeba o 20% daní více, než má SVČ, ten výpočet je docela náročný určit, protože SVČ nese náklady sám, zatím co za zaměstnance nese náklady podnikatel a tam se to třeba rozúčtovává různě, takže se nedá v tomto případě porovnávat hrubý a čistý příjem SVČ vs zaměstnance, protože není možné určit jejich reálné náklady, nebo reálnou cenu práce. SVČ si totiž svou práci, svoje sociální ani zdravotní nedá do nákladů, ani další věci zatím co podnikatel si tam zaměstnance šoupne celého, což zase snižuje zdanění firmy a tím pádem klesá reálné zdanění zaměstnance. U SVČ má firma nižší náklad, a tím pádem vyšší zisk který musí zdanit, tím zase naopak stoupá cena práce toho SVČ.
Koneční cena práce od začátku řetězce po konec řetězce není mezi SVČ a Zaměstnanci s přihlédnutím k dovoleným, benefitům a důchodu vůči příjmu státu příliš rozdílná, ale když se čísla vytrhnou z kontextu a každý tvrdí jak podnikatel neplatí daně a zaměstnance dřou z kůže, tak to je pak jasné, že tohle lidi nechápou, že to podnikání zase takový zlatý důl není.
V souhrnu to co jsem psal, dnes prostě cena zboží pro koncového zákazníka vyjde na podobnou cenu a do státního rozpočtu odvede velmi podobné celkové daně, ať už se při jeho výrobě využilo OSVČ nebo jen zaměstnanců. Fakticky často zboží z velkovýroby odvede poměrově více daní, než zboží z malovýroby. Protože s rozměrem firmy stoupají optimalizační možnosti. Tedy do rozpočtu poměrově často dodávají vůči obratu firmy menší peníze než SVČ.
Těžko říct, myslím, že na zakázku pro ně to MF určitě vědomě nedělá. Navíc Komora daňových poradců je jedna z mála organizací, která dokáže spolu s advokáty odborně kritizovat všechny nápady z šílené hlavy soudružky Schillerové a její pravé ruky Mgr. Šimka. Tím bohužel maká za jiné, kteří nejsou schopni ničeho, jako třebas kolaboranti z Hospodářské komory od soudruha Dlouhého, kteří umí jen přitakávat všem těmto nesmyslům a když už opravdu s něčím nesouhlasí, tak se to téměř nikdo ani nedozví, pokud by náhodou nezaběhl na jejich webové stránky.
Milí zlatí, dokud někdo bude stále financovat ty štědré platy od sto tisíc výše pánům Janečkům, Šimkům, Fojtíkům a dalším, tak nečekejte, že nahoře někoho napadne, že už toho mají dole dost. Dokud tečou velké prachy na velké platy za NIC a hlavně dokud podnikatele reprezentují kreatury typu Dlouhého, Hanáka, Havlíčka a dalších, je si MF jisto, že ovečky se budou stříhat a holit dál a na jediné, nač se vzmůžou, bude to, že si takto popláčou a zanaříkají na internetu. Ale i tak to za čas pro jistotu zakážou a český Pepa se myslím - zmůže na jediné. Uplivne se doma do záchodu a toť vše.
P.S: nebývalo svého času zaplacené pojistné na sociální a zdravotní uplatnitelné jako výdaj ze 100 %? Tak jen v čem je tento navržený estébácký model pokrokovější oproti tomu, co už tu byl?
Když jsme začínali (1992, -OSVČ) podnikat, platili jsme na soc. a zdravku taxativně 500,-Kč/měsičně, zbytek se zdanil dle výše zisku - 15%. 20, 25, 32, 40, 47% a hotovo. Co nedostal stát přímo - 500,-Kč/měsíčně, tak vybral na daních.
