"Můžete rozvést více polopaticky co mám pochopit první větou v perexu?"
Polopaticky vám poradím, abyste si přečetl oba příspěvky (tedy můj i ten, na který odpovídám) ještě několikrát, abyste pochopil, o čem je řeč.
"Pokud tedy není Váš oblíbenec ušatý běženec s koblihou."
Na takovou hloupost jste přišel jak? To jste potřeboval prostě něco vyblít a tak jste napsal první blbinu, co vás napadla?
Nejde o to platit či neplatit? Ale o to, jak stát s daněmi hospodaří. Když udělá něco pro lidi,kteří z toho mají užitek- je dobře.
Ale když je nacpe nefachčenkům a přistěhovalcům, kteří nerozeznají lopatu od hrábí a cpou si je sami do kapec jenom proto, že jsou u koryta?
Tak nevidím důvod proč bych měl platit nějaké daně!!!!
Dodal bych, neustálé zvyšování státních úředníků = máme radost se snížením nezaměstnanosti. K tomu navýšíme platy, zajistíme slušný odchod do důchodu, odvoláme s nějakým menším odstupným = do nekonečna. Soudy a zase soudy - rozum nikde. Když nejhůř, místo jedno ředitele, ministra potřebujeme dva. Velké průsery oddalujeme, pod stolem na ně úmyslně zapomeneme ( mostecká ). Dobře se kryjeme, pro veřejnost v poslanecké sněmovně se osočujeme a proto si na platech přidáme. Ono je to jedno, lidé nás stejně nemají rádi // viz JANDÁK k navýšení 16% //. Dr. Rath v dobrém úmysl chtěl udělat něco " dobrého " pro poslední svou stranu a oni naň se po malém maléru vykašlaly ( krom Paroubka, ten již není Soc.Dem. ) No a ono to protahování také někdo musí uhradit. Častá výměna vlády ( poslední na " doporučení " prez. Zemana. Na odhalení kabelky pošleme 140ti členou přepadovku. atd.atd. PROSTĚ, umíme dobře hospodařit a tak peněz nikdy dost nemůže být.
Předem bych chtěl říci, že jsem podnikatel a platím ročně daně přes milion korun.
Samozřejmě bych si ty peníze radši nechal, ale takovéto mudrování, jak nám nehodný stát bere naše peníze mi přijde absurdní. Nezapomeňte, že to není jenom vláda, která zákony schvaluje, ale i lidé, kteří ji volí. Pokud byla vláda zvolena demokratickým mechanismem, tak je nedodržování jí navržených a schválených zákonů nedemokratické a asociální chování. Pokud se většinově společnost dohodne na určitém sociálním systému, na jistém fungování a vy prostě systém využíváte naplno, ale nepřispíváte na něj, tak ano, jste amorální.
Mluvit o demokracii v tomto bordelu, kde sice poslance volí občané, nicméně tito zvolení poslanci si pak 4 roky dělají, co chtějí, kašlou na své sliby voličům, a nemají absolutně žádnou zodpovědnost za své činy, je poněkud úsměvné.
"Pokud se většinově společnost dohodne na určitém sociálním systému, na jistém fungování a vy prostě systém využíváte naplno, ale nepřispíváte na něj, tak ano, jste amorální."
Promiňte, ale kdo se s kým na něčem dohodl? Ptal jsem se různých lidí, zda se s nimi o něčem někdo dohadoval, a VŠICHNI mi odpověděli že nikdo. A co když systém naplno nevyužívám?
Buď si BOL VOLIŤ a teda SI SÚČASŤOU DOHODY (o tom je zástupná demokracia), alebo si VOLIŤ NEBOL a potom musíš držať hubu a krok, pretože si sa dobrovoľne VZDAL PRÁVA NA DOHODU....
Súčasný systém volieb (aspoň v ČR A SR)je dosť nešťastný, pretože človek stráca kontrolu nad svojimi volenými zástupcami. Keď volený zástupca neplní svoj volebný program, mala by byť možnosť ho voličmi odvolať, to bohužiaľ možné nie je. Keď sa dostaneme do situácie, že poslanci nebudú do parlamentu tlačení vedením pollitckých strán, ale priamymi hlasmi voličov (napr. každý okres 1 poslanec s možnosťou odvolania voličmi), potom si aj poslanci dajú pozor, ako hlasujú.