Žádného zaměstnance nezajímá kolik mu strhne zaměstnavatel na socku a zdravku, ale kolik dostane do ruky. Ani doktora nezajímá kolik pacient odvedl, a léči ho. Dle mého, by měl stát stanovit jednu pevnou měsíční částka na pojištěnce, za tu by stát garantoval základní zdravotní, sociální služby a stejnou výši důchodu. Čím víc si člověk vydělá tím víc si může sám odložit i na důchod. Jsme si rovni. Ostatní "nadstandard" si každý může, dle svého rozhodnutí, zajistit sám, ať vhodnou investici nebo svým pojištěním. Jedno osobní číslo pro identifikaci pojištěnce (žádné rodné č.) jeden účet u státu na vše.
Pokud někde v tomto systému chybí peníze, stát je tam stehně musí dosypat a nemůže si dovolit aby zkolaboval. A kde vezme peníze? Zase z daní. Peněz je dost, ale užírají je zbytečná, uměle vytvořená tuzexová pracovní místa. Má nějaký vedoucí úřadu zájem ztenčovat svůj aparát, když je placen podle počtu podřízených?
Zjednodušilo by se ale vše, a těch báječných křesel co by ubylo, to by bylo najednou lidí do práci. Žádné pracovní agentury. Muselo by se ale chtít vyházet.
Tyto změny k ničemu nevedou, jen se plýtvá penězi lidským potenciálem.
Proti vám stojí makroekonomie. Konrétně křivka rozdělení příjmů. Tenhle stát, podobně jako většinu dalších, živí střední třída. Na lidech s příjmem do 15 tisíc Kč si moc nevezmete, lidí s příjmem nad 100 tisíc Kč zase není dost. Většina daní tedy jde od střední třídy - lidí s platy, ze kterých už je co vzít, a zároveň lidí, kterých je hodně.
Pevná daň narazí na neschopnost významené části populace ji zaplatit. Takže nakonec budete muset vymýšlet, jak ji té části snížit nebo odpustit - a to jsme rázem u progresivního zdanění. To už je to současné procento lepší systém.
Stád by neměl existovat, když už něco. Zrovna mám zase čerstvou zkušenost se zdravotním systémem - přeříz sem si ruku vejpůl (no dobře, jenom takovej větší řez dlaně), sem si řikal že v tomdle případě výjimečně zajdu k obvoďákovi, ať to prohlídne.
Po hodinovým čekání sem se dozvěděl, že v žádným případě to nesmí dělat, že to dělávali, ale pak s tím budou problémy, takže je nám líto milej pane. I přes to, že sestra je původně sestra chirurgická; a tak mám jít zase sedět hodinu na chirurgii, poté, co se tam potáhnu další půl hodiny. Tak jsem rád, že platím daně, koupil sem si obvazy za 6 pětek a vážu se sám, na todle zdravotnictví se jim můžu vysrat. Hlavně, že na to platím už nějak 1500 měsíčně.
Doufám aspoň, že mě berňák nepojebe, že si dám ty 4 obvazy na odpočet ve výši á 8 káčé do firemního účetnictví, když už sem si tu ruku rozjebal během práce na firemním ve firemním, ze kterýho platíme daně.
Žádný základní služby nikdo garantovat nebude - zaprvý, na ambulancích už to pomalinku začíná být jako v UK - tzn. systém se zcela hroutí, dokud z člověka nechčije krev, tak tam jako neprivilegovaná podřadná kasta (bílej pracující) může klidně sedět půl dne, o nic nejde - čili systém nezvládá ani to základní ošetření. A to ani když zaměstnává nějaký Syřany nebo Pákistánce, kteří vám lámanou češtinou řeknou, že vám vlastně nic není (aby vám po x návštěvách konečně někdo sdělil, že máte utrženej meniskus). Hlavně ale kvůli tomu, že socialistickej systém slibuje nesplnitelný, vše „zdarma“ a každej má nárok na vše, tzn. jak jsme mohli vidět, snaha o definici nějakýho základu je přece diškriminacééé! Takže to bude tak, že všichni si budou platit randál, aby je stejně nechali zdechnout. Ti ostatní budou před dochtora pokládat tisícovky tak dlouho, dokud jim nenapíše, co chtějí, resp. potřebují.
Jou chtěl napsat, že pokud si vyplatí podíl na zisku ze své firmy, nyní zaplatí v součtu na daních ze zisku 19% + 15% a po novelizaci 19% + 19%. V součtech 34%, pak 38%. Což tak je. V tomto kontextu bych mu nevyčítal nepřesnost v označení daně. Neheledě na to, kolik daní vyvede státu podnikatel průběžně z činnosti a pak ještě zmíněných dalších až 38%(!) ze zisku, tj pěkná loupež. Nevím jak pak označit cílené zaklekávání. O to víc, když pak uloupené peníze přerozdělí bohatým a spřáteleným firmám na čapáky, řepky, soláry, šmírovací software, na cíleně předražené státní zakázky pro velkou domů a pod. Nemluvě o hromadě zbytečných úředníků a dalších členů různých zbytečných organizací.
V tomto daňovém blázinci jsou snad jediní rozumní za plotem v Bohnicích. Je to prostě obráceně. Podnikám od roku 1990 a stále se opakující řeči o nutnosti stabilního prostředí pro podnikatele, což má zásadní vliv na rozvoj podnikání (investice), tak tím pádem i na zaměstnanost (dlouhodobě předvídatelné daňové zatížení a z toho vyplývající dlouhodobý rozvoj firmy), jsou jen mlácením prázdné slámy. Ty veletoče v daních, mzdových odvodech, pojištěních atd. jen ukazují na to, že mezi politiky není nikdo, kdo by dokázal najít dlouhodobě udržitelný daňový systém. Náš daňový "nesystém" je jenom důsledek předvolebních slibů, které mají přinést potřebné hlasy a následujících nekompetentních zásahů do vytvořených systémů s cílem získat potřebnou podporu pro schválení v Parlamentu ČR. Do předpisů jsou vsouvány nekoncepční změny opozic a lobistů, které jsou v rozporu s filosofií původního předpisu. Trochu mi to připomíná, jako když pejsek s kočičkou vařili dort nebo spíše zasahování nekuchařů do vymyšleného receptu. Tak se potom do receptu na dort může dostat sojová omáčka i cibule. Ještě že půjdu za rok do důchodu a trochu jsem si na něj našetřil, protože nejen daňové a investiční kotrmelce populistů by mně moc klidu nepřidaly. Moje děti a vnuci se s tím budou muset poprat.
Od dob ODS se nás snaží odrbat.Nejsem zahořklý ani jinak afektovaný člověk , jen my to připadá , že na prameni sedí vyžraná žába a nechce sesednout.Za posledních deset let se zvýšily odvody, nehledě na lidi , kteří stát nestojí ani korunu na neúnosnou míru. Dál už radši nic, protože si chci zachovat dekorum.S pozdravem OSVČ
V současné době je MF pouhým odborem financí řízeným manažersky z firmy Babišova ČR. Babiš nemá rád OSVČ, protože "všeci kradnů" a je potřeba je držet u huby. Ti, co přežijí výdaje s EET je potřeba podanit vyšší daní. Žádným způsobem výpočtu 19% daně se započtením 75% odvodů na ZP a SP nevyjde naň nižší. Jen složitější.
Tedy nevím jak to nakonec dopadne, ale zatím na to koukám jak veverka na větrák. :-)
Při paušálních výdajích jsem měl lehce vypočítanou, odvedenou a zaplacenou daň v průběhu ledna.
Takhle budu muset čekat na vyúčtování sociálního a zdravotního pojištění. (Nikdy si nepamatuju jak to je s tím přechodem plateb na začátku roku :-( ) Takže tady hrozí to že se se započítáním 3/4 pojistného seknu a finančák si bude mnout ruce za vybírané pokuty a penále.
Soudruzi běžte už do pr*ele!!!
No nechápu, proč se ODS nenacpe do vlády a něco tam pro podnikatele neudělá...myslím, že by měla dost velkou šanci s tím trošku pohnout! Jestli zůstanou v opozici, tak je volit už nebudu nikdy, to je totálně propadlej hlas!... naivně jsem myslel, že už dostanou rozum!....pak se všichni divte, že jdou stle nahoru extrémisti!
hezký večer,
možná to je taktika hnutí ano, vyburcovat ods k činům, ...to co celou dobu vidíme je, p. fiala a jeho neustále nechceme vstoupit do vlády s někým kdo je trestně činný.....neměl by už konečně pochopit, že je tu zmíněná presumce neviny a pokud nemá žádný jiný program, tak bude pořád mlet to samé a nic jiného.....jsem příznivec hnutí ano, ale pokud by to nebyla taktika ale pravda zvýšit daně- s reálným dopadem zvýšení nominální částky tak mi to je trochu líto a budu se ptát na jiných místech..
...inu, a to současný pa president chce, aby i OSVČ zaplatila za den pobytu v nemocnici 100 Kč, ačkoli právě v oné době nemá žádné příjmy - tedy má, ale NULA. Hospitalizováni býváme povětšinou na začástu nemoci, a to neáme žádné příjmy (zaměstnanec má za prvé 3 dny také toliko velikou NULU)... Proč a nač tedy platíme to FONDU ZDRAVOTNÍHO POJIŠTĚNÍ?
...mno, moje hlava mi to nebere, a to ať už z pohledu zaměstnace či tzv. OSVČ (navíc OSVČ přichází z titulu své nemoci i tzv. "řádné" příjmy", kteréžto by mohly... další je na vás, lidičkové... Jen pro úplnost... (sry, za moje oblíbené 3tečky ;-) )
Ještě jsem četl kolik OSVČ je nemocný a kolik zaměstnanců minimálně jednou za rok. Zaměstnanců je kolem cca 16% a živnostníků 3%. Tak jsem po úvaze usoudil, že živnostníci asi mají jiné DNA a jsou tímto imunní. To asi nebude tím, že OSVČ si nemůže dovolit být nemocný, že nedostává ani korunu a nemůže si dovolit přijít o zakázku. Tak to bude právě asi to DNA a to si ještě můžeme odečíst z daní.
Ona nemocnost klesá i s rostoucími přijmy. Zatímco v naší firmě dělníci s platem 17000 Kč měsíčně promarodí v průměru týden ročně, tak lidé z kanceláří v průměru méně než den. Možná to bude stravou. A nebo možná tím, že jsem v roce 2004 byl dva týdny na nemocenské s chřipkou a pak uviděl výplatní pásku. Od té doby jsem marodil mockrát, ale vždy to řeším dovolenou. Takže ačkoliv mám pravidelně virózu, občas zánět močových cest a zvládl jsem i mononukleozu, tak oficiálně jsem 14 let nemarodil! Juchů! Stejně to řeší většina lidí z kanceláří - nemocenská je obrovský propad příjmu. Dokonce už tuším, proč tomu týdnu dovolené navíc říkají američtí kolegové "sick days".
Každopádně OSVČ musí být ještě zdravější, protože nemocenskou má až od 15. dne a dovolenou nemají vůbec. Takže mě docela překvapuje, že vůbec 3% nějakou nemoc vykáží. Tam bych to viděl leda tak na komerční připojištění, kdy si ten papír od doktora nechá vystavit jako důkaz pro pojišťovnu. Nebo nějaká hodně ošklivá nemoc, brr.
ono při dlouhodobé nemoci sice osvč skoro nic nedostane, nemocenská se vyplácí až po 21.dni a navíc není povinnost si nemocenské vůbec platit, takže spousty osvč nedostávají vůbec nic, ale co je aspoň trochu "výhoda", tak při neschopnosti trvající po celý kalendářní měsíc se nemusí platit zálohy, protože jinak i osvč se se lěčí sám doma bez neschopenky musí naopak ještě odvádět..
Tak co kdyby jsme (pan Bureš, pardon Babiš, pardon paní Schillerová a spol) to rovnou zvedli na 100%???
To by pak bylo spousta lidí spokojených a my OSVČ by jsme to opravdu jednou pro vždy zabalili.
Takhle je to přece nuda - změny jsou sotva co kvartál (DPH, EET, GDPR, u hospod kouření,....), tak by jsme mohli zakázat podnikání komplet a bylo by vystaráno (pro někoho).
Myslím si, že navrhovaný systém je hloupost, vymyšlená hlupáky. V Dánsku když chtěli změnit zákon, trvalo to po diskuzi téměř 10 let. Právní jistota občanů asi pro chytré hlavy co jsou příjmy napojeni na státní rozpočet nic neznamená, jen když to vypadá že " pracují ". Asi se už neproberou nepotřebují to. Mají své jisté, ráno se probudí a mají svých 1200,- CZK pod polštářem. Pane Bože a ty to vidíš a necháš to tak.
S ohledem na fakt, že Blaník zůstává zavřený a tamní vojsko stále ještě nevyrazilo na pomoc Českým zemím, tak se obávám, že bude hůř.
Ale trochu jinak: máme, co chceme. Koukněte se na výsledky voleb - rekordní počet stran v parlamentu. V našem státě se prostě neshodneme ani mi, lidé. Tak jak by se mohli shodnout úředníci? Proto máme to, co máme: kočkopsy. Zákony, které jsou pokřivené tak, aby vůbec prošly tou změtí politických názorů a stran. V minulosti snahy o "udělat to správně" byly, ale až na pár výjimek to nevyšlo. A vlastně i ty výjimky, kde se to povedlo, docela bolely a mnohé bolí dodnes (viz nový Občanský zákoník). Takže to politiky (chtějí být zvoleni znovu) i úředníky (nechtějí být odvoláni) motivuje k tomu, aby se vlastně nijak extra nesnažili a spíš "pluli po proudu" a nikoho moc nedráždili.
Čekám a snad se dožiju toho ,že zákony budou stabilní a nebudou se měnit podle toho ,jaká " parta " u moci.Přijde mi to jako záměr.Čím častěji se mění ,tím je vše nepřehlednější.Snad by bylo lepší už vyrobit konečně pořádný zákon a ten zdokonalovat.
Snad ti naši poslanci ,placeni z našich daní,by mohli KONEČNĚ něco kloudného životaschopného VYMYSLET !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nejak to nechapu. Takze odvody zamestnavatele nebudou a budou jenom dane zamestnance? Nebo ty odvody budou a nebude se o nich mluvit?
Melo by se spis uvest, kolik zaplati celkem zamestnavatel a kolik z toho dostane zamestnanec. Aby to nakonec nedopadlo tak, ze pokud bude zamestnavatel platit stale stejne (a nemusel to tak vlastne platit za stat), tak bude muset cistou mzdu snizit.
Proč chcete vše více komplikovat.Tak nechte daň 15 % a pojistné ponechejte.Už si podnikatelé zvykly že nejsou v nákladech.
Co potom ty používají paušál. Zase vymýšlíte blbosti. Co pořád chcete měnit u malých podnikatelů. Jsou rádi že si na sebe vydělají nežebrají o peníze na pracovních úřadech. Jo vymyslet to že od prvého dne bude mít podnikatel nemocenskou, pak
snížit platby na zdravotním a sociálním pojištění. To by podnikatelům pomohlo. A opravdu mít to EET jen ten kdo je plátce
DPH. Ale také vymyslet něco s těmi kdo je plátcem DPH a odběratel neplatí platby. Dodavatel tu platbu musí přiznat a DPH odevzdat FU aniž peníze dostal. Znám plno případů podnikatelů kteří z důvodů že jim nebyly včas faktury zaplaceny KRACHLY, protože DPH museli platit. Raději se zaměřte na tento PROBLÉM . Děkuji . Marie
Laická matematika. Beru jako osvč např 50000. Polovina jsou výdaje na vše možné,co si zaměstnanec nepředstaví. Tedy 25000. Soc a zdrav. pojištění je minimálně 5000 a daň cirka taky 5000. Tzn 50000 - 25000 - 5000 - 5000 = 15000. Opravte mne,jestli jsem na základce nedával pozor. Mám tedy 15000. O trochu víc,než minimální mzda. Budu osvč,to se vyplatí.